Neler Yeni

RYZEN 5 5600 Soğumuyor thermalright peerless assassin 120

xavic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
emre ay
Geçen gün thermalright assasin pearless modelini aldım ryzen 5 5600 işlemcime taktım sıcaklıklar yük altında 72 dereceyi görüyor sizce normal mi?
Bu arada diğer bilgisayarımda ryzen 7 5700x var onun üstünde assasin king 120 se var yük altında 57 dereceyi geçmiyor montajda bir hatam olmuş olabilir mi iki işlemcide de aynı macunu kullandım.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,353
İsim
Kerem Çavuş
içinden çıkan macunun hepsini mi kullandın

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
722
İsim
Satürn
Geçen gün thermalright assasin pearless modelini aldım ryzen 5 5600 işlemcime taktım sıcaklıklar yük altında 72 dereceyi görüyor sizce normal mi?
Bu arada diğer bilgisayarımda ryzen 7 5700x var onun üstünde assasin king 120 se var yük altında 57 dereceyi geçmiyor montajda bir hatam olmuş olabilir mi iki işlemcide de aynı macunu kullandım.
bende thermalrightın daha düşük bir modeli var ona rağmen maks 65 falan gördü

xavic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
emre ay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
içinden çıkan macunun hepsini mi kullandın
hayır işlemci üstüne 6 nokta şeklinde kücük parçalar koydum sonra montajladım kuleyi bu kadar öteki
işlemciye de aynısını uyguladım
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende thermalrightın daha düşük bir modeli var ona rağmen maks 65 falan gördü
çok ilginç gerçekten kasanın ön fanları 3 adet intake bir de egzoz fanım var neyi yanlış yaptım acaba

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,353
İsim
Kerem Çavuş
hayır işlemci üstüne 6 nokta şeklinde kücük parçalar koydum sonra montajladım kuleyi bu kadar öteki

çok ilginç gerçekten kasanın ön fanları 3 adet intake bir de egzoz fanım var neyi yanlış yaptım acaba
tam oturmamış olabilir daha iyi soğutması lazım , çıkarıp tekrar monteleyin bence

DePiedra54

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Eren Bilal Cihan

Bi sıkıntı var hocam bende wraith prism ve ppde gördüğünüz warcry kasa var şu sıcak havalarda 65 i geçmiyor üstelik overclocklu

Starlex

80+ Silver
Adam akıllı montajını yaptınmı sallanıyormu sök yeniden tak

xavic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
emre ay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Adam akıllı montajını yaptınmı sallanıyormu sök yeniden tak
hayır sallanma yok fakat takarken bi kaç kez sağa sola kaydı malum radyotör büyük olduğu için vidalar gözükmüyor termal macunu nasır süreyim yaymalı mıyım

Bi sıkıntı var hocam bende wraith prism ve ppde gördüğünüz warcry kasa var şu sıcak havalarda 65 i geçmiyor üstelik overclocklu
pbo+co ile mi yaptınız hocam bende denedim 81 dereceyi gördü +200 mhz

İnternetten bir kaç video izledim fanların biri araya diğeri ramlerin üstüne gelecek şekilde mi montaj yapılmalı yoksa egzoz fanının olduğu yere mi herkes farklı yapmış

DePiedra54

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Eren Bilal Cihan
hayır sallanma yok fakat takarken bi kaç kez sağa sola kaydı malum radyotör büyük olduğu için vidalar gözükmüyor termal macunu nasır süreyim yaymalı mıyım

pbo+co ile mi yaptınız hocam bende denedim 81 dereceyi gördü +200 mhz

İnternetten bir kaç video izledim fanların biri araya diğeri ramlerin üstüne gelecek şekilde mi montaj yapılmalı yoksa egzoz fanının olduğu yere mi herkes farklı yapmış
Pbo+co ile yaptım benim alt 3 fan içeri çekiyor diğer 6 fanda dışarı atıyor artı olarakta cooler master mastergel maker kullanıyorum

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Alev Fırtınası
Soğutucunun işlemciye gelecek yerindeki şeffaf etiketi çıkarttın mı?

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Alev Fırtınası
evet çıkarttım soğutucuda bir hata olma ihtimali var mı yoksa tamamen montaj hatası mı sizce
Valla çözüm basit. Şunu indirip CPU Fan hızına bakıyorsun, 1550 RPM olmasına rağmen yüksek derecelerde ise montaj hatası veya termal macun sıkıntısı.

evet çıkarttım soğutucuda bir hata olma ihtimali var mı yoksa tamamen montaj hatası mı sizce
Bu arada yük altında dediğin oyun oynarken mi yoksa stress test yaparken mi?

xFxem

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
273
İsim
Cem
icinden cıkan macunu kullanmayın, mx-6 alın ortaya mercimek kadar yada spatula varsa onla ince bi katman ama tasmayacak sekilde düz bi katman olusturun.Sogutucuyu cok sag sol yaptırmadan direk montaj yapın eve elden gelenler bunlar.Gerisi anakart ve silikon kalitesine kalıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,690
Üyeler
156,653
Son üye
luther16
Top Bottom