Neler Yeni

Ryzen 5 5600 işlemci ve ıd cooling SE-224 XTS ısınma sorunu

tlgnnkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Tolga
Merhaba Ryzen 5 5600 işlemci ile ID-Cooling SE-224 XTS kule tipi fan termal macunu yenileyerek taktım. Kasam Zalman N5 MF model önde 3x120 fan arkada yine bir adet 120 mm egzoz fanı var. Üst tarafta 3 adet fan takacağım yer de var. İşlemci 70 derecelerde sabit ekran kartı da 55-60 arası geziyor. Ama anakartın takılı olduğu yerin arkasındaki kapak ısınmaya başladı. Sıcak havayı mı tahliye etmiyor. Üst tarafa 3 tane fan taksam sorun çözülür mü?

Godric1461

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
623
İsim
Godric
Tamam en yüksek 70 görmüş inmiş ortalama 65 yaptı. Soğutucu işe yaradı ama kasanın açmadığım sol kapağı ısındı. Egzoz fanı taksam üç adet düzelir mi soru bu aslında. 😃
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ryzen 3 3200g de olmuyordu. Kasa büyük ihtimalle sıcak havayı dışarı atıyordu. Ama kule tipi soğutucu sürekli içeride sıcak hava çeviriyor diyebilir miyiz?
Çeviremez.Ben perfan 120h kullanıyorum zaten egzoz fana çok yakın oluyor.Sıcak havanın dışarı çıkmasına destek oluyor hatta.Kasa içi fotoğrafı paylaşır mısınız

tlgnnkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Tolga
Çeviremez.Ben perfan 120h kullanıyorum zaten egzoz fana çok yakın oluyor.Sıcak havanın dışarı çıkmasına destek oluyor hatta.Kasa içi fotoğrafı paylaşır mısınız
Şuanda işteyim eve gidince paylaşabilirim. Aldığım kule fan da sorun olacağını düşünmüyorum. 80 derecelerden ortalamada 65 dereceye kadar düştü. Sadece maksimum fan yükseliği 158 mm olması gerekiyor kasa da aldığım fan 151 mm acaba sorun bu mu? Tekrar termal macun yenilesem mi? Ama işlemci değeri normal.

oliveforge99

80+ Silver
Şuanda işteyim eve gidince paylaşabilirim. Aldığım kule fan da sorun olacağını düşünmüyorum. 80 derecelerden ortalamada 65 dereceye kadar düştü. Sadece maksimum fan yükseliği 158 mm olması gerekiyor kasa da aldığım fan 151 mm acaba sorun bu mu? Tekrar termal macun yenilesem mi? Ama işlemci değeri normal.
5600 ısınan bir işlemci. 5 saatlik oyun maratonundan sonra belirttiğiniz sıcaklıklar fazlasıyla normal. Kafanıza takacağınız bir şey yok.

Godric1461

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
623
İsim
Godric
Onunla alakası yok hocam.65 derecede gayet iyi bir sıcaklık yani kafaya takacak bir şey yok.

tlgnnkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Tolga
5600 ısınan bir işlemci. 5 saatlik oyun maratonundan sonra belirttiğiniz sıcaklıklar fazlasıyla normal. Kafanıza takacağınız bir şey yok.
Haklısınız ama anakartın arkası ısınma sebebi nedir daha önce olmuyordu? Ekstra üç fanla sorun aşılır ise fan alıp sorun çözmek istiyorum. Oyunda endişeli oynuyorum sürekli. Isınma dediğim de elimi değersem ısındığını hissediyorum.

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,970
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Haklısınız ama anakartın arkası ısınma sebebi nedir daha önce olmuyordu? Ekstra üç fanla sorun aşılır ise fan alıp sorun çözmek istiyorum. Oyunda endişeli oynuyorum sürekli. Isınma dediğim de elimi değersem ısındığını hissediyorum.
100 derecede çalışabilen malzemeyle elinin derisi aynı mı. Elbette sıcak olacak.

tlgnnkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Tolga
100 derecede çalışabilen malzemeyle elinin derisi aynı mı. Elbette sıcak olacak.
Tekrar bir akşam kontrol edeyim o zaman. Uzun dönemde sorun yaşamak istemem. Akşam da kasanın iç görüntüsünü atayım değerlendirelim. Size zahmet olmazsa. Çünkü daha önce ısınmıyordu. World of tanks, warzone hep aynı durum oldu. Peki undervolt çözer mi sorunu?

tlgnnkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Tolga
İlk resim boşta ikinci resim ultra ayarlarda rx 6750 xt ile Warzone oynarken olan değerler.Ama kasanın dış kısmı hala ısınıyor.Ne yapabilirim?

Ekler

• Sistem Boşta.PNG
    Sistem Boşta.PNG
    313.8 KB · Hit: 35
  • aasa.PNG
    aasa.PNG
    322.7 KB · Hit: 39
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,798