Neler Yeni

Çözüldü✓ ryzen 7 5800x3d için soğutucu önerisi lazım

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ali Burak
buraya ses dosyası atamıyorum ama dcye atttım oraya bi video BaYB3YaZ nick i ile aratırsan son yorumlardan attım ses dosyasından bakabilirsin
Dostum sen bana kasanın içinin fotosunu at doğru mu yanlış mı söyleyeyim.

BEY4Z

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ahmet günaydın
Dostum sen bana kasanın içinin fotosunu at doğru mu yanlış mı söyleyeyim.
kablolama doğru pompadan ses geliyormuş arıza ondan kaynaklı iade edicem dcden yarcımcı oldular, yinede sağolun

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
kablolama doğru pompadan ses geliyormuş arıza ondan kaynaklı iade edicem dcden yarcımcı oldular, yinede sağolun
Montajda hata vardır bir fotoğrafını atsana kardeşim kasanın içinin niye sır gibi saklıyorsun :D

BEY4Z

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ahmet günaydın

Ekler

• WhatsApp Görsel 2024-01-28 saat 14.55.16_1e70e269.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-01-28 saat 14.55.16_1e70e269.jpg
    361.9 KB · Hit: 22
  • WhatsApp Görsel 2024-01-28 saat 14.56.47_e9cf2fd8.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-01-28 saat 14.56.47_e9cf2fd8.jpg
    312 KB · Hit: 21

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Mesaj otomatik birleştirildi:
Montajda bir hata görünmüyor. Sadece anakarta tutunmasını sağlayan braketleri üste ve alta takmak yerine sağa ve sola takmayı öneriyordu Deepcool yanlış hatırlamıyorsam. Hortumu da ben altta değil de sağdan ramlerin oradan geçirmiştim. Su yada Pompa sesi ile karşılaşmadım hiç.

Pompa kablosunu Pump_fan yazan yere taktın ve sürekli Full hızda çalıştırıyorsun değil mi? Yani DC modda? BIOS'tan pompa fanı hızını sürekli artıp azalacak şekilde ayarladıysan su sesine o sebep oluyor olabilir.

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ali Burak
Montajda bir hata görünmüyor. Sadece anakarta tutunmasını sağlayan braketleri üste ve alta takmak yerine sağa ve sola takmayı öneriyordu Deepcool yanlış hatırlamıyorsam. Hortumu da ben altta değil de sağdan ramlerin oradan geçirmiştim. Su yada Pompa sesi ile karşılaşmadım hiç.

Pompa kablosunu Pump_fan yazan yere taktın ve sürekli Full hızda çalıştırıyorsun değil mi? Yani DC modda? BIOS'tan pompa fanı hızını sürekli artıp azalacak şekilde ayarladıysan su sesine o sebep oluyor olabilir.
İlk taktığımda ben de alta gelecek şekilde takmıştım, aşırı bir su sesi vardı. Sıvı soğutucunun kullanım klavuzuna bakıp ram tarafına aldım, şu an ses yok. Büyük ihtimal pompa giriş çıkışlarının alta gelecek şekilde montaj yapılmasından kaynaklı ses var

BEY4Z

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ahmet günaydın
İlk taktığımda ben de alta gelecek şekilde takmıştım, aşırı bir su sesi vardı. Sıvı soğutucunun kullanım klavuzuna bakıp ram tarafına aldım, şu an ses yok. Büyük ihtimal pompa giriş çıkışlarının alta gelecek şekilde montaj yapılmasından kaynaklı ses var
bende öyle yapıcaktım ama o şekilde montaj mümkün değil uyumlu değil kutu içerinde amd için aparat göremedim o şekilde yapmak için açıkcası fark etmiyor izledim farklı videolarda ne tarafa takıldı pek önemli değil gibi farklı takma şekilleri var problem var iade edicem mecbur

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
bende öyle yapıcaktım ama o şekilde montaj mümkün değil uyumlu değil kutu içerinde amd için aparat göremedim o şekilde yapmak için açıkcası fark etmiyor izledim farklı videolarda ne tarafa takıldı pek önemli değil gibi farklı takma şekilleri var problem var iade edicem mecbur
Nasıl mümkün değil? Yorumumu iyi oku. Aynı soğutucuyu senin mümkün değil dediğin gibi takabildiğime göre demek ki mümkün.

BEY4Z

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ahmet günaydın
Nasıl mümkün değil? Yorumumu iyi oku. Aynı soğutucuyu senin mümkün değil dediğin gibi takabildiğime göre demek ki mümkün.
denedim ayrıca aparat yok o şekilde takmak için mümkün olsa yapardım sorunun o oldunu sanmıyorum izledim videolardaki adamlarda alta gelicek şekilde takmış

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ali Burak
Kutu içerisinden amd montaj aparatı çıkmadı mı yani?
Montaj önemli. Genelde sıvı soğutmaların en iyi performansı kasa tepesine takıldığı zaman verdiği kanıtlı.
Ayrıca ön panel ve üste takarak maksimum verimi almak için belirli montaj yöntemleri mevcut.
Bunun ana sebebi. Sıvı soğutucunun içerisine koyulan, likit sıvı enjekte edilirken tamamen vakumlanmış bir ortamda enjekte işleminin yapılamamasından ötürü, radyatör içinde biriken hava kabarcığı. Ayrıca pompa boruları aşağı gelecek şekilde montaj yapılırsa, bu hava kabarcıklarının radyatör, pompa arasında sirkülasyon yapmasına sebep oluyor. Bu durum pompaya içinde dolaşan sıvı; pompa üzerinden geçerken pompayı tam anlamı ile dolduramadığı için performans kaybı ve pompanın zorlanmasına sebep oluyor

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
denedim ayrıca aparat yok o şekilde takmak için mümkün olsa yapardım sorunun o oldunu sanmıyorum izledim videolardaki adamlarda alta gelicek şekilde takmış
Kardeşim olur mu öyle şey takmışsın ya işte nasıl aparat yok :D Bak hala inat edip durma. Git bir kaç video izle öğren kendin tak doğru şekilde.

BEY4Z

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ahmet günaydın
Kardeşim olur mu öyle şey takmışsın ya işte nasıl aparat yok :D Bak hala inat edip durma. Git bir kaç video izle öğren kendin tak doğru şekilde.
evet bi kontrol ettim ben alta takılabilicek şekilde aparatı montajlamışım farklı şekilde taktım ramlere gelicek şekilde ayarlarladım fakat sorun hala aynı sıvı sogutma arızalı onun değişmesi lazım ama iade edicem
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekler

• WhatsApp Görsel 2024-01-28 saat 18.04.25_15d81245.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-01-28 saat 18.04.25_15d81245.jpg
    334.9 KB · Hit: 13
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,976
Üyeler
140,739
Son üye