Neler Yeni

Çözüldü✓ Sapphire 6750xt Ekran kartı dp port çalışmıyor

Crooter

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Tolgahan
Asus dual rx5500xt oc 8gb dp ile çalışıyorken kapatıp ekran kartımı Sapphire 6570xt pulse 12gb ile güncelledim kartı taktığımda ekran kartına enerji gelmedi. 5500xtyi geri taktım onada enerji gelmedi . bilgisayarcıya götürdüm 6750xt ile ordada dp çalışmadı adam hdmi taktı enerji geldi ekran kartına sorun şu ki daha 0 kart dp portundan görüntü alamıyorum 120hz in üstüne çıkamıyorum veya dp arızası mı var çözmek istiyorum. bios update ile çözenler olmuş onuda update ettim.yine çözüm olmadı.

sistemim şu şekilde
gpr24c1ms144 monitör
ryzen 7 3700x işlemci
asus prime b450m-k anakart
corsair veagance 16x2 ddr4 ram
coolermaster elite v3 600w psu
Mesaj otomatik birleştirildi:

dp portta takılı iken ekran kartı ilk açılışta herhangi bir fan v döndürmüyor ve no signal hatası alıyorum.hdmi taktığımda direkt fan döndürüp görüntü veriyor. hdmi ilegörüntü verdiğinde dp dönüyorum yine görüntü vermiyor

The Semih

80+ Silver
Elektriği komple kesip öyle dener misin yani prizden çek monitörü kasayı vs.

Zadnr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Atakan
Kablo güncel mi yoksa eski bir kablo mu? Benzer bir sorun başıma geldi, Vesa sertifikalı 1.4 DP kablo alarak çözebildim

Crooter

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Tolgahan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
baska bir monitörde dp to vga kablo ile ekran kartına enerji verebildim sorun kabloda yada monitörde demek ki

Kablo güncel mi yoksa eski bir kablo mu? Benzer bir sorun başıma geldi, Vesa sertifikalı 1.4 DP kablo alarak çözebildim
link varsa atarmısın dostum kablo araştırıyorum suan

Elektriği komple kesip öyle dener misin yani prizden çek monitörü kasayı vs.
denedim kardeşim denemediğim bir kablo kaldı onu denicem yakın zamanda sonuçları paylaşırım

Zadnr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Atakan
baska bir monitörde dp to vga kablo ile ekran kartına enerji verebildim sorun kabloda yada monitörde demek ki

link varsa atarmısın dostum kablo araştırıyorum suan

Yaklaşık 1 sene önce RX 6800 için almıştım, daha uygun fiyatlısı veya yeni modeli vb. çıktıysa o konuda bir bilgim yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
929,202
Üyeler
145,346
Son üye
kag4n
Top Bottom