Neler Yeni

Stereo ile 7.1 arasındaki fark nedir

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ömer Eroğlu
Bütçe
500
Arkadaşlar öncelikle selam kulaklık almayı düşünüyorum fakat mithrainin dediğine göre stereo daha iyi diyo ve birçok kişide buna katılıyor. Sanal 7.1 ile stereo arasındaki fark nedir hangisi daha iyi ve hangi kulaklığı almalıyım aklımda 7.1 olarak James Donkey 720, stereo olarak corsair void elite stereo var hangisini almalıyım.

Reverse Flash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
943
İsim
Enes
Arkadaşlar öncelikle selam kulaklık almayı düşünüyorum fakat mithrainin dediğine göre stereo daha iyi diyo ve birçok kişide buna katılıyor. Sanal 7.1 ile stereo arasındaki fark nedir hangisi daha iyi ve hangi kulaklığı almalıyım aklımda 7.1 olarak James Donkey 720, stereo olarak corsair void elite stereo var hangisini almalıyım.
Şimdi dostum normalde espor oyunları için 7.1 daha çok önerilir ama sen 7.1 olarak James Donkey stereo olarak corsair void elite diyorsan tabii ki stereo al geç :)

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Oyun oynamak için 7.1 kullanılır. Çünkü 7.1, sağ-sol-arka-ön-çapraz-aşağı-yukarı yani her taraftaki sesleri en doğru şekilde verir. Stereo ise günlük kullanım ve müzik dinlemek içindir. Oyun oynarken Stereo kullanırsan rakibin tam olarak nereden (yukarıdan mı yoksa aşağıdan mı vb.) geldiğini ayırt edemezsin. Benim bildiklerim bunlar. (YANLIŞ OLABİLİR, BAŞKALARI AKSİNİ SÖYLÜYOR ÇÜNKÜ)

Son düzenleme:

real1ty

80+ Bronze
Fark yok, sanal 7.1 boş. Stereo daha iyi. Stereo deyince cogu kisinin aklına mono ses geliyor ama öyle degil. Stereo cok iyi ses kastırır. Tabi kulaklıga göre degisir. Bir kulaklıgı illa 7.1 diye alma. Kraken te'yi stereo kullanıyorum suan, cok iyi ses kasılıyor. Tüm esporcu ve yayıncılar Cloud2yi stereoda kullanıyor, ben de kullandım stereoda. Void elite'in de stereosu, 7.1 surround'ına göre daha iyi ses kastırıyordu. 7.1 gereksiz bir özellik.

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Fark yok, sanal 7.1 boş. Stereo daha iyi. Stereo deyince cogu kisinin aklına mono ses geliyor ama öyle degil. Stereo cok iyi ses kastırır. Tabi kulaklıga göre degisir. Bir kulaklıgı illa 7.1 diye alma. Kraken te'yi stereo kullanıyorum suan, cok iyi ses kasılıyor. Tüm esporcu ve yayıncılar Cloud2yi stereoda kullanıyor, ben de kullandım stereoda. Void elite'in de stereosu, 7.1 surround'ına göre daha iyi ses kastırıyordu. 7.1 gereksiz bir özellik.
Demek ki ben yanlış biliyormuşum. Teşekkürler bilgilendirmeniz için.

Elexra23

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
Elexra23
anakartında ses kartı iyise stereo deilse 7.1 kulaklık

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ömer Eroğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgin için teşekkürler peki maksimum 500 TL olucak şekilde bir kulaklık öberebilirmisin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun oynamak için 7.1 kullanılır. Çünkü 7.1, sağ-sol-arka-ön-çapraz-aşağı-yukarı yani her taraftaki sesleri en doğru şekilde verir. Stereo ise günlük kullanım ve müzik dinlemek içindir. Oyun oynarken Stereo kullanırsan rakibin tam olarak nereden (yukarıdan mı yoksa aşağıdan mı vb.) geldiğini ayırt edemezsin. Benim bildiklerim bunlar. (YANLIŞ OLABİLİR, BAŞKALARI AKSİNİ SÖYLÜYOR ÇÜNKÜ)
Teşekkürler bilgi için aklımdaki soru işareti kalktı yorumlarınız sayesinde :)

real1ty

80+ Bronze
Bilgin için teşekkürler peki maksimum 500 TL olucak şekilde bir kulaklık öberebilirmisin
Sürekli indirime giriyor ve 480'e iniyor.
Bu da çok iyi, sepete ekleyince 409 TL'ye iniyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,609
Üyeler
140,671
Son üye
ardah
Top Bottom