Neler Yeni

Ryzen 5 7530u grafik tasarımda iş görür mü?

dedaman87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ilker Karluka
Konuyu tam nereye açsam bilemedim.
Ryzen 5 7530u'lı bir laptop grafik tasarımda iş görür mü? Ağır render vs. yok, kurgular da sosyal medya için kısa videolar.
Bu işlemci düşük güç tüketiyor dolayısıyla performansını kırpmışlar. O yüzden genel olarak u serisi işlemcilerden korkuyorum.
Birde i5-1340p var ,bu daha güçlü olsa gerek.

Gif Man

80+ Gold
Ryzen 5 7530u'lı bir laptop grafik tasarımda iş görür mü? Ağır render vs. yok, kurgular da sosyal medya için kısa videolar.
Bu işlemci düşük güç tüketiyor dolayısıyla performansını kırpmışlar. O yüzden genel olarak u serisi işlemcilerden korkuyorum.
Konu Yeri Doğru .

Bütçen Ne Kadar ?

Ona Göre Alternatif Bulabiliriz Belkim .

dedaman87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ilker Karluka
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
30-35 bin civarı, ekranı iyi olan bir cihaz bakıyorum. Bu fiyatlarda Huawei ve 1-2 Zenbook modeli var.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

İçinde vega 7 im si iyi bir grafik birimi var diyebilirim, apu ya göre. Grafik tasarımda iş görür. Video işlerindede görür tahminimce. Ama bu işlemci çift kanal 16GB RAM ile çalışmalı minimum. İntel önermem intel işlemci ile bu kadar güçlü grafik birimi alamassın bu bantta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

30-35 bin civarı, ekranı iyi olan bir cihaz bakıyorum. Bu fiyatlarda Huawei ve 1-2 Zenbook modeli var.

Çokmu iyi ekran bakıyorsun ? Standart bir IPS kurtarır ise direk gaming modellere bakmalısın. Malum tasarım render işleri içinde gamingler kullanılıyor.

dedaman87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ilker Karluka
Masaüstü bilgisayarım var aslında, o tarz işler için uygun oluyor.
İnternetteki karşılaştırma sitelerine baktım da 7530u bendeki 10. nesil i5'den performans olarak biraz daha iyiymiş. Ama tabi güncel h ve p serisi mobil işlemcilerden geride kalıyor.

30-35 bin civarı, ekranı iyi olan bir cihaz bakıyorum.

dedaman87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ilker Karluka
Bulduklarım:
Ekranı diğerlerine göre daha zayıf.

En iyisi son attığım ama tek bir satıcıda var şüpheli geldi biraz. Çünkü Vatan'da 45 bin mi ne görünüyordu stok bitmiş.

Top Bottom