Neler Yeni

ryzen 5 5600 için kule tipi soğutucu önerisi

oquzhann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Oğuzhan
bütçem 500 lira kule tipi soğutucu önerir misiniz stok fanla 80 dereceleri görüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mert kara
bütçem 500 lira kule tipi soğutucu önerir misiniz stok fanla 80 dereceleri görüyor
Eğer hemen alamayacaksan soğutucu işlemci turbo boostu kapatmanı öneririm bende aynı işlemci var stok fan ile kullanıyorum bazı ayaramalar ile 70 dereceyi geçmiyor ufak da olsa fps düşmesi var ama takmıyorum idare ediyorum şimdilik

oquzhann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Oğuzhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer hemen alamayacaksan soğutucu işlemci turbo boostu kapatmanı öneririm bende aynı işlemci var stok fan ile kullanıyorum bazı ayaramalar ile 70 dereceyi geçmiyor ufak da olsa fps düşmesi var ama takmıyorum idare ediyorum şimdilik
detayli söylerseniz iyi olur nasıl kapatacağıma dair

Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Mert Demir
Capture.PNG

Yorumu yazan kişiyim pc deki hesaptan yazıyorum İlk olarak resimdeki (amd ryzen master) programını indir kur sonra açtıktan sonra karşına resimdeki ekran gelecek burdan control mode Manuel olarak seç hemen altında yeni 2 seçenek çıkacak CPU Clock Speed yazan yerin değerini 3500 yap Cpu Voltage yazan yeride 1.1 veya 1.2 yapabilrisni bu ayarı çok kaçırma yoksa daha çok ısınır bu ayarı çok düşürmemek kaydıyla dediğim değerlerden deneme yanılma ile sıcaklık düşürebilrisin dediğim gibi ya verdiğim değerleri yap yada deneme yanılma yoluyla fazla değerler vermeden yap gene yazarsın kafana takılan bir şey olursa

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,644
Üyeler
141,468
Son üye
eminmisinn
Top Bottom