Neler Yeni

Samsung 860 Evo'yu sisteme taktıktan sonra bir şey yapmama gerek var mı? Windows'u hangi diskime kurmalıyım?

Kopya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Mücahit
arkadaşlar selamlar dün gece verdiğim sipariş bugün sabah geldi işten geldim şimdi sistemime kuracağım amazondan aldım gerçekten çok memnun etti beni hemen gelmesi (satıcı amazon.com.tr) idi
şimde ben sistemime bu ssd yi kuracağım sata kablosunu bağladıktan sonra herhangi bir işlem yapmama gerek var mı yerel disk D olarak görecek mi sistemim otomatik olarak
ayrıca şunu da sormak istiyorum

Format atacağım hafta sonu bilgisayarıma ssd yi kontrol ettikten sonra sizce şuanda bulunan m2 ssdime mi kurayım windowsu yoksa yeni aldığım samsunga mı toshiba m2 nin değerleri baya bir düştü arada bir fark yaşarmıyım yani işletim sistemi ve ana disk olarak samsungu kullanmalımıyım sizce değerlerimi atıyorum Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

@Gqrky
@Logithx

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    175.5 KB · Hit: 46
Son düzenleme:

Logithx

80+ Bronze
860 evonun sata olduğunu düşünerek m2 hızlı olacağı için m2'ye kurarsan daha iyi olur 860'a kursanda bir problem olmaz sisteme taktıktan sonra bios'dan ssd görüp görmediğine bakabilirsin eğer görüyorsa sistem açılınca bilgisayarıma bak eğer ssd görünmüyorsa yönet kısmında harf atayıp biçimlendirmen gerekecek sonrası klasik format..

Kopya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Mücahit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
860 evonun sata olduğunu düşünerek m2 hızlı olacağı için m2'ye kurarsan daha iyi olur 860'a kursanda bir problem olmaz sisteme taktıktan sonra bios'dan ssd görüp görmediğine bakabilirsin eğer görüyorsa sistem açılınca bilgisayarıma bak eğer ssd görünmüyorsa yönet kısmında harf atayıp biçimlendirmen gerekecek sonrası klasik format..
hocam ama ekte eklediğim gibi m2 ssdimde ki değerler çok fazla düşüş yaşadı samsung da bunu yaşayacağımı düşünmüyorum o yüzden böyle bir soru soruyourm m2 ssdim kronik sorunlu RC500 OCZ modeli

Logithx

80+ Bronze
hocam ama ekte eklediğim gibi m2 ssdimde ki değerler çok fazla düşüş yaşadı samsung da bunu yaşayacağımı düşünmüyorum o yüzden böyle bir soru soruyourm m2 ssdim kronik sorunlu RC500 OCZ modeli
Problem olacağını düşünüyorsan 860'a kur ayrıca disk en iyi duruma getirme özelliği kapat..

Kopya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Mücahit
Problem olacağını düşünüyorsan 860'a kur ayrıca disk en iyi duruma getirme özelliği kapat..
hocam konuyu açtığımdan beri takmaya çalışıyorum şimdi taktım açtım pcyi bu kadar zorlanacağımı hiç düşünememiştim kabloları bile zorlan sığdırdım arka kapağa ve güven vermiyor açıkçası ssd yi gördü şimdi dediğin işlemi yapıcam ama aklımda kaldı sata güç kablasounu psu dan gelen takıyorum terste kalıyor sığmıyor kasaya felan çok uğarştırdı namussuz

Logithx

80+ Bronze
Kasa içi darsa yapacak bir şey yok malesef pc ssd'yi gördüyse bir sorun olacağını düşünmüyorum formatı at keyfine bak..

euwest

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
494
İsim
Eren Kartal
hocam konuyu açtığımdan beri takmaya çalışıyorum şimdi taktım açtım pcyi bu kadar zorlanacağımı hiç düşünememiştim kabloları bile zorlan sığdırdım arka kapağa ve güven vermiyor açıkçası ssd yi gördü şimdi dediğin işlemi yapıcam ama aklımda kaldı sata güç kablasounu psu dan gelen takıyorum terste kalıyor sığmıyor kasaya felan çok uğarştırdı namussuz
kasa içi kabloları düzgün bir şekilde konumlandırmaya çalışın hava akışına etki ederler hatta örnek vereyim ssdleriniz ısınırsa performansına etki eder..Ayrıca kronik sorunlu modelinizin yanına çok stabil bir ssd gelmiş bence direk olarak ona windows kurun açılış ve oyun render sürelerine kadar her konuda etkisini hissedersiniz ben de gx1den a2000e geçişimde yapmıştım..

Kopya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Mücahit
disk en iyi duruma getirme nedir hocam samsumgun uyhulamasını yüklememe gerek var mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

kasa içi kabloları düzgün bir şekilde konumlandırmaya çalışın hava akışına etki ederler hatta örnek vereyim ssdleriniz ısınırsa performansına etki eder..Ayrıca kronik sorunlu modelinizin yanına çok stabil bir ssd gelmiş bence direk olarak ona windows kurun açılış ve oyun render sürelerine kadar her konuda etkisini hissedersiniz ben de gx1den a2000e geçişimde yapmıştım.
tamamdır öyle yapacağım m2 yide satıyorum zaten satılırsa ya kingston 1 tblık ya da samsung almayı düşünüyorum

Logithx

80+ Bronze
disk en iyi duruma getirme nedir hocam samsumgun uyhulamasını yüklememe gerek var mı
Bilgisayarımdan disklere sağ tuş özellikler dediğimizde açılan pencerede araçlar orda en iyi duruma getir diye bir seçenek defrag işlemidir mekanik disklerde faydası vardı ama ssd disklerin ömrünü azaltır windows 10'da bu otomatiktir onu kapatmalısın..

Kopya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Mücahit
hocam dediğiniz ayar kapatılmıyor acaba güncelleme mi geldi düzelttiler mi söylenen hatayı bilginiz var mı

Top Bottom