Neler Yeni

Ryzen 5 5600 ISI SORUNU

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Durkan Elevli
Arkadaşlar herkese merhaba ryzen 5 3600x den ryzen 5 5600 e geçiş yaptım anakart x570 msı gaming plus ekran kartı asus dual rx6700xt o işlemci maksimum 65dereceyi görüyordu her şey aynıydı şuan taktığım işlemci ile 85 dereceleri görüyorum soğutucu olarak thermaltake ux200 soğutucusunu ve termal macun olarak cooler master marka termal macun kullandım sorunum ne bilmiyorum cbp kapattığımda bile sıcaklığı düşüremedim yani hangi oyunu oynarsam oynıyım masaüstü dahil 60 derecenin altını cok zor görüyorum stok fanlada denedim thermaltake ux 200le de suanda kullanıyorum sıcaklıklar bana çok yüksek geldi ne yapmam gerekir bir yardım edebilicek kimse varmı şimdiden çok teşekkür ederim

Erda Yıldırım

80+ Gold
Arkadaşlar herkese merhaba ryzen 5 3600x den ryzen 5 5600 e geçiş yaptım anakart x570 msı gaming plus ekran kartı asus dual rx6700xt o işlemci maksimum 65dereceyi görüyordu her şey aynıydı şuan taktığım işlemci ile 85 dereceleri görüyorum soğutucu olarak thermaltake ux200 soğutucusunu ve termal macun olarak cooler master marka termal macun kullandım sorunum ne bilmiyorum cbp kapattığımda bile sıcaklığı düşüremedim yani hangi oyunu oynarsam oynıyım masaüstü dahil 60 derecenin altını cok zor görüyorum stok fanlada denedim thermaltake ux 200le de suanda kullanıyorum sıcaklıklar bana çok yüksek geldi ne yapmam gerekir bir yardım edebilicek kimse varmı şimdiden çok teşekkür ederim
Düzgün taktığına emin misin?
Macun fazla olmuş olabilir.

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
stok fanla 70-80'i geçmedim normal değil seninki

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Durkan Elevli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yani bilmiyorum bende anlam veremedim çıldırmak üzereyim montajda doğru bi aksilik bir problem gözükmüyor şuanlık

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Durkan Elevli
valla her şey normaldi macun ayarını bir bilgisayarcı ile birlikte montaj yaptık soğutucuyu herhangi bir terslik yok gördüğüm kadarıyla da

Frank

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Atakan
Instagram
atakanpoolat
Discord
Massacre#4650
Bro undervolt yapmayı dene

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Durkan Elevli
denedim sorunu çözemiyorum ya

rmzn96

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
Ramazan Özdemir
Termal macunu sıktıktan sonra soğutucuyu takarken macuna temas ettiğinde kazayla da olda kaldırıp hava aldırmış olabilir misin?

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,240
İsim
SEYF
Saçma olacak ama bugün arkadaşımda aradı çok ısınıyor dedi. Termal macun değiştirsem de fayda etmedi. Soğutucu aldık haftaya onu deneyeceğim

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Durkan Elevli
Termal macunu sıktıktan sonra soğutucuyu takarken macuna temas ettiğinde kazayla da olda kaldırıp hava aldırmış olabilir misin?
mutlaka bir problem var fanın açısı gözüme yanlış geldi onu deniyeceğim şimdi belki faydası olur ama gayet normal iyi takıldı biliyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Durkan Elevli
Bro undervolt yapmayı dene

benim de işlemci 85 derece sıvı soğutucu almayı düşünüyorum başka şekilde düzelmeyecek belli.
fanımın açısını değiştirdim ve sıcaklık 10-13 derece arası düştü 78i geçmiyor şuanda biraz içim rahatladı ama sıvı soğutma kesinlikle şart bunu anladım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düzgün taktığına emin misin?
Macun fazla olmuş olabilir.
sıvı şart galiba anladım fan açısı değiştirdim biraz düştü derece ama takarken yanlış taktım sanırsam şuan daha iyi sıcaklık

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
956,364
Üyeler
150,862
Son üye
jixroder