Neler Yeni

Çözüldü✓ Sağlam oyun laptop önerisi

FreMoniC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Berk Çamlıca
Bütçe
35000
Laptop almayı düşünüyorum Hp, Acer, Monster, Casper gibi markalar çok güven vermiyor fiyat performans olabilirler fakat fazla problemliler. Kasası ve iç donanımının kaliteli olması önceliğim sonrasında bir sorunla karşılaşmak istemiyorum, oyun odaklı kullanacağım.

En az 16 Gb ram, 1 tb ssd
Ekran kartı açısından 3050 ve 3050 ti kartlara çok ısınamadım ama fiyat performans olarak fena değiller, tercihim 3060 ++
İşlemci tarafında da tercihim İntel

Bu seçeneklere bakarak yardımcı olabilirseniz çok sevinirim uzun zamandır bilgisayar istiyorum fakat nasip olmadı şimdi de sorunsuz uzun yıllar götürebilecek bir bilgisayar bakıyorum şimdiden uğraşınız ve fikriniz için çok teşekkür ederim.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,391
İsim
bilo
Discord
b1l0

FreMoniC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Berk Çamlıca
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam istekleriniz doğrultusunda bütçe 40 olursa kesin bu bence. Hp güven vermiyor demişisiniz de pavilion victus falan değil omen en iyi serisidir. Yine de bütçe artmıyorsa başka bakıp atalım.
bu bütçeye çıkabileceğimi zannetmiyorum maalesef :(
bilgisayar güzel duruyor özellikleri çok iyi ama genel olarak markalar konusunda çok karamsarım bunu aşamıyorum ya kötü gelirse ya sonradan performans kaybı yaşarsam gibi düşünceler geriyor.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,391
İsim
bilo
Discord
b1l0
bu bütçeye çıkabileceğimi zannetmiyorum maalesef :(
bilgisayar güzel duruyor özellikleri çok iyi ama genel olarak markalar konusunda çok karamsarım bunu aşamıyorum ya kötü gelirse ya sonradan performans kaybı yaşarsam gibi düşünceler geriyor.
Sizi anlıyorum ama marka takıntısı yüzünden performanstan çok feragat edebilirsiniz bu bütçede bilginiz olsun.

FreMoniC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Berk Çamlıca

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,391
İsim
bilo
Discord
b1l0
Asusta da olabiliyor hocam ama en az msidan şikayet ediliyor sanırım. Kendim de msi katana serisini kullanıyorum gerek malzeme kalitesi gerekse performans olarak memnunum ben illa marka olsun derseniz neden olmasın.
Ayrıca
Marka engelini aşarsanız

FreMoniC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Berk Çamlıca
Asusta da olabiliyor hocam ama en az msidan şikayet ediliyor sanırım. Kendim de msi katana serisini kullanıyorum gerek malzeme kalitesi gerekse performans olarak memnunum ben illa marka olsun derseniz neden olmasın.
Ayrıca
Marka engelini aşarsanız
Lenovo güzele benziyor amd işlemciler hakkında çok bir bilgi sahibi değilim fakat listeme ekledim çok teşekkür ederim.

• Beğen
Reaksiyonlar: B1L0

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,391
İsim
bilo
Discord
b1l0
Lenovo güzele benziyor amd işlemciler hakkında çok bir bilgi sahibi değilim fakat listeme ekledim çok teşekkür ederim.
Rica ederim, youtube üzerinden testlerine bakabilirsin. Öyle bi bütçe aralığı ki şu an birkaç alternatif dışında ne marka 3060 bulabiliyorsan ne 3070 ne 3070ti. Bu arada size birkaç tane 40 serisinden atacağım onlara da bakın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

15.6
17.3

FreMoniC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Berk Çamlıca
Rica ederim, youtube üzerinden testlerine bakabilirsin. Öyle bi bütçe aralığı ki şu an birkaç alternatif dışında ne marka 3060 bulabiliyorsan ne 3070 ne 3070ti. Bu arada size birkaç tane 40 serisinden atacağım onlara da bakın.

15.6
17.3
Lenovo legion 5 te karar kıldım sanırsam ya fiyatına göre çok güzel ve soğutma açısından çok beğeniliyor performans testleri de gayet başarılı olumsuz bir yorumunu görmedim. şu anki fiyatı 34k umarum yükselmez belki biraz daha sürebilir almam. İlginiz için de çok teşekkür ederim sağ olun.

• Beğen

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,391
İsim
bilo
Discord
b1l0
Lenovo legion 5 te karar kıldım sanırsam ya fiyatına göre çok güzel ve soğutma açısından çok beğeniliyor performans testleri de gayet başarılı olumsuz bir yorumunu görmedim. şu anki fiyatı 34k umarum yükselmez belki biraz daha sürebilir almam. İlginiz için de çok teşekkür ederim sağ olun.
Rica ederim hocam legion serisi lenovonun en iyi serisidir zaten olumsuz yorum görmeniz zordur. Hayırlı olsun.

Almanız biraz sürerse alacağınızda yine yazın tekrar bi gözden geçiririz.

FreMoniC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Berk Çamlıca
Rica ederim hocam legion serisi lenovonun en iyi serisidir zaten olumsuz yorum görmeniz zordur. Hayırlı olsun.

Umarım sürmez fakat sürerse aklımda çok sağ olun :)

• Beğen

FreMoniC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Berk Çamlıca

Rahatsız ediyorum yeniden bir sorum olacaktı legion 5 te ryzen işlemci var çoğu kişi laptopta ryzen işlemci önerilmiyor vs vs diyor neye inansam bilemedim bir de eski işlemci diyen var ryzen 7 5800h'a bir bilginiz var mıdır acaba? sizce laptopta intel işlemciye mi bakmam daha iyi olur?

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,391
İsim
bilo
Discord
b1l0
Rahatsız ediyorum yeniden bir sorum olacaktı legion 5 te ryzen işlemci var çoğu kişi laptopta ryzen işlemci önerilmiyor vs vs diyor neye inansam bilemedim bir de eski işlemci diyen var ryzen 7 5800h'a bir bilginiz var mıdır acaba? sizce laptopta intel işlemciye mi bakmam daha iyi olur?
Est. ne rahatsızlığı. Neye dayanarak diyorlarmış ryzen önerilmiyor o önemli. Isınma diyorlarsa her işlemci ısınıyor laptopta. Önemli olan kasa ve soğutma kalitesi ki legion serisi lenovonun en iyi serisi olduğu için sorun yaşayacağınızı hiç zannetmiyorum. Performans konusunda da oyun testleri, cinebench puanı vs bakarak performansı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Eski konusuna gelirsek evet dediğim gibi şu an lenovodaki işlemci eski konuma düştü çünkü işlemcide ryzen 6000 serisi çıktı yukarıda attığım asusta o işlemcilerden birisi var. Karar sizin hocam ben size yeni nesil olanları da attım olmayanı da attım siz düşünün taşının karar verin.

Top Bottom