Neler Yeni

Çözüldü✓ Sapphire 7900 XTX nitro + ekran titremesi ve görüntü gitmesi sorunu

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,979
İsim
Sinan Aba
Xfx rx7600 almıştım hazir sistem olarak daha kullanamadjm monitörüm vs. Yok aklimi celdin ksmskmsz
Xfx kaliteli bir marka. Ama üst modellerde tercih edilmemeli.
Mesala 7900xtx alsam sapphire filan almam. Varsa red devil yoksa asus

Ben 3 xfx kart kullandım şuanda da xfx kart var canavar gibi. Sapphire ucuz olsa bile almam

lusyt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Efe
Xfx kaliteli bir marka. Ama üst modellerde tercih edilmemeli.
Mesala 7900xtx alsam sapphire filan almam. Varsa red devil yoksa asus

Ben 3 xfx kart kullandım şuanda da xfx kart var canavar gibi. Sapphire ucuz olsa bile almam
Onda da patladim swft aldim ya ben sistem alirken arastirmamamta forumlalara sormamakta hata ettim birilerinin önerisi ile aldım geçtim

sabanozsu

80+
Xfx rx7600 almıştım hazir sistem olarak daha kullanamadjm monitörüm vs. Yok aklimi celdin ksmskmsz
Bahsettiğim kart markalarinda sorun cikma olasılığı biraz daha yüksektir fakat yine diyorum fiyat performans bandında alınabilecek kartlardir ben bile alırım fiyat performans ise...

murat95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Murat Zorlu
Aldığım kart AMD'nin en tepe kartı arkadaşlar, yurtdışında en çok tercih edilenlerden. Sapphire 7900 XTX Nitro+ güncel 42.999 TL amazon'da bile. Ben 33.500 TL'ye aldım.

Kullandığım power Corsair RM750X. Ekran kartı henüz elime ulaşmadı zaten geldiğinde tekrar göndericem.

Videoları izleyen arkadaşlar sizce nasıl bu ekran kartına sorun yoktur dendi. Ekran kartında kullandığım DP kablolarını yedek olarak tuttuğum ekran kartında kullanıyorum şuan. 20 gündür sıkıntı yaşamadım 1 kez bile böyle bir sorun olmadı. Kabloda veya monitörde sorun olmuş olsa olurdu.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam psu marka ve kaç watt?
Kasayı farklı bir monitörde deneyin hdmi varmış zaten tv'ye takıp deneyin.

Sadece tarayıcı açıkken mi oluyor? videolarda tarayıcı açıkken oluyordu.
Tek monitörde çalıştırmayı deneyin.

En son bunu indirin driverı silin ve eski sürüm indirin
Driver silmek için: https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601
Eski driverlar: https://www.amd.com/en/support/prev...d-radeon-rx-7900-series/amd-radeon-rx-7900xtx
hayır oyunda tarayıcı açıkken devamlı oluyordu hatta ilk olduğunda driverı silip tekrar kurdum 2 gün boyunca sorunsuz kullandım sonra tekrar bu sorun olmaya başladığında servise gönderdim.

iexplore

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
emre
Aldığım kart AMD'nin en tepe kartı arkadaşlar. Sapphire nitro+ sürümü. Kullandığım power Corsair RM750X. Ekran kartı henüz elime ulaşmadı zaten geldiğinde tekrar göndericem. Videoları izleyen arkadaşlar sizce nasıl bu ekran kartına sorun yoktur dendi. Ekran kartında kullandığım DP kablolarını yedek olarak tuttuğum ekran kartında kullanıyorum şuan. 20 gündür sıkıntı yaşamadım 1 kez bile böyle bir sorun olmadı. Kabloda veya monitörde sorun olmuş olsa olurdu.

hayır oyunda tarayıcı açıkken devamlı oluyordu hatta ilk olduğunda driverı silip tekrar kurdum 2 gün boyunca sorunsuz kullandım sonra tekrar bu sorun olmaya başladığında servise gönderdim.
güç kaynaklı olabilir sorun, daha yüksek bir psu varsa onunla da denemeni tavsiye ederim.

murat95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Murat Zorlu
güç kaynaklı olabilir sorun, daha yüksek bir psu varsa onunla da denemeni tavsiye ederim.
Elimde daha yüksek bir psu yok ama boşta güç bile çekmiyorken neden böyle bir sorun olsun ?

Corsair'e mail attım kendilerine tüm sistemi söyledim powerın gücünün yeteceğini söylediler.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,979
İsim
Sinan Aba
Aldığım kart AMD'nin en tepe kartı arkadaşlar, yurtdışında en çok tercih edilenlerden. Sapphire 7900 XTX Nitro+ güncel 42.999 TL amazon'da bile. Ben 33.500 TL'ye aldım.

Kullandığım power Corsair RM750X. Ekran kartı henüz elime ulaşmadı zaten geldiğinde tekrar göndericem.

Videoları izleyen arkadaşlar sizce nasıl bu ekran kartına sorun yoktur dendi. Ekran kartında kullandığım DP kablolarını yedek olarak tuttuğum ekran kartında kullanıyorum şuan. 20 gündür sıkıntı yaşamadım 1 kez bile böyle bir sorun olmadı. Kabloda veya monitörde sorun olmuş olsa olurdu.

Hocam güncel drive'lar sorunlu olabiliyor. 2 monitör aynı anda takılı olduğu zaman sıkıntı çekenler oluyor.
Eski sürüm driver kurarsanız sorununuz çözülebilir bence

iexplore

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
emre
Elimde daha yüksek bir psu yok ama boşta güç bile çekmiyorken neden böyle bir sorun olsun ?

Corsair'e mail attım kendilerine tüm sistemi söyledim powerın gücünün yeteceğini söylediler.
3080 ti ile aynı problemleri yaşamıştım 750w psu vardı youtube da ve oyun oynarken ekran kapanıyordu. ama psu testi yaptığım zaman bir problem olmuyordu.

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
380
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji
hocam muhtemelen powersuplyde sorun var benim önerim geldiği gün afterburner yada benzer bi uygulamadan güç limitini düşürün normalde 430watt çekicekse 300watt yapın bence sebebi ise hocam 7900xtx zaten çoook yüksek miktarda gü tüketiyor saphire ise extra extra overclocklu yoluyor ordanda 20-30watt ekstra çekiyor firma 800watt önermiş bence bi test edin sorun yoksa powersuplydendir bu arada yeni gelen driverle deneyin veya daha stabil bi driver ile

murat95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Murat Zorlu
hocam muhtemelen powersuplyde sorun var benim önerim geldiği gün afterburner yada benzer bi uygulamadan güç limitini düşürün normalde 430watt çekicekse 300watt yapın bence sebebi ise hocam 7900xtx zaten çoook yüksek miktarda gü tüketiyor saphire ise extra extra overclocklu yoluyor ordanda 20-30watt ekstra çekiyor firma 800watt önermiş bence bi test edin sorun yoksa powersuplydendir bu arada yeni gelen driverle deneyin veya daha stabil bi driver ile
Power yetmiyor mu sizce? Sapphire 800W öneriyor ancak 750W kullananlar var ayrıca bendeki Corsair marka ve gold sertifikalı power. Ryzen 7600x işlemci ile kullanıyorum. Corsair'e mail attığımda ise 750w yeteceklerini söylediler.

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
380
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji
Power yetmiyor mu sizce? Sapphire 800W öneriyor ancak 750W kullananlar var ayrıca bendeki Corsair marka ve gold sertifikalı power. Ryzen 7600x işlemci ile kullanıyorum. Corsair'e mail attığımda ise 750w yeteceklerini söylediler.
hocam bence benim dediğim gibi yapın genel olarak bazen önerilen bile yetmeyebiliyor powersuplynizde gayet kaliteli ama gerçekten fazla güç tüketior bu arada 2.monitör takınca oluyo demişsiniz muhtemlen sistem ikinci monitör takınca artık psu yeteri kadar güç veremiyor benim dediğim yöntemi bi deneyin derim dersenizki 3.şahıs program kulanmak istemiyorum amd adrenalinde radeon chill var ordan güç tüketimini azaltın deneyin sorun yoksa psu kaynaklıdır muhtemelen

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,043
Üyeler
140,752
Son üye
aslanemir123
Top Bottom