Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 5 5500 için soğutucu önerisi OC yapacağım

AshenOne

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Furkan
Herkese hayırlı akşamlar iyi forumlar dilerim. Şuan PC toplamaktayım ilk kez böyle bir işe girdim o yüzden bilgilerim yetersiz kalıyor özellikle soğutma tarafında.
İşlemci Ryzen 5 5500 alacağım ve OC yapmak istiyorum. Bunun için bana sağlıklı şekilde OC yapacağım bir işlemci soğutucusu önerir misiniz?

Bütçe: Max. 1500-1600 civarı F/P bulabilirsem iyi olur.
Anakart: MSİ B550m Mortal 4400mhz (OC)

Şimdiden cevap veren vermeyen herkese teşekkür ederim.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

AshenOne

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Furkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani bu kadar bütçeye gerek var mı? o işlemci ne kadar Voltaj yiyebilir ki en fazla :D
Al şunu iki tane kaliteli fan tak mis.
Anakarta sığar mı sizce? Biraz daha kibar bir şey tercih ederim ama bu markanın kaliteli olduğunu duymuştum. Listeme ekledim öneriniz için teşekkür ederim. Başka öneriler gelirse onları da değerlendireceğim.

IbanyLone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Serkan Uysal
sıvı soğutma arıyorsan silverstone pf240 alabilirsin.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

AshenOne

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Furkan
sıvı soğutma arıyorsan silverstone pf240 alabilirsin.
Evet o modelin kaliteli olduğunu biliyorum ama maalesef bütçemi bir kaç tık aşıyor. Sessiz ve OC için yeterli performansı gösterdikten sonra sıvı kule tibi farketmez. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. :)

melihv48

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Melih Özcan
O işlemci için en ideali se 224 xt para harcamak istiyorsan arctic liquid freezer 240 bakabilirsin :D

AshenOne

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Furkan
Bu olabilir bütçeme uygun ve sıvı soğutma. Performansı hakkında bilginiz var mı peki, ileride bir kaç model üst işlemciye geçmek istesem onlara da yeterli olur mu? Soğutucu konusunda cahilim bu markayı da pek bilmiyorum. Teşekkür ederim. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

O işlemci için en ideali se 224 xt para harcamak istiyorsan arctic liquid freezer 240 bakabilirsin :D
Yok yok öyle bir derdim :D OC yaptığımda sıkıntı çıkarmasın yeterli. Bunu da değerlendirmeye alacağım teşekkür ederim.

IbanyLone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Serkan Uysal
Evet o modelin kaliteli olduğunu biliyorum ama maalesef bütçemi bir kaç tık aşıyor. Sessiz ve OC için yeterli performansı gösterdikten sonra sıvı kule tibi farketmez. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. :)
Konuya göre bütçeniz arasında...
İşte bu konu hakkında bir fikrim yok. Problemliyse tabi ki almayın.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Bu olabilir bütçeme uygun ve sıvı soğutma. Performansı hakkında bilginiz var mı peki, ileride bir kaç model üst işlemciye geçmek istesem onlara da yeterli olur mu? Soğutucu konusunda cahilim bu markayı da pek bilmiyorum. Teşekkür ederim. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok yok öyle bir derdim :D OC yaptığımda sıkıntı çıkarmasın yeterli. Bunu da değerlendirmeye alacağım teşekkür ederim.
Üst seviye modellerden bildiğim kadarıyla. ID Cooling iyi markadır zaten. Pompa sesi hafif fazla çıkıyormuş ilk bilgisayarın açılıştan onun verisini bulabildim.

AshenOne

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Furkan
Konuya göre bütçeniz arasında...

İşte bu konu hakkında bir fikrim yok. Problemliyse tabi ki almayın.
Aa evet özür dilerim orada indirimdeymiş gözümden kaçmış. Eğer problemli olmasaydı muhtemelen bunu alırdım çünkü markayı çok duydum. Teşekkür ederim tekrardan. :)

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Aa evet özür dilerim orada indirimdeymiş gözümden kaçmış. Eğer problemli olmasaydı muhtemelen bunu alırdım çünkü markayı çok duydum. Teşekkür ederim tekrardan. :)
Bu arada bende iyi bilirdim bu modeli. forumdaki of Beauty and Rage herkesi örgütlediği gibi benide örgütledi bu konuda. Ondan önermiyorum :D. normalde taş gibi modeldir. ama işte :/

Alternatif olarak FUMA 2 önerebilirim.

AshenOne

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Furkan
Üst seviye modellerden bildiğim kadarıyla. ID Cooling iyi markadır zaten. Pompa sesi hafif fazla çıkıyormuş ilk bilgisayarın açılıştan onun verisini bulabildim.
Emeğinize sağlık. Ses sadece ilk açılıştaysa sorun olmaz benim için. Sıvı soğutmalarla ilgili pompa bozulması gibi şeyler çok duyduğumdan biraz temkinliydim sadece..

Top Bottom