Neler Yeni

Ryzen 7900 işlemciyle topladığım sistem nasıl sizce?

pcbuilder

80+
Selamlar arkadaşlar. Beni 7-8 yıl idare edecek bir sistem toplamak istiyorum. Parçaları nispeten iyi fiyata buldukça alıyorum. Şu anlık SSD, RAM ve PSU'yu satın almış bulunmaktayım.

İşlemci: Amd Ryzen 9 7900
İşlemci Soğutucu: Deepcool Assassin IV
Anakart: MSI B650 Tomahawk WiFi
RAM: G.Skill Flare X5 6000mHz DDR5 CL30 EXPO 2x16 32GB
PSU: Seasonic Vertex GX-850 850Watt
SSD: Kingston Fury Renegade 2TB M.2
Kasa: NZXT H7 Flow ya da H7 Flow RGB (Lian Li Lancool III de olabilirdi fakat ön tarafındaki USB sürümü 3.0 :/)

Ekran kartını sistemin tüm parçalarını aldıktan birkaç ay sonra almayı planlıyorum. Muhtemelen RTX 4070 ya da RTX 4070Ti alacağım ama modele karar vermedim henüz.

Bir de sistemde hiç RGB bulundurmak istemiyorum, o sebeple H7 Flow RGB kasa alırsam RGB fanları söküp yerine iyi performans veren ve sessiz çalışan(genel amacım sessiz çalışan, iyi hava akışı olan ve performanslı bir PC toplamak) 120mm ve 140mm fan önerisi isteyeceğim sizlerden.

Sistemi oyun oynama amaçlı kurmuyorum, ara sıra oyun oynayacağım. O sebeple X3D işlemcilerden seçmedim, cache'e ihtiyacım yok. Sıvı soğutma seçmeme nedenim de bakımı vs ile uğraşmak istemediğim için kesinlikle.

Sizlerden monitör önerisi de alabilirim. 2K ve 27 inç, renk skalası iyi olan(renkleri TN panel gibi abartarak yüksek doygunlukta göstermeyecek), parlaklığı düşük olmayan, oyunlarda, webde gezinirken, film vs izlerken üzmeyecek bir model önerisi alabilirsem çok sevinirim.

Teşekkürler.

Top Bottom