Neler Yeni

Ekran kartına takınca PC çalışmıyor!

cuneyt546

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Cüneyt Kurtululuş
1 ay önce AM5 sistem topladım bir tek ekran kartı sıfır değil 2.el Param Güvende ile aldım testlerini yaptım onayladım 1 aydır kullanıyorum. Bazen yüksek boyutlu oyunları yüklemesi için açık bırakıyordum geri geldiğimde PC açık olmasına rağmen görüntü alamıyordum PC'yi yeniden başlatınca görüntü geliyordu. Bugün yine aynı şekil oyun indirmesini başlatıp yattım uyandığımda yine ekrana görüntü gelmiyordu yeniden başlattım yine görüntü gelmedi fakat bu sefer ne klavye ışıkları yanıyordu ne de fare. Baslarken anakartın üzerindeki DRAM ve CPU ışıkları turuncu ve kırmızı yanıyordu bende RAM'den şüphelendim taktım çıkardım bir şey değişmedi BIOS sıfırladım anakart üzerindeki tuş ile yine bir şey değişmedi. Aklıma ekran kartını çıkarmak geldi ekran kartını çıkarıp anakarttan görüntü alınca görüntü geldi fakat ekran kartı takılıyken anakarttan da görüntü alamıyorum ancak komple ekran kartını çıkarınca görüntü alabiliyorum. Güç kaynağı Corsair RM750 80+Gold monitör 2K 165 Hz LG. Ekran kartı ile HDMI ile denedim DP ile de denedim fakat sonuç aynı sizce ne yapmalıyım arkadaşlar durup dururken ne oldu bu kartta şimdi.Rtx 3090 Evga FTW3 ultra.Baska bir kartla denedim görüntü geliyor onda.

Alıntı

melanoza

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Omer
Benzer bir sorundan muzdaripim bende tamire gittim ekran karti gg dedi tamire gönderdim ekran kartı sağlam dediler bu sefer. Şuan sorunu araştiriyorum bende güç kablosunu çikartinca kirmizi yaniyor yani ana kart ve güç kablosunun gücünü görüyor ama çalışmıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Farkli bir ekran kartinda sorun çıkmadı (düşük versiyon birşeydi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekleme olarak bende de 1-2 defa oyun oynarken gitmişti restart atinca geldi sonra komple gitti birdaha başlatinca ekran kartinda hareket olmuyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,033
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom