Neler Yeni

Ryzen 9 5900X Sıvı Soğutma Varken Bile Çok Isınıyor (86 Derece)

ArdaPelek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Arda Pelek
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanım ve Oyun
Steam
pelek
Discord
ardapelek
Anladım.

Aynı işlemci ve aynı marka-model sıvı soğutma ile youtubeda cpu benchmark testi yapan bir kişi mevcut. Ağır yük altında işlemci 65 derece görmüş. Ben işlemci gücü gerektirmeyen oyunlarda bile 80 dereceyi görüyorum. CPU kullanımı ise %10-20 bandında. Bana normal değil gibi geliyor.
pompada sıkıntı vardır muhtemelen en iyisi sıvı soğutucuyu varsa garantiye yollayın

hakanbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Hakan AKKAYA
pompada sıkıntı vardır muhtemelen en iyisi sıvı soğutucuyu varsa garantiye yollayın
Garantisi var. En erken pazartesi iletişim kurabileceğim muhtemelen. Sorunu izah ettikten sonra servise göndermeyi düşünüyorum.

Şuna bakar mısınız? Bilgisayar boşta, 5-6 sekme açık. Discord ve afterburner. Arayüzden soğutucu fanlarını minimum çektim, pompayı da en düşük seviyeye ayarladım. Sıcaklık hala aynı. Hepsini extreme çıkarıyorum. Fanlar coşuyor, göstergeye göre pompa hızı RPM de yükseliyor ama sıcaklık yine aynı.

Maximum derecede yaklaşık 5 dakika kadar çalıştırdım.

Özetle, fan ve pompa max seviyede çalışsa da, minimum seviyede çalışsa da, windows güç ayarlarından güç tasarrufuna alıp, max işlemci kullanımı %25'e çeksem de sıcaklık hep aynı.

Değerleri takip ettiğim programlar,
- HWMonitor
- MSI AfterBurner
- Asus ARMOURY Create

Ekler

• minimum.png
    minimum.png
    110.2 KB · Hit: 27
  • maximum.png
    maximum.png
    131.9 KB · Hit: 31
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç