Neler Yeni

Ryzen 7 7800xD için soğutucu öneri

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
415
İsim
Mert Camran
Arkadaşlar dark freezer x128 soğutucumu değiştirmeyi düşünüyorum sizce ne alsam işlemcim için bütçem en fazla 2500 ve 3000 arası.
Dark freezer x128 yetiyor ama değiştirmeyi düşünüyorum.

Kasa modelim :

Zoko Melody White 4x12 CM Fanlı Temperli Cam Mesh Panel Bilgisayar Kasası​

TheShazZ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Eren Pestil
Arkadaşlar dark freezer x128 soğutucumu değiştirmeyi düşünüyorum sizce ne alsam işlemcim için bütçem en fazla 2500 ve 3000 arası.

Kasa modelim :

Bu soğutucular şuan indirimde ikisinden birini alabilirsiniz. Hem beyaz kasanızla uyumlu olur.

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
415
İsim
Mert Camran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu soğutucular şuan indirimde ikisinden birini alabilirsiniz. Hem beyaz kasanızla uyumlu olur.
Oha çok tatlılar her ikiside dark freezer x128 kule tipinden hangisine geçsem daha çok güzel soğutur hocam performans olarak.

egecabbar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Ege
Oha çok tatlılar her ikiside dark freezer x128 kule tipinden hangisine geçsem daha çok güzel soğutur hocam performans olarak.
Arkadaşın attığı modellere bakılabilir ama benim önerim şudur

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
415
İsim
Mert Camran
Arkadaşın attığı modellere bakılabilir ama benim önerim şudur
Sence hocam sıvı soğutucu mu alsam kule tipi mi ? Almışken bütçeme göre dark freezer x128'den daha iyi soğutan bir sıvı soğutucu veya kule tipi almak istiyorum önerin nedir soğutmalarda pek bilgim yok.

Tejaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Teja
İnsanlar arctic lf2 360 gibi tepe soğutucularla bile yükte 80 dereceyi görüyör yani o kolay kolay soğumaz iyi hava akışı iyi sıvı soğutma lazım

egecabbar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Ege
Sence hocam sıvı soğutucu mu alsam kule tipi mi ? Almışken bütçeme göre dark freezer x128'den daha iyi soğutan bir sıvı soğutucu veya kule tipi almak istiyorum önerin nedir soğutmalarda pek bilgim yok.
Arkadaşın attığı sıvı soğutucular attığım kule tipleri ile aynı performansı verecek diyebilirim. Daha ucuz olduğu için tabii ki kule tipi derdim ben.

ThE LoSt

80+ Gold

Kasa modelim :

O bütçe ile sıvı soğutma tercihinde bulunabilirsiniz önerim lt520 olacaktır

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
415
İsim
Mert Camran
O bütçe ile sıvı soğutma tercihinde bulunabilirsiniz önerim lt520 olacaktır

https://www.sinerji.gen.tr/deepcool-lt520-wh-rgb-240-mm-intel-1700p-amd-uyumlu-sivi-sogutucu-p-47823

İkisinden hangisini alsam hocam sence ? Kule tipi bozulmaz diyenler oldu Sıvı soğutucular bozulabiliyor diyenler oldu forumlarda o yüzden Kule tipi daha sıcak geliyor bana ama LT520'de beyaz çok tatlı duruyor. Tatlı durduğu gibi Güzel bir şekilde soğutabilir mi Ryzen 7 7800x3D işlemcisini dark freezer x128 PUBG'de 68-69-72 Sıcaklıklarda oluyo ama ben daha az sıcaklıklarda takılmasını istediğim için değiştirmek istiyorum.

ThE LoSt

80+ Gold

https://www.sinerji.gen.tr/deepcool-lt520-wh-rgb-240-mm-intel-1700p-amd-uyumlu-sivi-sogutucu-p-47823

İkisinden hangisini alsam hocam sence ? Kule tipi bozulmaz diyenler oldu Sıvı soğutucular bozulabiliyor diyenler oldu forumlarda o yüzden Kule tipi daha sıcak geliyor bana ama LT520'de beyaz çok tatlı duruyor. Tatlı durduğu gibi Güzel bir şekilde soğutabilir mi Ryzen 7 7800x3D işlemcisini dark freezer x128 PUBG'de 68-69-72 Sıcaklıklarda oluyo ama ben daha az sıcaklıklarda takılmasını istediğim için değiştirmek istiyorum.
Aşağı yukarı performans olarak benzer ürünlerdir pompa arızası vs bunlarla karşılaşırsam moral bozukluğu yaşarım vs diye düşünüp kule tipi alabilirsiniz sorun yok.

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
415
İsim
Mert Camran
Aşağı yukarı performans olarak benzer ürünlerdir pompa arızası vs bunlarla karşılaşırsam moral bozukluğu yaşarım vs diye düşünüp kule tipi alabilirsiniz sorun yok.
Eğer öyle problemlerle karşılaşırsam ne yapmam gerekiyor ? Yani öyle problemlerle karşılaşmam % kaç ihtimal hocam herkes yaşıyor mu öyle sorunları sıvı soğutucularda ?

ThE LoSt

80+ Gold
Eğer öyle problemlerle karşılaşırsam ne yapmam gerekiyor ? Yani öyle problemlerle karşılaşmam % kaç ihtimal hocam herkes yaşıyor mu öyle sorunları sıvı soğutucularda ?
Teknoloji şans işi 2018-2023 arası 5 yıl sıvı soğutma kullandım hemde aynı ürün tık demedi. 2. el arkadaşa verdim 1 yıldır o kullanıyor ondada sorun yok demem o ki bunun kararını siz vereceksiniz.

TheShazZ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Eren Pestil
LT520 bir tık daha iyi hocam ama size kalmış ikiside soğutmak için yeterli düzeyde
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnsanlar arctic lf2 360 gibi tepe soğutucularla bile yükte 80 dereceyi görüyör yani o kolay kolay soğumaz iyi hava akışı iyi sıvı soğutma lazım
Oyun için 7800x3d o sıcaklıklara çıkmak zor. işlemciyi yük altında sokması gerekiyor o derecelere kadar çıkması için

Top Bottom