Neler Yeni

Ryzen 5 5600x GHz si hakkında

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Efdâl
Instagram
ahmetefdal
Steam
https://steamcommunity.com/id/ahmetefdal/
Discord
Efdâl#3780
iyi günler yeni işlemci aldım 2 hafta önce ryzen 5 5600x. Pek hakim değilim bu işlemci konularına o yüzden size bir şey sormak istiyorum. görev yöneticisinden performans kısmından CPU kısmına baktığım zaman işlemci GHz si işlemci kullanımı daha %13-14 lerdeyken 4.30 ghz ye falan çıkıyor. Halbuki temel GHz 3.70 bu işlemcinin. OC falan da yapmadım. bu değerler normal mi ben pek anlamıyorum ama %13-14 lük kullanımda bile GHz kaç olmalı ? neye göre artıp azalıyor bu GHz. ? Resim olarak ekledim zaten yardımcı olursanız sevinirim.

Ekler

• ghz.png
    ghz.png
    71.3 KB · Hit: 36

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,596
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Arka planda olan windows ile ilgili küçük işlemleri daha hızlı yapabilmek için kendi frekansını yükseltiyor yani kendi kendine overclock yapıyor diyebiliriz, temel frekans 3.7 de sabit kalmaz sen bile isteye öyle ayarlamazsan.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Efdâl
Instagram
ahmetefdal
Steam
https://steamcommunity.com/id/ahmetefdal/
Discord
Efdâl#3780
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arka planda olan windows ile ilgili küçük işlemleri daha hızlı yapabilmek için kendi frekansını yükseltiyor yani kendi kendine overclock yapıyor diyebiliriz, temel frekans 3.7 de sabit kalmaz sen bile isteye öyle ayarlamazsan.
he yanlış bişi yok yani dimi işlemcinin çalışmasında normal yani olması gereken bu değil mi

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,434
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
Normal bir durum bir şey olmaz.

Umut1212

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Umut Şahin
İlgilendiği Kategoriler
Pc parçaları
iyi günler yeni işlemci aldım 2 hafta önce ryzen 5 5600x. Pek hakim değilim bu işlemci konularına o yüzden size bir şey sormak istiyorum. görev yöneticisinden performans kısmından CPU kısmına baktığım zaman işlemci GHz si işlemci kullanımı daha %13-14 lerdeyken 4.30 ghz ye falan çıkıyor. Halbuki temel GHz 3.70 bu işlemcinin. OC falan da yapmadım. bu değerler normal mi ben pek anlamıyorum ama %13-14 lük kullanımda bile GHz kaç olmalı ? neye göre artıp azalıyor bu GHz. ? Resim olarak ekledim zaten yardımcı olursanız sevinirim.
normal tabii ki. yük altına girince kendici overclock luyor yani temel ghz pek önemli değil

Top Bottom