Neler Yeni

Ryzen 5 5600 Yüksek Sıcaklık Nasıl Çözülür?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan Çetin
Ryzen 5 5600 işlemcime DeepCool AG400 soğutucu ve Zalman stc 8 termal macun aldım fakat çok farkını göremedim. 12 thread stress testi yaptığımda Max 62 derece gördüm fakat Valorant'a girdiğimde işlemci sıcaklığım 71 dereceye kadar çıktı, ekran kartı da 77 dereceye kadar gördü. Ekran kartım 3060 Ti, kafayı yemek üzereyim.

arturo

80+ Silver
Ryzen 5 5600 işlemcime DeepCool AG400 soğutucu ve Zalman stc 8 termal macun aldım fakat çok farkını göremedim. 12 thread stress testi yaptığımda Max 62 derece gördüm fakat Valorant'a girdiğimde işlemci sıcaklığım 71 dereceye kadar çıktı, ekran kartı da 77 dereceye kadar gördü. Ekran kartım 3060 Ti, kafayı yemek üzereyim.
70 derece iyi bir sıcaklık zaten kafayı yemelik bir durum yok.

Hypc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
237
İsim
İbrâhim Halil
kasanda 1 tane egzos fan varsa 2 ye çıkarmalısın, sıcak hava kasa içinde kalıyor bu yüzden sıcaklık yükseliyor

ysuflix

80+ Silver
macunu az yada çok fazla mı sürdün? kasanın genel fan yapısı nasıl ve mümkünse bi fotoğraf atarmısın kasa içini

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,364
İsim
Hacı
UNDERVOLT ile çözülür.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,334
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
AMD işlemcilerin oyun ve render sıcaklıkları bir olmaz. Oyunlarda 1-2 çekirdeğin frekansını artırmak adına voltaj basıyor. Çoklu çekirdekte hepsine o kadar voltaj basamayacağı için çekirdekler daha düşük frekansta çalışıyor daha az ısınıyor. 70 derece pek abes sayılmaz.

Necromancerr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,668
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Kasanın hava akışı kötü olabilir belki veya mehmet hocamın dediği gibidir durum

Karacabey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
711
İsim
Abdullah
Kaç derece olsun istiyorsun 😅 kötü bir değer değil tabi biraz daha düşük olabilirdi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan Çetin
WhatsApp Image 2023-10-30 at 23.02.35.jpeg
wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
macunu az yada çok fazla mı sürdün? kasanın genel fan yapısı nasıl ve mümkünse bi fotoğraf atarmısın kasa içini
ekran kartını ilk aldığımda testte max 67 dereceyi görmüş bugün yaptığım testte ise 74-75 derece arası işlemcim ise stok fan + stok termal macun 77 derece yeni soğutucu ve termal macunla 63-64 derece gördü. Macunu bugün uyguladım ilk defa yaptığım için biraz fazla sürmüş olabilirim.

ysuflix

80+ Silver
Alıntıyı görüntülewwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

ekran kartını ilk aldığımda testte max 67 dereceyi görmüş bugün yaptığım testte ise 74-75 derece arası işlemcim ise stok fan + stok termal macun 77 derece yeni soğutucu ve termal macunla 63-64 derece gördü. Macunu bugün uyguladım ilk defa yaptığım için biraz fazla sürmüş olabilirim.
çok fazla sürmek işlemci yüzeyine teması azaltır ve ısıları arttırır birkaç kez yaşadım laptoplarda ne az ne çok sıktıktan sonra bi kart gibi birşeyle yaymak en mantıklısı. fazla sürdüğünü düşünüyosan sök dediğim gibi yap. sıktıktan sonra yay ince bi tabaka kalsın ama işlemcinin her yerini kapat macunla. neden bunu önerdin dersen kasanın fan düzeni de doğru görünüyor anladığım kadarıyla. %99 montaj hatası.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan Çetin
çok fazla sürmek işlemci yüzeyine teması azaltır ve ısıları arttırır birkaç kez yaşadım laptoplarda ne az ne çok sıktıktan sonra bi kart gibi birşeyle yaymak en mantıklısı. fazla sürdüğünü düşünüyosan sök dediğim gibi yap. sıktıktan sonra yay ince bi tabaka kalsın ama işlemcinin her yerini kapat macunla. neden bunu önerdin dersen kasanın fan düzeni de doğru görünüyor anladığım kadarıyla. %99 montaj hatası.
termal macunu zaten yaydım, ortaya lebebi tanesi kadar sürdüm karton yardımıyla yaydım tam yayılmadığını fark ettim çok az daha ekleyip soğutucumu taktım

ysuflix

80+ Silver
o zaman onda da bir hata yok. bu değerlerle kullanmaya devam et 71 aşırı yüksek denilebilecek bi değer değil zaten. ekran kartının markası nedir? msi asus giga?

Top Bottom