Neler Yeni

Ryzen 5 7500F İçin 83 Derece Sıcaklık Normal mi?

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
Ömer
Thermalright Assassin Spirit 120 Plus V2
Soğutucu bu yeni aldım cicebench çoklu çekirdekte 13377 puan aldı ve max 83 dereceyi gördü 80-83 derecelerdede dolaşıyordu soğutucu ile 83 derece beni biraz düşündürmedi değil. Puan olarakta abdullah abi 14000 gibi bir puan almışken ben 13377 puan aldım dert edilecek şeylermidir yoksa kafaya takılacak şeyler değilmi nette birindede gördüm oda 13400 puanmı ne almıştı tekli çekirdek puanındada 1798 aldı abdullah abi 1775 almış puanlar çok garibime gitmedide işlemci sıcaklığı biraz korkutmadı değil

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
898
İsim
Taksim Delisi Cenk
Thermalright Assassin Spirit 120 Plus V2
Soğutucu bu yeni aldım cicebench çoklu çekirdekte 13377 puan aldı ve max 83 dereceyi gördü 80-83 derecelerdede dolaşıyordu soğutucu ile 83 derece beni biraz düşündürmedi değil. Puan olarakta abdullah abi 14000 gibi bir puan almışken ben 13377 puan aldım dert edilecek şeylermidir yoksa kafaya takılacak şeyler değilmi nette birindede gördüm oda 13400 puanmı ne almıştı tekli çekirdek puanındada 1798 aldı abdullah abi 1775 almış puanlar çok garibime gitmedide işlemci sıcaklığı biraz korkutmadı değil
Cinebench R20 mi

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
Ömer
O zaman normal değil . O soğutucu kaliteli bir model. O işlemciyi en kotu 80 leri gormemesi lazımdı

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
Ömer
O zaman normal değil . O soğutucu kaliteli bir model. O işlemciyi en kotu 80 leri gormemesi lazımdı
Hocam fanların yeri fark ediyormu 2 tane fan var ve ben 2 sinide rast gele koydum

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
ismet karagücük
Vallaha huste bende ag400 aldım ryzen 5 5600 var daha takmadım dün gece takicaktim içinden çıkan macunla içinden çıkan macun kurumuş ölmüş yani sürdükten sonra farkettim dagilmiyordu yani bekleye bekleye ölmüş belki sende de öyle olmuş olabilir mx6 aldım yarın Allah izin verirse süreceğim denicem

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
Ömer
Vallaha huste bende ag400 aldım ryzen 5 5600 var daha takmadım dün gece takicaktim içinden çıkan macunla içinden çıkan macun kurumuş ölmüş yani sürdükten sonra farkettim dagilmiyordu yani bekleye bekleye ölmüş belki sende de öyle olmuş olabilir mx6 aldım yarın Allah izin verirse süreceğim denicem
Yok hocam bendeki baya normaldi

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
ismet karagücük
Hocam fanların yeri fark ediyormu 2 tane fan var ve ben 2 sinide rast gele koydum
Birisi çıkış birisi giriş olmak zorunda yani ikiside aynı yöne baksın ki havayı tahliye etsin üzerinde otomatik takılı gelmesi lazım havayı v ten yeri kasanın egzoz fanina denk getirin sıcak havayı dışarı atar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok hocam bendeki baya normaldi
İçindeki macun dandik olabilir ya da o jelatin var onu soktunuz mu tam oturdu mu soğutucu kontrol edin stok fan olsa gayet normal değer ama en fazla o sogutucuda 75 olması lazım sıcaklığın

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
Ömer
Birisi çıkış birisi giriş olmak zorunda yani ikiside aynı yöne baksın ki havayı tahliye etsin üzerinde otomatik takılı gelmesi lazım havayı v ten yeri kasanın egzoz fanina denk getirin sıcak havayı dışarı atar

İçindeki macun dandik olabilir ya da o jelatin var onu soktunuz mu tam oturdu mu soğutucu kontrol edin stok fan olsa gayet normal değer ama en fazla o sogutucuda 75 olması lazım sıcaklığın
Hocam ben bi tarafı egzoz bi tarafıda kasanın ön tarafına bakıcak şekilde taktım macun dandik değil netten baktım jelatini söktüm tam oturdu ondanda eminim ama fanları ve kabloları takarken nette bulamadım bende rastgele taktım o yüzden biraz orda süphelendim

Fanın yönünü deişip tekrar yapıp geliceğim hocam

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
898
İsim
Taksim Delisi Cenk
ben o dereceleri msi k240 sıvı soğutma ile alıyordum.Fan ve pompa seside cabası.
Deepcool ak400 e geçtim boşta 46-50....
valorantta 58-60 max----diğer birkaç oyunda 62 63 ü pek geçmiyor benim işlemci.macun soğutucuya sürülü gelmişti direk montaj ettim o haliyle.
R20 yaptım 73C--Fanlar manuelde sessiz olsun diye biraz düşük devirde
bence macun değişip fan yönleri yanlışsa düzeltirsen farkeder.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
Ömer
ben o dereceleri msi k240 sıvı soğutma ile alıyordum.Fan ve pompa seside cabası.
valorantta 58-60 max----diğer birkaç oyunda 62 63 ü pek geçmiyor benim işlemci.macun soğutucuya sürülü gelmişti direk montaj ettim o haliyle.
Fanın yönünün birini deiştim bakalım olucakmı hocam

87 - 88 leri gördü hocam deiştiricem öteki tarafa bakalım olucakmı inşAllah olur be hocam

Top Bottom