Neler Yeni

Sağlam Sistem toplama

Erendmr05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eren
Bütçe
130.000
Arkadaşlar sistem toplamaya karar verdim düşündüğüm parçalar 120-130 bini buluyor
Şuanlık ilk önce msı geforce 4070 super gaming x slim white ekran kartı aldım.
Anakart olarak ise asus rog strix z790-A gaming ddr5 8000mhz aldım.
Bunlar haricinde örneğin işlemci olarak i9-13900k düşündüm ama çok ısındığını söylüyorlar bunu soğutacak sıvı soğutmaların msı meg 360s gibi modelleri anca soğutur gibi bir sonuca vardım bu soğutma da 11-12 bin civarı.
Ssd olarak msı m480pro 2tb düşündüm.
Ramleri ise kingston renegate 4x16 olarak 6000mhz civarı düşündüm.
Buralarda aklıma takılan işlemci ve sıvı soğutma markaları modelleridir.Ayrıca bir türlü kasa modelini de seçemedim :)
Bazıları çıkıp diyebilir aldığın ekran kartı için parçaların çok yüksek vesaire..Ama ben ekran kartını iyi alıp diğer parçaları dandik almak istemediğim için diğer parçalarda en üst seviyede olsun istedim.A dan Z ye bilgisayar konusunda her alanda bilgisi olan profosyonel kişilerle muhabbet edip danışmak isterim cidden toplama konusunda yardımcı olacak var ise bana lütfen cevap verebilirmi veya ulaşabilir mi?
İnstagram ıd erendmr.05

oktayxkaya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
868
İsim
Oktay
İlgilendiği Kategoriler
PC ve Telefon
Instagram
https://www.instagram.com/oktyky/
Discord
oktay#3037
Aga bu sistemi toplayip sadece valo oynarsan grlip seni bulur ve bilgisayarini kaçırırım

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
758
İsim
Semih Aydın
Hocam keşke ana kartı direkt almasaydın.
Şayet Yazılım + Devops gibi alanlarla uğraşmıyorsan işlemiyi Ryzen 7800x3d alsaydın sistem çok güzel olurdu...

Erendmr05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam keşke ana kartı direkt almasaydın.
Şayet Yazılım + Devops gibi alanlarla uğraşmıyorsan işlemiyi Ryzen 7800x3d alsaydın sistem çok güzel olurdu...
Uğraşmıyorum kanka ama ilerde belki uğraşacağım gibi düşünerek en iyisini almalıyım yani bukadar parayı veriyorsam bu sistemle bilgisayar ile hayatta yapamayacağım bir konu olmamalı :) ona göre dizmeye çalışıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aga bu sistemi toplayip sadece valo oynarsan grlip seni bulur ve bilgisayarini kaçırırım
Valo lol csgo felan bı tarz hayatımda oynamadım ben fps tarzları değilde mmorpg ciyim kanka ama ilerde ara sıra onlarada nadiren girilir oynanır yani

Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Master yi
istersen hazır sistemlere bakabilirsin daha uyguna gelebilir hem

oktayxkaya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
868
İsim
Oktay
İlgilendiği Kategoriler
PC ve Telefon
Instagram
https://www.instagram.com/oktyky/
Discord
oktay#3037
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Master yi
130 luk f p sistemler coook nadir bulur denk gelmez bile, tek tek toplayabilirsin.
hazır olarak bunu buldum özelleştirme olsa keşke
Arkadaşlar sistem toplamaya karar verdim düşündüğüm parçalar 120-130 bini buluyor
Şuanlık ilk önce msı geforce 4070 super gaming x slim white ekran kartı aldım.
Anakart olarak ise asus rog strix z790-A gaming ddr5 8000mhz aldım.
Bunlar haricinde örneğin işlemci olarak i9-13900k düşündüm ama çok ısındığını söylüyorlar bunu soğutacak sıvı soğutmaların msı meg 360s gibi modelleri anca soğutur gibi bir sonuca vardım bu soğutma da 11-12 bin civarı.
Ssd olarak msı m480pro 2tb düşündüm.
Ramleri ise kingston renegate 4x16 olarak 6000mhz civarı düşündüm.
Buralarda aklıma takılan işlemci ve sıvı soğutma markaları modelleridir.Ayrıca bir türlü kasa modelini de seçemedim :)
Bazıları çıkıp diyebilir aldığın ekran kartı için parçaların çok yüksek vesaire..Ama ben ekran kartını iyi alıp diğer parçaları dandik almak istemediğim için diğer parçalarda en üst seviyede olsun istedim.A dan Z ye bilgisayar konusunda her alanda bilgisi olan profosyonel kişilerle muhabbet edip danışmak isterim cidden toplama konusunda yardımcı olacak var ise bana lütfen cevap verebilirmi veya ulaşabilir mi?
İnstagram ıd erendmr.05
bence buda iyi istersin özelleştirip farklı şeyler yapabilirsin ama güvnirmisin bilmiyorum tabi

hazır olarak bunu buldum özelleştirme olsa keşke

bence buda iyi istersin özelleştirip farklı şeyler yapabilirsin ama güvnirmisin bilmiyorum tabi

özelleştirme sınırlı tabi ala yinede bi bak derim

Erendmr05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
istersen hazır sistemlere bakabilirsin daha uyguna gelebilir hem
Kanka hazır sistem almak saçmalık adam bi 4070-4080 ekran kartı takıyor diğer parçalar herzaman ucuz ve kötüdür millette aaaa 4080 ekran kartı var kasa 60k ya satıyor deyip alsınlar diye. Halbuki 50 k lık ekran kartına gidip 7-8 bin tl ye işlemci 2 k ya soğutma 6-7 k yada anakart alıyor bildiğin çöp diziyolar ayrıca markalarıda msı veya asus takmıyorlar ordanda kar etmek amacıyla dandik markadan 4080 takıyorlar anlıcağın tek tek her parçayı araştırıp ayrı ayrı markalardan en iyisini seçip almak.Sonuçta 1 kere alıcaz 10 sene kullanacaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Master yi
Kanka hazır sistem almak saçmalık adam bi 4070-4080 ekran kartı takıyor diğer parçalar herzaman ucuz ve kötüdür millette aaaa 4080 ekran kartı var kasa 60k ya satıyor deyip alsınlar diye. Halbuki 50 k lık ekran kartına gidip 7-8 bin TL ye işlemci 2 k ya soğutma 6-7 k yada anakart alıyor bildiğin çöp diziyolar ayrıca markalarıda msı veya asus takmıyorlar ordanda kar etmek amacıyla dandik markadan 4080 takıyorlar anlıcağın tek tek her parçayı araştırıp ayrı ayrı markalardan en iyisini seçip almak.Sonuçta 1 kere alıcaz 10 sene kullanacaz
Brom yanlış biliyorsun Parana göre ayrıca özelleştirebilirsiniz istersen Asus seç istersen MSI seç istersen de zotac

Attığım linkte MSI xpg Kingston gibi markalar var

Brom yanlış biliyorsun Parana göre ayrıca özelleştirebilirsiniz istersen Asus seç istersen MSI seç istersen de zotac

Attığım linkte MSI xpg Kingston gibi markalar var
Ha ben sana al demiyorum 10 15 fazlasına 4090 var diye bak dedim tabii ki para senin istediğini yaparsın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,971
Üyeler
156,414
Son üye
poem
Top Bottom