Neler Yeni

Sapphire R9 280X Dual-X fan hızı artmıyor overclock yapılmıyor

Artemisia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
.
Merhabalar. R9 280X ekran kartına sahibim. Need for Speed Undercover, ETS 2 gibi ekran kartına yük bindiren oyunlar oynuyorum. Bu iki oyunda da ekran kartı kullanımım %90-%95 civarlardında geziyor. En yüksek ayarlarda oynuyorum. Fakat ekran kartımın fanlarının hızı artmıyor. Radeon'dan veya MSI Afterburner'dan artırsam bile uygulamada artmış olarak gözüküp performans izleyiciden baktığımda ise sürekli 1450-1500 RPM civarında çalışıyor. Ek olarak Afterburner uygulaması üzerinden ekran kartına overclock da yapamıyorum. Fan hızını ayarlayamadığım için ekran kartımın sıcaklığı 75-80 dereceye kadar çıkmakta.

Not: Fan hızını 100e çekiyorum fan 1500RPM sabit dönüyor. Fan hızını 0 a çekiyorum dönmeye devam ediyor.

Jnwander

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Kadir Tunç
Sıcaklıklar nasıl ?
Ayrıca Msı Afterburner üzerinden ekran kartını varsayılan hale getirin,bakalım aynı sorum devam edecek mi.

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    130.8 KB · Hit: 22

Artemisia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıcaklıklar nasıl ?
Ayrıca Msı Afterburner üzerinden ekran kartını varsayılan hale getirin,bakalım aynı sorum devam edecek mi.
Sıcaklıklar aynı dediğim gibi hocam. Boşta 30-35 derece ama yük altındayken sürekli artmakta. 80 dereceye çıktığını gördüm. NFS Undercover gibi bir oyunda. Varsayılan hale getirdim ve ekran kartı fan hızı %25'de sabit. Ne artıyor ne düşüyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
BERKAN EMİR
ekran kartı driverinden fan hızını güncelleyebilirsin

Jnwander

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Kadir Tunç
Sıcaklıklar aynı dediğim gibi hocam. Boşta 30-35 derece ama yük altındayken sürekli artmakta. 80 dereceye çıktığını gördüm. NFS Undercover gibi bir oyunda. Varsayılan hale getirdim ve ekran kartı fan hızı %25'de sabit. Ne artıyor ne düşüyor.
Arkadaşın da dediği gibi fan hızını elle ayarlayabilirsin.

Artemisia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran kartı driverinden fan hızını güncelleyebilirsin
Hocam derdim bu zaten. Radeon ayarlarından arttırıyorum 25 den 100e çekiyorum ama fan hala 1500rpm sabit dönüyor. Olayı anlamadınız sanırım.

Top Bottom