Neler Yeni

Ryzen 5 5600 için Anakart tavsiye

ecan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Can İlim
Bütçe
3000
Ekran kartı Gtx 1070
Ram 16

Msi b450ma pro max anakart
Yoksa
Asrock 550 m hdv anakart

İl dışında okuyorum arada döndüğümde sorun yaratmayacak masrafı olmayack bir uyumlu bir şeyler istiyorum ileriye döbük olarak düzerim diye bir şey Diyemiyorum
Başka ildeyim diye oka göre tavsiyede bulunursanız sevinirim

Bünyamina

80+ Gold
Ekran kartı Gtx 1070
Ram 16

Yoksa
Asrock 550 m hdv anakart

İl dışında okuyorum arada döndüğümde sorun yaratmayacak masrafı olmayack bir uyumlu bir şeyler istiyorum ileriye döbük olarak düzerim diye bir şey Diyemiyorum
Bütçeni aşağı yukarı seçtiğin kartlardan anlıyorum. Biraz daha fiyatı uygunu taksit seçenekleri de güzel anakart da iyi. Bunu alabilirsin.
https://amzn.eu/d/eGN6eSN

ecan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Can İlim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bütçeni aşağı yukarı seçtiğin kartlardan anlıyorum. Biraz daha fiyatı uygunu taksit seçenekleri de güzel anakart da iyi. Bunu alabilirsin.
https://amzn.eu/d/eGN6eSN
Benim sorduğum b450ma pro max ve dizin attığınızda bios gğncellemesi gerekiyor mu yani tak çalıştır olursa iyi olur dediğim gibi arada geldiğimde uğraşsıx zaman geçirmek maksat :)

Bünyamina

80+ Gold
Benim sorduğum b450ma pro max ve dizin attığınızda bios gğncellemesi gerekiyor mu yani tak çalıştır olursa iyi olur dediğim gibi arada geldiğimde uğraşsıx zaman geçirmek maksat :)
İşlemcini bilmiyorum yazmamışsın. Zaten attığım anakartta da bios flash var. Baktığın anakartın biosu güncel değilse güncellemek zorundasın. Anakartının pro max cart curt olması biosunun güncel olduğunu göstermez.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,037
İsim
umut şahin
Ekran kartı Gtx 1070
Ram 16

Yoksa
Asrock 550 m hdv anakart

b450 veya b550 çipsetli vrm soğutuculu sağlam bir anakart alabilirsin

sfky9842

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
SEFA KAYA
Ekran kartı Gtx 1070
Ram 16

Yoksa
Asrock 550 m hdv anakart

ekran kartın 30 veya 40 seri olaydı b550m derdim ama b450m işini görecektir, işlemciye o.c. undervolt yapılmayacaksa a chipset anakart bile olur

ThE LoSt

80+ Silver
Ekran kartı Gtx 1070
Ram 16

Yoksa
Asrock 550 m hdv anakart

En mantıklı tercih bu olacaktır.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,412
İsim
Emre Zengin
Gerekmiyor Ryzen 5000 destekli BIOS'la geliyorlar. Eğer Gen 4 destekli bir M2 SSD takmayacaksan anakarta, arkadaşın attığı ASUS Prime B450M-K II yeterli olacaktır. Eğer Gen 4 destekli bir M2 SSD takacaksan bu anakartı tercih edebilirsin. https://www.hepsiburada.com/msi-b55...tx-anakart-p-HBV00001AINPK?magaza=Hepsiburada

ecan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Can İlim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemcini bilmiyorum yazmamışsın. Zaten attığım anakartta da bios flash var. Baktığın anakartın biosu güncel değilse güncellemek zorundasın. Anakartının pro max cart curt olması biosunun güncel olduğunu göstermez.
Belirtmiştima ama söylüyeyim ryzen 5 5600 ona istinaden sordum

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,389
İsim
Deniz Bey
B550 a pro ikinci el 3 k bulunabilir

Top Bottom