Neler Yeni

Yardım Ryzen 5900x ısınma sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
onur dalaslan
Herkese iyi akşamlar abilerim Ryzen 5900x aldım bügün elime ulaştı ve bi sorunla karşılaştım sorun işte işlemci boşta Max 75 derecelere çıkıyor ayrı ten valo oyununda 600 fps alıyorum bir andan 15 20 fps lere düşüyor kulandığım soğutucu cooler master ml240L sıvı soğutma yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler

Ekler

• IMG-20240627-WA0006.jpeg
    IMG-20240627-WA0006.jpeg
    2 MB · Hit: 26

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Yunus
Sıvı soğutucu iyi takılmamış büyük ihtimalle

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
411
İsim
can
ml240l o işlemciyi tutamaz kendim tecrübe ettim, bunun üzerine top tier sayılan galahad 360 ile bile zor tutuyordum mecbur curve optimizer yaparak işlemci sıcakları aşağıya çektim senin en önemli sorunun sıvı soğutucu değiştirme imkanın yoksa pboyu kapat boostlamasın o şekilde sabit sıcaklıklarda kullanırsın işlemcinde aşağıya frekans kısmaz

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
450
İsim
Mirhan Yalçın
bu işlemciyi o soğutucu ile soğutmazsın ml240l gerçekten giriş seviye bir soğutma

gorky

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
gorkem
Merhaba sorununuzn çözebildinizmi
bende sizin gibi ilk kullandığımda benim sıcaklıklar stock ayarlarda 85-90 oluyordu hatta stress testte bile kapanıyordu
elle voltaj ayarı verseniz daha iyi olur (2.5 seneden beridir kullanıyorum ve undervolt overclock ayarlarıyla araştırıp bilgi edindim)
sıvı soğutucunuzu değiştirmenize gerek yok
orjinal mx-4 yada mx-6 thermal macun kullanın
bende bugün başka bir arkadaşın sorusuna karşılık cevap yazdım
burdan okuyabilirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
onur dalaslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yardımcı olan herkese teşekkürler sorunu halletim Anakart değiştirdim güzel Gigabayt b550 mk almıştım Anakart bios olarak destekliyor ama Anakart üstündeki chip set ler ve Vramler olarak desdeklemiyor du msı mag b550 tomhawk aldım benim gibi aynı sorun yaşacak arkadaşlar yaşayacak olursa o yüzden bukadar detaylı yazdım tekrardan söyleyim Anakart bios olarak desdeklesede Anakart üstünde ki vram ve chip setler desdeklemiyor secerken iyi secin

Top Bottom