Neler Yeni

Sanal Surround ve Stereo arasındaki fark

livai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Halil Gökkaya
Instagram
halil.exe
Steam
Livai
beyler bu kulaklık stereo bir kulaklık fakat internette 130 TL ye 7.1 sanal surround kulaklıklar var sanal surround ile stereo arasındaki fark nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kimse cevap vermeyecek galiba :D

Son düzenleme:

nmn54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Numan
dostum bu paralara 7.1 surround hizmeti beklememek lazım. 600 TL yi gözden çıkarmalısın. bu fiyat etiketindekiler genellikle pazarlama hamlesidir anca stereo deneyim alabilirsin. hatta onuda kaliteli bi şekilde alamazsın. kulakiçi kullan daha iyi ses kasarsın. zaten rahatlığı falanda olmayacak. parasına göre suni deri pedlerinin kalitesizliğinden kulaklarında aşırı terlemeye bağlı kaşınma bile yapabiliyor. bence paranı ziyan etme. alsan bile bi süre sonra sende anlayacaksın ve üst modele geçmek isteyeceksin tamda o anda verdiğin 130 TL ziyan olacak. elinde halihazırda kulaklık varsa para biriktirmeye devam et. mesela corsair hs 35 e bakabilirsin. 300 TL için gayet iyi bir kulaklık . en azından aldığın üründen keyif al. paran boşa gitmesin.

Wh897Xm

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,076
İsim
Mustafa
beyler bu kulaklık stereo bir kulaklık fakat internette 130 TL ye 7.1 sanal surround kulaklıklar var sanal surround ile stereo arasındaki fark nedir?

streo da sadece sağ ve soldan ses alabilirsin yani adam arkandan geldiğinde nerde olduğunu anlamaz kafayı yersin.7.1 ses nereden gelirse gelsin tak diye yerini söyler ama arkadaşın dediği gibi düzgün 7.1 için 500-600 TL gözden çıkarman gerek

nmn54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Numan

hocam şöyle sanal bi oda düşünün kafanızda sağınızdan solunuzdan sağ çapradan sol çaprazdan vs çok farklı yönden gelen sesler var diyelim. stereo da bunu sadece 2 yönde alabilirsiniz sağ taraf ve sol taraf. fakat 7.1 surround ise nereden geldiğini anlanıza yardımcı olur. ses sanki yankı yapan bi odada gibi gelebilir. değişir yani ses düz bi ses almazsınız stereodaki gibi. fakat bunada alışma süreniz vardır öyle hemen 7.1 sanal surround kulaklık alayım bana adamın yerini söylesin diye hayal kurarsanız kulaklığı aldığınızda büyük bi hayal kırıklığına düşersiniz. zamanla kendinizi geliştirmeniz lazım bu sadece yardımcı bi teknoloji. unutmayınki fiyata oranla aldığınız kalitede artar. 600 TL başlangıç olarak görün. 7.1 in işe yaramadığını bazen seslerin karıştığını söylemekte mümkün. mesela çok adamın olduğu bi çatışmanın içinde kalmışsınızdır bir sürü ses vardır etrafınızda 7.1 surroundda oda içinde yankı mantığıyla çalıştığından ayak sesleri birbirine karışabilir. bazı oyuncular 7.1 i kapatır oynar bazıları 7.1 ile. benim 7.1 i en çok beğendiğim yer müzik ve film oldu. film izlerken sinemada gibi hissetmek çok heycan verici olabiliyor.

livai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Halil Gökkaya
Instagram
halil.exe
Steam
Livai
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam şöyle sanal bi oda düşünün kafanızda sağınızdan solunuzdan sağ çapradan sol çaprazdan vs çok farklı yönden gelen sesler var diyelim. stereo da bunu sadece 2 yönde alabilirsiniz sağ taraf ve sol taraf. fakat 7.1 surround ise nereden geldiğini anlanıza yardımcı olur. ses sanki yankı yapan bi odada gibi gelebilir. değişir yani ses düz bi ses almazsınız stereodaki gibi. fakat bunada alışma süreniz vardır öyle hemen 7.1 sanal surround kulaklık alayım bana adamın yerini söylesin diye hayal kurarsanız kulaklığı aldığınızda büyük bi hayal kırıklığına düşersiniz. zamanla kendinizi geliştirmeniz lazım bu sadece yardımcı bi teknoloji. unutmayınki fiyata oranla aldığınız kalitede artar. 600 TL başlangıç olarak görün. 7.1 in işe yaramadığını bazen seslerin karıştığını söylemekte mümkün. mesela çok adamın olduğu bi çatışmanın içinde kalmışsınızdır bir sürü ses vardır etrafınızda 7.1 surroundda oda içinde yankı mantığıyla çalıştığından ayak sesleri birbirine karışabilir. bazı oyuncular 7.1 i kapatır oynar bazıları 7.1 ile. benim 7.1 i en çok beğendiğim yer müzik ve film oldu. film izlerken sinemada gibi hissetmek çok heycan verici olabiliyor.
Doğru söylüyorsunuz fakat ben para biriktirsem bile 300-500 TL gibi bir fiyata kulaklık alamam sizce bu fiyatlarda ne almalıyım

nmn54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Numan
Hocam açıkça anlatmaya çalışıcam size. Bu paraya gaming bi kulaklık almayın. Hoş alsanızda bi süre sonra keşke almasaydım diyeceksiniz emimim. Bakın gaming farklı bi olay. Bunun yazılımı, kullandığı malzeme, rahatlığı gibi bir çok şey sayılabilir. Şimdi diyebilirsin o kadar parayı kulaklığa vermem başka şeyler alırım zaten profesyonel değilim 2 saat oynuyorum kulaklığada 150 TL versem yeter. EYVALLAH hakkındır tabii ki diyebilirsin. Gidip keyifle pc başına oturursun takarsın kafana 1 saat oynarsın sonra bi çıkarırsın kulaklığı resmen kulağının kemikleri sızlıyor. üzerine terleyip vıcık vıcık olacak ve koku yapacak. hem 150tl para vereceksin hemde o tek amacı keyif olan oyundan hiçbir zevk alamayacaksın. "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim" atasözü bu konuyu özetliyor sanırım. Bazı insanların dediği gibi olay sadece "ya sadece markanın ismi var aslında herşeyi aynı" demek değil. İlla bi kulaklık alıcam diyorsanız müzik kulaklığı alın. En azından müzik dinler ve dışarıdada kullanırsınız. Ama unutmayın müzik kulaklığıda 1 saatten sonra ağrı yapar kulakta çünkü saatlerce oynamak için tasarlanmadı. Müzik dinlemek için tasarlanıyor. Sony MDR ZX110APB, jbl 500, Phılıps Tauh201bk bu tarzları öneririm. İnceleyip yorumları oku kendi tarzına göre seçseçebilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,006
Üyeler
140,742
Son üye
ahmetsyhglu
Top Bottom