Neler Yeni

Çözüldü✓ S23 Şarj Almama Sorunu

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Yusuf Emre Şahin
Telefonu yeni aldım tam 1 hafta oldu. Normalde şarj olurken ekranda hızlı şarj yazar ve tam doluma kalan süre görünür. Bugün mobil erişim noktası açıkken telefonun İnternetine bilgisayardan bağlandım ve dizi izliyordum telefon şarjdaydı. Baktığımda ekranda sadece şarj yüzdesi görünüyordu kalan süre ve hızlı şarj yazısı yoktu. Yüzde 80 olduğunda dediklerimi gördüm ve 10dk beklememe rağmen şarj artmadı. Telefonu şarjdan çektim taktım 83 olduğunda yine sabit kaldı yazılar gitti. Erişim noktasını kapatıp şarja taktım sorunsuz bir şekilde doldu. Sizce neden böyle oluyor?

mehmettici

80+ Silver
Telefonu yeni aldım tam 1 hafta oldu. Normalde şarj olurken ekranda hızlı şarj yazar ve tam doluma kalan süre görünür. Bugün mobil erişim noktası açıkken telefonun İnternetine bilgisayardan bağlandım ve dizi izliyordum telefon şarjdaydı. Baktığımda ekranda sadece şarj yüzdesi görünüyordu kalan süre ve hızlı şarj yazısı yoktu. Yüzde 80 olduğunda dediklerimi gördüm ve 10dk beklememe rağmen şarj artmadı. Telefonu şarjdan çektim taktım 83 olduğunda yine sabit kaldı yazılar gitti. Erişim noktasını kapatıp şarja taktım sorunsuz bir şekilde doldu. Sizce neden böyle oluyor?
modem işi goruyor doldurup isinmasin diye az az şarj ediyor hem bitmiyor hem sarj olmuyor normal

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Yusuf Emre Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@MuratTheFounderOfGariban
hocam özellikle sizin yorumunuzu duymak isterim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

modem işi goruyor doldurup isinmasin diye az az şarj ediyor hem bitmiyor hem sarj olmuyor normal
Fakat erişim noktasını kapattığımda şarj hızı eski haline dönmemişti. Kabloyu tak çıkar yapmıştım

BabaVoss7

80+ Silver
bazen bendede öyle yapıyor neden bilmiyorum ama genelde bendede pc ye veya şarj aleti dışında bişeye bağlayınca yapıyor. telefonda bişey olduğunun düşünmüyorum.

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Yusuf Emre Şahin
bazen bendede öyle yapıyor neden bilmiyorum ama genelde bendede pc ye veya şarj aleti dışında bişeye bağlayınca yapıyor. telefonda bişey olduğunun düşünmüyorum.
Kullandığım şarj aleti 20w, 25 değil, belki de o yapıyordur diye düşünmeye başladım. S23 modelini mi kullanıyorsunuz?

BabaVoss7

80+ Silver
Kullandığım şarj aleti 20w, 25 değil, belki de o yapıyordur diye düşünmeye başladım. S23 modelini mi kullanıyorsunuz?
evet s 23 ve evet büyük ihtimal 20w olmasından dolayı. düşük wtlarda sadece şarj oluyor veya yüzde veriyor

eğer 80den sonra ise zaten hızlı şarj olmuyor gibi bişey kendini yavaşlatıyor o zaman çok daha normal

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Yusuf Emre Şahin
evet s 23 ve evet büyük ihtimal 20w olmasından dolayı. düşük wtlarda sadece şarj oluyor veya yüzde veriyor

eğer 80den sonra ise zaten hızlı şarj olmuyor gibi bişey kendini yavaşlatıyor o zaman çok daha normal
Ben pil ayarlarından yüzde 85 olduğunda şarjı durdurması için ayarladım. Normalde 80den 85'e çıkması 5dk sürüyordu ama bugünkü yaşadığım sorunda yüzde 80 şarj seviyesinde 10dk kaldı. Tak çıkar yaptıktan 6 dk sonra şarjı 85 olmuştu WiFi paylaşımı kapalıyken. Dediğim problemin aynısını dün şarjdayken telefonu elime alıp 5dk WhatsApp üzerinden mesaj yazdıktan sonra da yaşamıştım. Kalan süre yazısının gittiğini görünce şarjdan çektim geri taktım ve düzelmişti. Telefon yeni olunca ister istemez insanın kafasına takılıyor maalesef.

Ui sürümünüz 6.1 mi hocam 6 mi?

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Yusuf Emre Şahin
Arkadaşlar kendi araştırmam sonucu deneyerek Sorunu çözdüm. Telefon 42 derece olduğunda şarj almayı bırakıyor. Bu yüzden ekranda tam şarja kalan süre yazısı kalkıyor sadece şarj oluyor gözüküyor. 40 derecenin altına düştüğünde şarj olmaya devam ediyor. O yüzden ekranda tam şarja kalan süre yazısı gidip geri geliyor. Samsung Türkiye müşteri temsilcileri dahil olmak üzere İnternette bu konuyla ilgili bilgi olmadığı için yazmak istedim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,128
Üyeler
155,519
Son üye
ForumUser717166
Top Bottom