Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 5 5600 Soğutucu önerisi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Ömer
Bütçe
1000
Merhabalar 1,5 yıllık felan bir pc kullanıyorum ve işlemcime soğutucu almak istiyorum. Fakat Donanım Arşiivi nin birkaç gün önce yaptığı videoyu izledim ve sıvı soğutma almamın doğru bir karar olmadığını anladım. Çünkü sıvı soğutmaya vereceğim paranın 3te birine felan daha performanslı bir hava soğutma alabilirim ve hava soğutma için 1000 TL bütçe ayırdım. (Kule tipi istemiyorum)
Sistemim bu: Önerdiğiniz bir hava soğutma var mı?

1721248832194.png

Teşekürler.

Son düzenleme:

Bünyamina

80+ Gold
Merhabalar 1,5 yıllık felan bir pc kullanıyorum ve işlemcime soğutucu almak istiyorum. Fakat Donanım Arşiivi nin birkaç gün önce yaptığı videoyu izledim ve sıvı soğutma almamın doğru bir karar olmadığını anladım. Çünkü sıvı soğutmaya vereceğim paranın 3te birine felan daha performanslı bir hava soğutma alabilirim ve hava soğutma için 1000 TL bütçe ayırdım.
Sistemim bu: Önerdiğiniz bir hava soğutma var mı?

Alıntıyı görüntüle
Teşekürler.
Bütçe dostu bir ürün.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
daha bilinen markalardan yok mu. Marka takıntım var da

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
thermalright bakabilirsin güzel soğutucları

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
id cooling 214 xt
kule tipi ve normal arasında ne kadar fark var bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hava soğutma kule tipi olur zaten 😂
normal stok soğutucu gibi istiyorum ama tamda bilmiyorum ne kadar değişiklik gösterdiğini

id cooling 214 xt
kullanıpmı öneriyorsun yoksa işe yarar gibisinden mi ona göre değerlendirme yapacağım.(Şu anda sadece web de geziyorum ve 77 derece işlemci)

thermalright bakabilirsin güzel soğutucları
daha önce kullandınınzmı

Son düzenleme:

Cagdas5389

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
mecit burak kılıç

normal stok soğutucu gibi istiyorum ama tamda bilmiyorum ne kadar değişiklik gösterdiğini
Hocam çok fark eder normal fan düşündüğünüz büyük ihtimalle writh prism falan onlar yerine dediğim kule tipi id coolingi almanız daha iyi olur

kullanıpmı öneriyorsun yoksa işe yarar gibisinden mi ona göre değerlendirme yapacağım.(Şu anda sadece web de geziyorum ve 77 derece işlemci)

daha önce kullandınınzmı
Kullanmıyorum ama bende r5 5600 kullanıyorum ve almayı düşünüyorum performans olarak stok fana göre 15 20 derece düşürebiliyor

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,213
İsim
Kerem Çavuş

daha önce kullandınınzmı
çok iyi soğutmuyor , kule tipi alman yararına olur bende de toughair 110 vardı , ag400 çok daha performanslıydı

Nixita

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Onur eren keskin

Onlar düşük profil olarak geçiyor ve soğutması kule tipine oranla daha kötü.Thermalright phantom spirit veya pearless assassin gibi kule tipi sogutucu alman yararina olur. İleride işlemcini yükseltirken sogutucu almana gerek kalmaz

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur

daha önce kullandınınzmı
Thermalright ın soğutucunu kullanmadım ama şuan kasamda thermalright ın 9 tane fanı var sessizler ve hava basınçları çok iyi arkadaşım içinde kule tipi soğutucu şipariş ettik firma trde çok bilinmediği için biraz ikinci sınıf marka gibi ama çok iyi bir markadır içiniz rahat olabilirsiniz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,119
Üyeler
152,617
Son üye
Handan Şahin
Top Bottom