Neler Yeni

Ryzen 7 2700x Restart sorunu

snikaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih ay
Selamlar, yaklaşık 3-4 ay önce yeni bir bilgisayar aldım

16 Gb Ram 3600 Mhz
Ryzen 7 2700x
Asus B450M anakart
650w 80 plus power
gtx 950 ekran kartı

ilk aldığım zamanlar hiç bir problemim yoktu cs ve rust rahatlıkla oynayabiliyordum 4.100ghz olarak çalışıyordu işlemci direkt geldiği gibi kullandım ayar yapmadım. stok fan var bu arada hızını fulledim sadece. yaklaşık 1 aydır sorunum olan direkt restart atma problemleri başladı ilk başlarda nadir oluyordu fakat şimdi rust a girdikten sonra 2-3 dakika sonra res atıyor. yardımcı olabilecek var mı acaba? tek çağre olarak güç ayarlarından güç tasarrufu alıyorum 3200mhz de çalıştırıyorum fakat böylede bir anlamı kalmıyor 60 fps alıyorum ve kasıyor. amd ryzen master programını vs indirdim edc 99larda duruyor hep 3200mhz çekince düşüyor. forumlarda dolaştım amd ryzen master programını silin bios sıfırlayın gibi olaylarıda denedim hiç bir türlü çözülmüyor. bios son sürüm bu arada. bu konuda ne yapabilirim yardımcı olabilecek var mı?

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Selamlar, yaklaşık 3-4 ay önce yeni bir bilgisayar aldım

16 Gb RAM 3600 Mhz
Ryzen 7 2700x
Asus B450M anakart
650w 80 plus power
gtx 950 ekran kartı

ilk aldığım zamanlar hiç bir problemim yoktu cs ve rust rahatlıkla oynayabiliyordum 4.100ghz olarak çalışıyordu işlemci direkt geldiği gibi kullandım ayar yapmadım. stok fan var bu arada hızını fulledim sadece. yaklaşık 1 aydır sorunum olan direkt restart atma problemleri başladı ilk başlarda nadir oluyordu fakat şimdi rust a girdikten sonra 2-3 dakika sonra res atıyor. yardımcı olabilecek var mı acaba? tek çağre olarak güç ayarlarından güç tasarrufu alıyorum 3200mhz de çalıştırıyorum fakat böylede bir anlamı kalmıyor 60 fps alıyorum ve kasıyor. AMD ryzen master programını vs indirdim edc 99larda duruyor hep 3200mhz çekince düşüyor. forumlarda dolaştım AMD ryzen master programını silin bios sıfırlayın gibi olaylarıda denedim hiç bir türlü çözülmüyor. bios son sürüm bu arada. bu konuda ne yapabilirim yardımcı olabilecek var mı?
Hocam benim pc de benzer bir durum var. Pc yi açıyorum açtıktan 2-3dk sonra ekran gidiyor mouse ışığı klavye ışığı sönüyor, kasanın ışıkları fanları çalışmaya devam ediyor. Mouse'a her tıklamamda ışıkları yanıp sönüyor. Genelde hep ilk açtıktan 2-3 dk sonra kendi kendine kitlenip siyah ekran veriyor işte. Kasadan res attıktan sonra açılıyor pc bir daha da olmuyor. Benimde çok canımı sıkıyor ne yapıcam bilmiyorum her şey aynı ilk geldiği gibi. İlk başlarda hiç olmamıştı.

snikaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih ay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam benim PC de benzer bir durum var. PC yi açıyorum açtıktan 2-3dk sonra ekran gidiyor mouse ışığı klavye ışığı sönüyor, kasanın ışıkları fanları çalışmaya devam ediyor. Mouse'a her tıklamamda ışıkları yanıp sönüyor. Genelde hep ilk açtıktan 2-3 dk sonra kendi kendine kitlenip siyah ekran veriyor işte. Kasadan res attıktan sonra açılıyor PC bir daha da olmuyor. Benimde çok canımı sıkıyor ne yapıcam bilmiyorum her şey aynı ilk geldiği gibi. İlk başlarda hiç olmamıştı.
ben de senin o sorunlar olmuyor ama oyuna girince res atması oluyor. masaüstünde dizi vs izlerken bir problem yaşamıyorum ama şu anda 3200mhz de kullanıyorum oyunda ya da değilken problem yaşatmıyor ama 4ghz geçince sürekli bir problem

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
ben de senin o sorunlar olmuyor ama oyuna girince res atması oluyor. masaüstünde dizi vs izlerken bir problem yaşamıyorum ama şu anda 3200mhz de kullanıyorum oyunda ya da değilken problem yaşatmıyor ama 4ghz geçince sürekli bir problem
Kardeşim senin anlattığına göre işlemcin yük altına girince fazla mı ısınıyor nabıyor direk kapatıyor kendini ben böyle anladım. Olay görüntüleyicisine baktığın zaman ne yazıyor onlarıda kontrol et bende kernel 41 falan yazıyor.

snikaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih ay
Kardeşim senin anlattığına göre işlemcin yük altına girince fazla mı ısınıyor nabıyor direk kapatıyor kendini ben böyle anladım. Olay görüntüleyicisine baktığın zaman ne yazıyor onlarıda kontrol et bende kernel 41 falan yazıyor.
41 Kernel-Power bende de böyle yazıyor eğer yanlış bakmadıysam son 1 saatin önemli hatasında bu yazıyor

snikaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih ay
kimse bilmiyor galiba sorunu :'(

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
41 Kernel-Power bende de böyle yazıyor eğer yanlış bakmadıysam son 1 saatin önemli hatasında bu yazıyor
Valla internetten araştırdım ama benim sorunla karşılaşan birini buldum aynılarını anlatıyordu fakat çözümünü oda bulamamış niye böyle olur bilmiyorum pc yi aldım 1 yıl kullandım hiçbir sıkıntı çıkarmadı şimdi pcyi her açışımda kitlenip res atmak zorunda kalıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,957
Üyeler
140,736
Son üye
Exxx
Top Bottom