Neler Yeni

Yardım Ryzen 5 5600 Cinebench R23 Test

Revedor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Onur
Arkadaşlar işlemcim ryzen 5 5600 ve stok fanlıkullanıyorum. Az önce termalini değiştirdim. termalini değiştirmeden önce cinebench r23 açınca bazen pc kendini kapatıyordu sıcaklıktan ötürü yada 98,99 ları görüp ben korkudan kapatıyordum. az önce termali değiştirince direkt cinebench r23 testine soktum 8623 skor geldi ve işlemcim undervoltlu 4,3ghz li benim skorumun böyle düşük gelmesini nedeni underwolt mudur yoksa işlemcimde mi sorun var? Yada soğutucum mu yetmiyor diye bukadar düşük score aldım ( termal wipaste c2, termal sürüldükten sonra hw monitörden sıcaklığı takip ettim sıcaklık en fazla 84 gördü)

Bünyamina

80+ Gold
Arkadaşlar işlemcim ryzen 5 5600 ve stok fanlıkullanıyorum. Az önce termalini değiştirdim. termalini değiştirmeden önce cinebench r23 açınca bazen pc kendini kapatıyordu sıcaklıktan ötürü yada 98,99 ları görüp ben korkudan kapatıyordum. az önce termali değiştirince direkt cinebench r23 testine soktum 8623 skor geldi ve işlemcim undervoltlu 4,3ghz li benim skorumun böyle düşük gelmesini nedeni underwolt mudur yoksa işlemcimde mi sorun var? Yada soğutucum mu yetmiyor diye bukadar düşük score aldım ( termal wipaste c2, termal sürüldükten sonra hw monitörden sıcaklığı takip ettim sıcaklık en fazla 84 gördü)
Stok fan 85 civarı normaldir bu aylarda. UV yaptığın için düşük alıyorsun kaldırıp denersin. Öylede kullan.

ThE LoSt

80+ Silver
İşlemciye işkence ediyorsun 8k puan nedir allah aşkına bu tarz işlemcileri süründürmeyin yerlerde 4.3 ghz ve bu skor affedilir şeyler değil.

Bünyamina

80+ Gold

Revedor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Onur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemciye işkence ediyorsun 8k puan nedir allah aşkına bu tarz işlemcileri süründürmeyin yerlerde 4.3 ghz ve bu skor affedilir şeyler değil.
Hocam böyle işlemcilere işkence ediyorsunuz derken ? 4.4 ghz düşük mü hocam bilmedimiden soruyorum olması gerken nedir ? ben işlemcinin ömrü kısalmasın diye öyle yapmıştım ama
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rica ederim ne demek. Eğer sıcaklık fazla geliyorsa sana kule tipi fan alarak sıcaklığı sağlam şekilde düşürebilirsiniz.
Hocam gözüme kestirdiğim kule tipileri var ama fiyatlar inanılmaz şiştiği için idare etmeye çalışıyorum alamayacağımdan değil ama bu fiyatları hak etmiyor hocam soğutucu gözüme kestirdiğim soğutucu en azından :D

Bünyamina

80+ Gold
Hocam böyle işlemcilere işkence ediyorsunuz derken ? 4.4 ghz düşük mü hocam bilmedimiden soruyorum olması gerken nedir ? ben işlemcinin ömrü kısalmasın diye öyle yapmıştım ama

Hocam gözüme kestirdiğim kule tipileri var ama fiyatlar inanılmaz şiştiği için idare etmeye çalışıyorum alamayacağımdan değil ama bu fiyatları hak etmiyor hocam soğutucu gözüme kestirdiğim soğutucu en azından :D
İşlemcinin ömrü kısalmaz. Sıcaklığınız 90 dereceyi geçmesin yeterli. Siz o şekilde düşünüyorsanız eğer daha serin çalışması için kule tipi fan alabilirsin. Her bütçeye uygun fan bulabilirsin belli bir fiyattan sonra.

Revedor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Onur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemcinin ömrü kısalmaz. Sıcaklığınız 90 dereceyi geçmesin yeterli. Siz o şekilde düşünüyorsanız eğer daha serin çalışması için kule tipi fan alabilirsin.
Sistemi yeni aldım yeni yeni öğreniyorum hocam tavsiyelerinizi gözardı etmeyecem

ThE LoSt

80+ Silver

4.3 ghz yazmışsın mesajında ryzen 5600 dediğimiz işlemci tek çekirdekte 4.65 ghz e kadar kendini boostlayan bir işlemci hem bu işlemciye sahip olup hem de sıcaklıklar yüzünden 4.3 ghz gibi komik bir değere çekip r23 testinden 8k skor aldığınızı söylemişsiniz bu segment bir işlemcinin alması gereken skor 11k dır %35 civarı performans uçup gitmiş 1000 TL civarı güzel bir soğutucu alıp o işlemciye nefes aldırın bu şekilde ryzen 5 5600 kullanıyor sayılmazsınız.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,247
Üyeler
150,247
Son üye
Keyann
Top Bottom