Neler Yeni

Ryzen 5 5600x vs Ryzen 7 5700x (Am4)

Nr4ex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yusuf çevik
Merhaba iyi forumlar öncelikle şuan ki elimde olan sistemimde ryzen 5 5500 , powercolor 6700xt red devil 12gb , 3200 mhz 32 gb ram Am4 sistem bulunmakta ama sistemimin tam performans vermediğini biliyorum bu yüzden işlemcimi yükseltmek istiyorum fakat hangisini seçmem gerektiğini bilemedim maddi olarakda bi sıkıntım yok üstüne işlemcim için sıvı soğutma yada kule tipi soğutucuda alıcam işlemci önerisi ve tavsiyeniz nedir

ConquerorXIV

80+ Gold
yoo, kartın tam performansını alırsın yani boğaz olmaz r5 5500 ile rx 6700xt

ErdmTrz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Erdem Uğur Terzi
Arkadaşlar ben ekstra bir şey sormak istiyorum şu an laptop da en iyi Amd işlemci hangisi? Intel de olduğu gibi Amd de en iyisi olduğunu anlamak için bir yol var mı?

Nr4ex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yusuf çevik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yoo, kartın tam performansını alırsın yani boğaz olmaz r5 5500 ile rx 6700xt
Bu dediğine katılmıyorum tam performans aldığımıda sanmıyorum dc üzerinden yayın ve kamera açtığım zaman bilgisayarımın kasmaya başladığını işlemcimin yetmediğini düşünüyorum ki darboğaz test sitesi üzerinden baktığım zamanda +25 gibi bi darboğaz gösteriyor

ConquerorXIV

80+ Gold
Bu dediğine katılmıyorum tam performans aldığımıda sanmıyorum dc üzerinden yayın ve kamera açtığım zaman bilgisayarımın kasmaya başladığını işlemcimin yetmediğini düşünüyorum ki darboğaz test sitesi üzerinden baktığım zamanda +25 gibi bi darboğaz gösteriyor
katılmıyorsan aç bir oyun ekran kartı kullanımına bak bakalım

dar boğazı yanlış anlamışsın sen ve o baktığın site doğru sonuçları göstermez dar boğaz tesiti oyun testi yaparak bakılır gpu kullanımı 95in üstündeyse sorun yoktur 90-95 arası ise biraz 90 altı ise dar boğaz var demektir

bu arada sen işlemcine ekstra yük bindiriyorsun bu dar boğaz değil.

r5 5600 yükseltmesi yapabilirsin

Son düzenleme:
Top Bottom