Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 7 5800x3d işlemci aldım çok ısınıyor

EfsaneT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Engincan YIldırım
Montajda bir problem vardır bu soğutucuyla boşta 90 ı görmez. Macun eskimiş olabilir. Eski değilse tekrar montaj yap. Muhtemelen düzelir. Güzelce sil işlemciyi çarpı şeklinde sür aşırı olmayacak şekilde üzerine oturt direk sonra geri kaldırma ama hava boşluğu yaparsın. Düzelir muhtemelen
boşta değil cinebench testinde 90 dereceleri gördü

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,168
İsim
Batuhan

The Semih

80+ Silver
Montajda bir problem vardır bu soğutucuyla boşta 90 ı görmez. Macun eskimiş olabilir. Eski değilse tekrar montaj yap. Muhtemelen düzelir. Güzelce sil işlemciyi çarpı şeklinde sür aşırı olmayacak şekilde üzerine oturt direk sonra geri kaldırma ama hava boşluğu yaparsın. Düzelir muhtemelen. Kendi sitesinden baktığında 220 w tdp değerine kadar soğutabileceği yazıyor.
Ayrıca anakart yazılımı varsa onu indir fan modunu da kontrol et slient standart performans falan olur genelde onu da bir kontrol et.
Boşta değil stock hız testi 90 derece

atiizdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Atilla
boşta değil cinebench testinde 90 dereceleri gördü
Ben boşta olarak okumuşum. Anakartında pbo ayarlarına gir x3d lerde farklı mı bilmiyorun ama eğer acıksa çarpan kilidi -20 negativ voltaj ver veya 30 dene

EfsaneT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Engincan YIldırım
Soğutur Hocam Macunda Kaliteli Olunca Bi Hayli İyi Değerler Alırsın .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam Siz İzmirlimisiniz ?
hocam bu dediğiniz kule tipini alacağım fakat kasaya sığıp sığmayacağından şüpheliyim ve ramlere çarpar mı yani kasam dark gt pro sorunsuz montaj yapabilir miyim ( izmirli değilim )

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,168
İsim
Batuhan
hocam bu dediğiniz kule tipini alacağım fakat kasaya sığıp sığmayacağından şüpheliyim ve ramlere çarpar mı yani kasam dark gt pro sorunsuz montaj yapabilir miyim ( izmirli değilim )
Ramlerin Sorun Olacağını Zannetmem Anakart Zaten 4 Ram Slotluda , Kasa İçin bir şey Söyleyemem .

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,168
İsim
Batuhan
Kingston Fury Beast 3600MHz RAM
Sorun Yaşamazsın Hocam .

1711669910329.png

bayirci2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
mehmet
MSI anakartlarda 5800x3d için özel undervolt ayarı var sendeki soğutucu ile boşta 35 yükte max 75 gördüm performans kaybı olmadan aksine 5 fps arttı.

Undervolt kilidi var o işlemcide BIOS dan kontrol etsene bi sende kitlimi diye.
Biraz konuyu hortlatıyorum ama bir forum bilgi link vs var mı MSI B550 Gaming plus kullanıyorum aynı işlemci var yapmak için 40 şey aradım bulamadım

The Semih

80+ Silver
Evet buldum 3'de kullanıyorum hayatımın şokunu geçiricem 82-85 derecelerden 69'a düştü :) soğutucu alacaktım gerek kalmadı
Üstelik fps düşürmüyor daha stabil çalışıyor onuda belirteyim kombo 3 teyken 5 fps daha fazla aldım ortalama.

Top Bottom