Neler Yeni

Selam arkadaşlar gpu 83 dereceyi görmesi normal mi ?

Sinanbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Sinan sivrikaya
kasamda toplam 6 adet fan var 5 adet hava çeken bir adet egzos fanı apex oynadığımda 140 fps alıyorum ama gpu 83 dereceyi gördü işlemci ise 60 red dead redemption 2 de en fazla 80 i gördü normalmi fanlardan birini dahamı egzos yapmam gerekir ?Thermaltake v200 kasa kullanıyorum ektstra olarak üstüne iki fan daha taktım egzos fanınıda değiştim https://www.hepsiburada.com/rampage...Eejz5YsRDdgdY0u-JO1zFVmzth6uZE_gaAt0ZEALw_wcB fan bu bundan kaynaklı olabilirmi ?
Ryzen 5 1600
msi Rx580 8 gb armor oc
corsair 3000 mhz 2x8 ram
thermaltake v200 kasa
thermaltake 600 w psu

FarukKusdil

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,279
İsim
Ömer Faruk Kuşdil
Armor zaten ısınan bir model ayrıca kasanızın hava sirkülasyonu pek başarılı değil. Bu sebeple ısınıyordur bence. Yan kapağı açık kullanarak bu sıkıntıyı biraz olsun giderebilirsiniz.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Hocam 83 derece kasa için yüksek bir değer bir de fan sayınıza bakınca böyle olmaması gerekir. MSİ Armor'un soğutması o kadar iyi değil. Kasanızın hava sirkülasyonu da iyi olmayabilir camı açıp kullanmayı deneyin 1-2 haftada bir tozlarını alın çünkü cam açınca çok tozlanır. Yakın zamanda kasayı değiştirirseniz sorun düzelebilir. Mesh ızgaralı kasaları öneririm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam biraz baktım sizin gibi çok ısı problemi yaşayan olmuş, armorların özellikle bu modelde soğutması kötü diğer msi modellerine göre ucuz olmasının nedeni bu. Ekran kartının fan hızını yükseltmeyi de deneyibilirsiniz.

Sinanbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Sinan sivrikaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam 83 derece kasa için yüksek bir değer bir de fan sayınıza bakınca böyle olmaması gerekir. MSİ Armor'un soğutması o kadar iyi değil. Büyük ihtimalle kasanızın hava sirkülasyonu da iyi değil camı açıp kullanmayı deneyin 1-2 haftada bir tozlarını alın çünkü cam açınca çok tozlanır. Yakın zamanda kasayı değiştirirseniz sorun düzelebilir. Mesh ızgaralı kasaları öneririm.
Hocam fanlardan birini egozs yapsam faydası olur mu

KafasıMeşgul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
454
İsim
Yusuf
kasamda toplam 6 adet fan var 5 adet hava çeken bir adet egzos fanı apex oynadığımda 140 fps alıyorum ama gpu 83 dereceyi gördü işlemci ise 60 red dead redemption 2 de en fazla 80 i gördü normalmi fanlardan birini dahamı egzos yapmam gerekir ?Thermaltake v200 kasa kullanıyorum ektstra olarak üstüne iki fan daha taktım egzos fanınıda değiştim https://www.hepsiburada.com/rampage...Eejz5YsRDdgdY0u-JO1zFVmzth6uZE_gaAt0ZEALw_wcB fan bu bundan kaynaklı olabilirmi ?
Ryzen 5 1600
msi Rx580 8 gb armor oc
corsair 3000 mhz 2x8 ram
thermaltake v200 kasa
thermaltake 600 w psu
armor model ekran kartları ısınan modeller çok normal birde kasanızın hava sirkulasyonu kötü olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam fanlardan birini egozs yapsam faydası olur mu
egzoz fanınız yokmu?

Death Mark

80+ Bronze
Ryzen 5 1600
msi Rx580 8 gb armor oc
corsair 3000 mhz 2x8 ram
thermaltake v200 kasa
thermaltake 600 w psu
Evet normaldir.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,816
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
83 derece pek iyi değil.
Ancak fan ayarı yaparak düzeltilebilir, korkmana gerek yok :D
Ayrıca undervolt yaparak o ekran kartını 75 derece civarlarına düşürebiliriz diye düşünüyorum.
İşte bu yüzden armor serisi kartlardan uzak durulmalı :(

Sinanbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Sinan sivrikaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Furkan Yurtlu

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
877
İsim
Furkan
Ryzen 5 1600
msi Rx580 8 gb armor oc
corsair 3000 mhz 2x8 ram
thermaltake v200 kasa
thermaltake 600 w psu
Kasanın hava alışını verişini doğru yapmadığın sürece 20 tanede taksan fayda etmez bu bir ikincisi bende ryzen 5 3600 var hayvan gibi bi işlemci yani sağınsolı belli olmayan bi işlemci ona rağmen 79 a gelince korkuyorum ama benimki için normal bi derece 79 gta5 te full ayarda 65 te falan kalıyo pubg de aynı rainbow 6 siege de daha da az ekran kartım bu güne kadar belki daha fazla görmüştür ama max 65 gördü onun üstüne cıkmadı. 80 falan olmadı yani işlemci fanını iyi oturt termal macunu sıvılaştır ekran kartınada termal macun sürdürt hava akışını iyi yap kassyı açık bırak Stok soğutucun varsa kule tipi al

Sinanbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Sinan sivrikaya
Kasanın hava alışını verişini doğru yapmadığın sürece 20 tanede taksan fayda etmez bu bir ikincisi bende ryzen 5 3600 var hayvan gibi bi işlemci yani sağınsolı belli olmayan bi işlemci ona rağmen 79 a gelince korkuyorum ama benimki için normal bi derece 79 gta5 te full ayarda 65 te falan kalıyo pubg de aynı rainbow 6 siege de daha da az ekran kartım bu güne kadar belki daha fazla görmüştür ama max 65 gördü onun üstüne cıkmadı. 80 falan olmadı yani işlemci fanını iyi oturt termal macunu sıvılaştır ekran kartınada termal macun sürdürt hava akışını iyi yap kassyı açık bırak Stok soğutucun varsa kule tipi al
hocam benim işlemci 60 geçmiyor sorun ekran kartı

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,816
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Sorun kasa havalandırmasıyla ilgili değil. Kartın kendisiyle alakalı. Yapacağımız bir kaç ayar ile o sıcaklığı en az 75'e indirebiliriz.

Top Bottom