Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 5 5600&Rx6600 darboğaz problemi

Juqn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kamran Saygın
Şimdi oyunlarda anlık bir düşme oluyor drop giriyor %100 kullanırken bir anda %2'ye takılıyor %80'den %5'e düşüyor horizon forbidden west oynamak istiyordum oyun gram oynamıyor düşük grafiklerde denedim ortada da yüksekte de ultra'da da denedim değişen hiçbir şey yok nedeni nedir acaba CS go'da anlık takılmalar var valorant da yok denecek kadar az ama yine de bir takılma var işlemci 8 GB 4 x 2 olarak ekran kartı 60'ı 63'ü geçmiyor zaten işlemci de gitmişlere takılıyor çok zorlarsam tabi MHz 2400 Bir de monitör 1366x768 çözünürlüğünde neyden dolayı olduğunu bir türlü anlayamadım yani çok anlık düşüyor donma falan yapıyor işte normalde bu işlemci ve ekran kartı kullanımının kaç olması gerekiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
demir
darboğaz olması imkansız.sanal çözünürlüku araştır

Devilll20

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,096
İsim
Rick Baba
Şimdi oyunlarda anlık bir düşme oluyor drop giriyor %100 kullanırken bir anda %2'ye takılıyor %80'den %5'e düşüyor horizon forbidden west oynamak istiyordum oyun gram oynamıyor düşük grafiklerde denedim ortada da yüksekte de ultra'da da denedim değişen hiçbir şey yok nedeni nedir acaba CS go'da anlık takılmalar var valorant da yok denecek kadar az ama yine de bir takılma var işlemci 8 GB 4 x 2 olarak ekran kartı 60'ı 63'ü geçmiyor zaten işlemci de gitmişlere takılıyor çok zorlarsam tabi MHz 2400 Bir de monitör 1366x768 çözünürlüğünde neyden dolayı olduğunu bir türlü anlayamadım yani çok anlık düşüyor donma falan yapıyor işte normalde bu işlemci ve ekran kartı kullanımının kaç olması gerekiyor

Ram 8gb mı?

Juqn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kamran Saygın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tam hatırlamıyorum ama iyi bir şey var 650 watt Gold+ diye bir ibaresi de var

Bu sanal çözünürlüğü açtım ama yüksek çözünürlüğe alınca ekrana görüntü gelmiyor

Devilll20

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,096
İsim
Rick Baba
Evet

Tam hatırlamıyorum ama iyi bir şey var 650 watt Gold+ diye bir ibaresi de var

Öncelikle eğer güncel değilse; Windows + Bios + Ekran kartı driver güncelle

Sonra; Bilgisayar>Özellikler>Gelişmiş Sistem Ayarları>Ayarlar(Performans)>Gelişmiş>Sanal Bellek Değiştir>√ Kaldır>Özel Boyut>

Örneğin; 4096 - 8192 >Ayarla>Tamam ve yeniden başlat

Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
demir
Aga bu sanal çözünürlük çalışmıyor yav siyah ekranda kalıyor yüksek çözünürlüğe çekince
1080p de sorunsuz çalışan sistem, sende ekran kartı kullanımını %100 den %2 ye düşürmesi montiörden başka bir şey aklıma getirmiyor.

Juqn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kamran Saygın
Yahu sanal çözünürlük ne kadar iyi bir şeymiş ya kardeşim çok sağ ol tüm kasmalar falan donmalar gitti ama bir tek sıkıntı var 1080p'den başka tüm çözünürlükleri açıyor 8k'ya kadar garip bir şey

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,541
Üyeler
149,935
Son üye
ersinss
Top Bottom