Neler Yeni

Selam arkadaşlar gpu 83 dereceyi görmesi normal mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Enes TUNÇ
Galiba taktığım fanları egzos fanı karşılayamıyor hocam
Şöyle ki kendi kasam için üç adet ön tarafta ana hava girişi için, ekran kartının bildiğiniz üzere iki tane fanı, AMD'nin işlemci fanı ve tüm bu sirkülasyonu atacak arka tarafta bir adet egzoz fanı var.
Kendi kartım için konuşmam gerekirse RX570 kartlarını çok fazla yakan insan gördüğümden overclock yapmadan kullanıyorum. Fan ayarlarım da MSI Afterburner'da da Radeon yazılımında da otomatikte. Tam yükte 70 derece üstünü görmüyorum. Kasa içindeki sirkülasyonunuz az ise MSI Afterburner yazılımı üzerinden fan ayarlarınızı manuele alıp hızını arttırmanızı tavsiye ediyorum. Biraz daha sesli çalışsın alev alev yanmasından iyidir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Tolga Yalçın
Kasamda 5 tane fan var demişsiniz. Bu dediğinize göre kasanın üst kısmına da 2 adet fan takmışsınız ve havayı içeri alıyor yanlış anlamadıysam. Bu yaptığınız doğru değil, kasanın üstüne takılan fan havayı dışarı üflemeli. Mantık basit; "Sıcak Hava Yükselir" ve dışarı atılması gerekir.

Sinanbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Sinan sivrikaya
Kasamda 5 tane fan var demişsiniz. Bu dediğinize göre kasanın üst kısmına da 2 adet fan takmışsınız ve havayı içeri alıyor yanlış anlamadıysam. Bu yaptığınız doğru değil, kasanın üstüne takılan fan havayı dışarı üflemeli. Mantık basit; "Sıcak Hava Yükselir" ve dışarı atılması gerekir.
Evet hocam şimdi öyle yaptım apexin menüsünde 80 oluyor oyunda 75 anlamadım bir türlü

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Oyun oynamaya başlamadan önce fan hızını %55 e sabitle o da mı yeterli olmadı.Aç kasa kapağını. Ben 90 dereceyi gördüm gpu da sonra akıllandım.Fan hızı hep %100 Vsync açık kasa kapağını oyuna göre açarım. Arada bir de tozları temizlerim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,134
Üyeler
152,619
Son üye
spectral799
Top Bottom