Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 5 5600 anakart önerisi

meandrous

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Can
Merhaba hazır bir sistem alacağım fakat mevcut anakartı beni biraz düşündürdü. Açıkçası anakartlardan çok anlamıyorum bu yüzden fikrinizi almak istiyorum.
Sistemde Ryzen 5 5600 ve 3060ti var.

Anakart olarak seçeneklerim;
Biostar b550mh
Asus Prime b450m-k II
Msi b450 Gaming Plus ve
Asus Tuf Gaming b450-Plus II.

Dediğim gibi anakartlardan çok anlamıyorum hangisi işlemciyle daha uyumlu olur? B550 daha üst bir kart ama Biostar olması biraz beni düşündürdü ve m.2 ssd soğutucu olayı varmış sanırım hangisinde var ya da yok tam anlayamadım. Uzun süreli götürmesi tercihimdir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Umut
Instagram
@hopeless_bear
Twitter
hopeless_bear
Discord
hopeless_bear#3900
Girişlerine bakın hocam hangisi size daha uygun olur o şekilde belirleyebilirsiniz. (Ram m2 ssd ve sata girişleri) İleride yapıcağınız eklemeler için önemli olan bu. Büyük ihtimalle toplama bir kasa ise ve size verilen seçenekler bunlarsa hepsi işlemciniz ile uyumludur. Ancak dilerseniz anakartların sitelerinde uyumluluk ve destekledikleri işlemciler mevcut.

Soğutucu konusunda da pasif soğutma sağlayan anakartlar var da şuan sitelerde mi benim internetimde mi bir sıkıntı var bilmiyorum Asus ve msi ın siteleri kafayı yemiş durumda bakamadım.

meandrous

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Girişlerine bakın hocam hangisi size daha uygun olur o şekilde belirleyebilirsiniz. (Ram m2 ssd ve sata girişleri) İleride yapıcağınız eklemeler için önemli olan bu. Büyük ihtimalle toplama bir kasa ise ve size verilen seçenekler bunlarsa hepsi işlemciniz ile uyumludur. Ancak dilerseniz anakartların sitelerinde uyumluluk ve destekledikleri işlemciler mevcut.

Soğutucu konusunda da pasif soğutma sağlayan anakartlar var da şuan sitelerde mi benim internetimde mi bir sıkıntı var bilmiyorum Asus ve msi ın siteleri kafayı yemiş durumda bakamadım.
Hocam inceledim bi sıkıntı yok hepsinde.

Tuf serisi B450 seçenek olarak iyi duruyor. Eğer ki Tuf serisi B550 serine çıkabilirsen çok daha iyi olur.
b550 tuf seçimlerde yok maalesef. b450 olarak seçebilirim sadece. Biostar b550 olarak alıp 1-2 sene idare etsin sonra upgrade ederim diye düşünüyorum ya 1k fark açıyo neredeyse anakartı b450 tuf yaparsam :( Biostarda bi sıkıntı yaşar mıyım?

Requielme

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
287
İsim
Bilal
Hocam inceledim bi sıkıntı yok hepsinde.

b550 tuf seçimlerde yok maalesef. b450 olarak seçebilirim sadece. Biostar b550 olarak alıp 1-2 sene idare etsin sonra upgrade ederim diye düşünüyorum ya 1k fark açıyo neredeyse anakartı b450 tuf yaparsam :( Biostarda bi sıkıntı yaşar mıyım?
Bende Biostar b550gtq modeli var.Tavsiye ederin

Sagittarius

80+ Silver
Merhaba hazır bir sistem alacağım fakat mevcut anakartı beni biraz düşündürdü. Açıkçası anakartlardan çok anlamıyorum bu yüzden fikrinizi almak istiyorum.
Sistemde Ryzen 5 5600 ve 3060ti var.

Anakart olarak seçeneklerim;
Biostar b550mh
Asus Prime b450m-k II
Msi b450 Gaming Plus ve
Asus Tuf Gaming b450-Plus II.

Dediğim gibi anakartlardan çok anlamıyorum hangisi işlemciyle daha uyumlu olur? B550 daha üst bir kart ama Biostar olması biraz beni düşündürdü ve m.2 ssd soğutucu olayı varmış sanırım hangisinde var ya da yok tam anlayamadım. Uzun süreli götürmesi tercihimdir.
TUF serisi iyidir ondan alabilirsiniz

meandrous

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Biostara çok güvenemedim maalesef zaman zaman sıkıntı yaşayanlar olmuş ilk defa sistem alınca biraz fazla düşünüyo insan :D Asus Tuf Gaming B450-Plus II olarak seçimimi yapacağım farkta olsun o kadar yapabilecek bir şey yok görünümünü de bayağı beğendim anakartın. 2-3 sene götürsün zaten illa ki upgrade yapacağım ilerde. Yorumlariniz icin tesekkür ederim.

Top Bottom