Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 5 5600 RTX 3070 Ti sistem Valorant'ta Düşük FPS

XakoR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hüseyin Efe
Low Settings Valorant 90-300 FPS arası oynuyorum, testlerde High Settings 300 FPS'in altına düşmeyen PC'de dün low settings Valorant oynarken 90 FPS gördüm. Ekran kartı sürücüleri güncel, Dual channel RAM, BIOS ayarları yapılı. Arkada sadece Discord açık. Bir yayıncı da (isim vermek yasak mı bilmiyorum) bir ay önce böyle bir sorun yaşıyormuş gördüm. Onunki driver sil yükle yapınca düzelmiş. Bende yaptım ama düzelme olmadı. Ekran kartı isteyen oyunlarda (Forza Horizon 5, Cyberpunk) tüm değerler testler ile eş değer. Ama işlemci odaklı oyunlarda (Overwatch, Valorant, CS:GO) FPS'im gerçekten düşük. Acaba işlemcide bir sorun olabilir mi? Nasıl anlayabilirim? PC'yi alalı 1 hafta oldu. İçi tertemiz. Sıvı soğutma takılı. İşlemci ve ekran kartı 55 dereceyi hiç geçmedi. Cinebench testi böyle. İki kez windows temiz kurulum yaptım. Windows 10 Home, Windows 10 Pro, Windows 11 Pro denedim. Değişen bir şey olmadı.

Ekler

• resim_2023-04-09_230438466.png
    resim_2023-04-09_230438466.png
    47 KB · Hit: 104

El-Turco

80+ Bronze
1080p de misiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

darboğazı kontrol ettiniz mi

işlmeciden ötürü yapmaz gibi dursa da 3070ti 2k bir kart diye biliyorum eğer imkanınız varsa öyle deneyin bir de

apeshe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Gökhan Özen
Instagram
gokhazen
Steam
apeshe
Twitter
gokhazen
Discord
apeshe#2077
1080p de misiniz

darboğazı kontrol ettiniz mi
İşlemci zaten ekran kartına yetiyor konunun darboğazla alakası yok. İşlemci kullanan oyunlarda sorun yaşıyor ilgili kişi.

El-Turco

80+ Bronze
İşlemci zaten ekran kartına yetiyor konunun darboğazla alakası yok. İşlemci kullanan oyunlarda sorun yaşıyor ilgili kişi.
darboğaz zaten böyle bir şey değil mi hocam ben işlemci besleyemez demedim kart 2k bir kart bu olabilir dedim. Ve çoğu şeyi denemiş bazen basit çözümleri olabiliyor

exxus26

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
551
İsim
Melih S
Darboğaz yok ve sadece düşük ayarlarda fps düşüyorsa işlemcide bir sorun var gibi duruyor.

XakoR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hüseyin Efe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
High settingste bu dalgalanma yaşanıyor mu
Hayır dalgalanma olmuyor stabil gidiyor ama high settings 'de uzun süre oynamadığım için tam test edemedim. Ama gördüğüm kadarıyla Low settings iken olduğu kadar bir dalgalanma yok.

Darboğaz yok ve sadece düşük ayarlarda fps düşüyorsa işlemcide bir sorun var gibi duruyor.
Bana da öyle geliyor ama donanım hatası yok gibi duruyor. Cinebench testleri normal çıktı ve diğer oyunlar gayet iyi stabil çalışıyor.

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,188
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
bios ayarlarını komple default alıp sadece xmp açarak dener misin ? birde armory create vs. benzer bir yazılım kullanıyorsan bazıları işlemci frekansını sabitliyor alman gereken performansı alamıyorsun normalde bu denli bi düşüş olmaması gerekir lakin bios ayarları dolayısıyla işlemci base clock frekansında çalışıyor olabilir. Bios ayarlarını sıfırlayın sadece xmp açıp o şekilde deneyin. Birde işlemci frekans değerlerini de takip edin sıcaklıkla birlikte herhangi bir düşüş var mı

XakoR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hüseyin Efe
Temiz Windows 11 kurup BIOS 'u tamamen sıfırladım ve tekrar ayarladım. Sonrasında Driver 'ları kurdum ve sorunum düzeldi. Şu an 300 FPS 'in altına düşmüyorum. Düşersem de böyle ağır savaşlarda düşüyorum. Bir sürü skill atılan. Sorunun çözümü böyle oldu.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,618
Üyeler
157,724
Son üye
emsed12
Top Bottom