Neler Yeni

Serie X için 2k Monitör önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emrah eldemir
Monitör dün geldi. Ölü piksel vs yoktu. Ghosting biraz var öyle çok göze batmıyor ışık sızması altta üstte sağda solda vs var . İade etmeyeceğim ama. Sadece oyun oynadığım için çokta önemli değil. İade etsemde yeni aynısını akşamda büyük ihtimal onda da olacak zaten hem curved hem Va ekran .

Genel olarak baya beğendim ben monitöru hdr400 de var . Tabi üst düzey monitörlerde ki hdr 400 vs gibi değil ama önce ki Asus monitörumde ki hdr10 a göre bariz iyi. Hdr işte ya miss gibi diyebiliyorum en azından . .
Renkleri ekran parlaklığı vs gayet hoş. Ekran biraz sarıya dönük ama hallolmayacak şey değil ben ayar vs uğraşmak istemedim..

Kısaca ekranı ben beğendim. 7.250 TL ye 32 inç 2k 165 Hz , 4k da 60 hz desteği olan hdr400 u olan daha başka monitör bu fiyatta yok bilinen marka olarak
Hocam xbox series x te ,2k 120 hz alıyorsunuz dimi? Uyumlu yani bir problem yok,monitör benimde çok kafama yattıda

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Özen özer
Birde 4k deneme fırsatın oldumu ? 4k 60 hz ye cektikten sonra ekranda bariz bir fark olustumu ? Değişim hissettinmi yani ?
Hocam evet 120 Hz alıyorum Serie X de. 4k ya çekince 6 Hz oluyor. Ama benim oynadığım çoğu oyun 60 FPS zaten. Evet fark oluşuyor oyuna göre. Forza horizon da ve tomb raider de hdr modlarında o farkı hissediyorsun. Diğer oyunları pek denemedim. Ha bir de FIFA da ekrandan hdr400 u açınca fark ediyor. Açıkçası ben sadece hdr400 modunda kullanıyorum aldığımdan beri. Diğer modlar çok tatmin etmedi. Bir de diğer kodlarda standart da vs renk ayarı hiç yapmadım yapıp çok güzel görüntü alanlar da var yabancı forumlarda yazmışlar genelde.

Ben çok kararsız kalarak almıştım ghosting vs çok diyorlardı bir de VA panel özellikle curver önermiyorlardı korktuğum gibi olmadı şu anlık memnunum . Oynadığım oyunlarda öyle bir ghosting aman aman yaşamadım. Ama nette yaşayanlarda var baya her monitörde değişiyor galiba . Ben kendi adıma öneririm. Oynadığım oyunlar dahilinde. Diğer oyunlarda durum nedir bilemem.

Ormagoden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yiğit
Hocam evet 120 Hz alıyorum Serie X de. 4k ya çekince 6 Hz oluyor. Ama benim oynadığım çoğu oyun 60 FPS zaten. Evet fark oluşuyor oyuna göre. Forza horizon da ve tomb raider de hdr modlarında o farkı hissediyorsun. Diğer oyunları pek denemedim. Ha bir de FIFA da ekrandan hdr400 u açınca fark ediyor. Açıkçası ben sadece hdr400 modunda kullanıyorum aldığımdan beri. Diğer modlar çok tatmin etmedi. Bir de diğer kodlarda standart da vs renk ayarı hiç yapmadım yapıp çok güzel görüntü alanlar da var yabancı forumlarda yazmışlar genelde.

Ben çok kararsız kalarak almıştım ghosting vs çok diyorlardı bir de VA panel özellikle curver önermiyorlardı korktuğum gibi olmadı şu anlık memnunum . Oynadığım oyunlarda öyle bir ghosting aman aman yaşamadım. Ama nette yaşayanlarda var baya her monitörde değişiyor galiba . Ben kendi adıma öneririm. Oynadığım oyunlar dahilinde. Diğer oyunlarda durum nedir bilemem.
Hocam merhaba,

Acer Nitro UM.JE2EE.P04 monitörünü almışsınız sanırım. Ben de almayı planlıyorum xbox series x için kullanacağım sadece.
Monitörden memnun musunuz? HDR400 desteği var yazıyor fakat tam bilgi sahibi değilim HDR10 destekleyebilir mi? Bir de 4k ayarda 60 fps aldığınızı belirtmişsiniz 2K olarak biliyordum 4k ve 2k arasında geçiş yapabiliyor mu?

Aslında samsung m7 almayı düşünmüştüm fakat hem fazla büyük hem de daha pahalı.

Sadece size cevap vermek için üye oldum yardımcı olursanır sevinirim :) Cevabınıza göre amazon üzerinden siparişini vereceğim.

Palo DAYI

80+ Silver
asus vg27aq1a bakabılırsın hocam bu butcede o war 500 lıra falan ustuydu en son

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Özen özer
Hocam merhaba,

Acer Nitro UM.JE2EE.P04 monitörünü almışsınız sanırım. Ben de almayı planlıyorum xbox series x için kullanacağım sadece.
Monitörden memnun musunuz? HDR400 desteği var yazıyor fakat tam bilgi sahibi değilim HDR10 destekleyebilir mi? Bir de 4k ayarda 60 fps aldığınızı belirtmişsiniz 2K olarak biliyordum 4k ve 2k arasında geçiş yapabiliyor mu?

Aslında samsung m7 almayı düşünmüştüm fakat hem fazla büyük hem de daha pahalı.

Sadece size cevap vermek için üye oldum yardımcı olursanır sevinirim :) Cevabınıza göre amazon üzerinden siparişini vereceğim.
Hocam selamlar.
Ürün Va panel. İps panel kadar renkleri iyi olmaz diyordum ( daha geçen sene Asusun 2023 de çıkardığı 2k ips monitör vardı bende ips ) Ama renkleri gayet güzel 400 nit derinliği var üründe . Ve parlaklık gerçekten gayet yeterli. Renk ayarı falan yapılmazsa sarıya dönük biraz renk . Ama renk ayarlarından her türlü halledilebiliyor. Oyun modu falan var HDR modu dahi 8 tane modu var Ben HDR harici standart modu beğendim diğerlerini pek beğenmedim. Özelleştirebilir bir sürü özelliği var monitörün o yönden çok hoşuma gitti. Daha o kadar kısmını kurcalamadım yani bir de çok ayrıntılı renk ayarları yapilabiliyor.

Hdr olayına gelince . Hdr400 u ben başarılı buldum. Asus monitörde hdr10 vardı ve hiç hir ise yaramıyordu bunda barış fark var özellikle hdr llan oyunlarda hissettim belli oluyor. .

Sizin bahsettiğiniz gibi . Ben zaten ürünü 2k 120 hz oyun ve diğer 120 hz olmayan oyunlarda 4k da 60 hz desteklediği için aldım. Yani kısaca 4k da 60 hz destekliyor..
Ben Va panel diye endişeleniyordum. Ama çok memnunum. Ghosting de benim üründe gayet az bir durumda . FIFA , gears 5 vs oynuyorum mesela rahatsız edici hiç bir yani olmadı. Ama bazıları çok ghosting vs diyende vardı yabancı sitelerde galiba üründen ürüne değişiyor. .

+ Olarak Va ve curved ekranlarda olan ışık sızması sorunu var . Onu da hiç dert etmiyorum benim üründe öyle rahatsız değil çünkü

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada amazon'da bugün baktım ürün 7299 dan 6799 a düşmüş.. Bence bu fiyata bu özelliklerde başka ürün yok.

Ormagoden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yiğit
asus vg27aq1a bakabılırsın hocam bu butcede o war 500 lıra falan ustuydu en son
Hocam tavsiye için teşekkürler fakat biraz pahalı bahsettiğiniz monitör

Hocam selamlar.
Ürün Va panel. İps panel kadar renkleri iyi olmaz diyordum ( daha geçen sene Asusun 2023 de çıkardığı 2k ips monitör vardı bende ips ) Ama renkleri gayet güzel 400 nit derinliği var üründe . Ve parlaklık gerçekten gayet yeterli. Renk ayarı falan yapılmazsa sarıya dönük biraz renk . Ama renk ayarlarından her türlü halledilebiliyor. Oyun modu falan var HDR modu dahi 8 tane modu var Ben HDR harici standart modu beğendim diğerlerini pek beğenmedim. Özelleştirebilir bir sürü özelliği var monitörün o yönden çok hoşuma gitti. Daha o kadar kısmını kurcalamadım yani bir de çok ayrıntılı renk ayarları yapilabiliyor.

Hdr olayına gelince . Hdr400 u ben başarılı buldum. Asus monitörde hdr10 vardı ve hiç hir ise yaramıyordu bunda barış fark var özellikle hdr llan oyunlarda hissettim belli oluyor. .

Sizin bahsettiğiniz gibi . Ben zaten ürünü 2k 120 hz oyun ve diğer 120 hz olmayan oyunlarda 4k da 60 hz desteklediği için aldım. Yani kısaca 4k da 60 hz destekliyor..
Ben Va panel diye endişeleniyordum. Ama çok memnunum. Ghosting de benim üründe gayet az bir durumda . FIFA , gears 5 vs oynuyorum mesela rahatsız edici hiç bir yani olmadı. Ama bazıları çok ghosting vs diyende vardı yabancı sitelerde galiba üründen ürüne değişiyor. .

+ Olarak Va ve curved ekranlarda olan ışık sızması sorunu var . Onu da hiç dert etmiyorum benim üründe öyle rahatsız değil çünkü

Bu arada amazon'da bugün baktım ürün 7299 dan 6799 a düşmüş.. Bence bu fiyata bu özelliklerde başka ürün yok.
çok teşekkür ederim geri bildirim için sanırım alacağım monitörü :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Özen özer
Hocam tavsiye için teşekkürler fakat biraz pahalı bahsettiğiniz monitör

çok teşekkür ederim geri bildirim için sanırım alacağım monitörü :)
Alın bence de. Fiyatı daha da düşmüşken kaçırılmaz

ensareiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
390
İsim
Ensar Polat
Evet hocam baya memnunum m sonuçta üst seviye bir ürün değil. Ama bu fiyata bence daha iyisi yok. Zaten bu özelliklerde bu fiyata da başka ürün yok :)
Bende Serie s var grafikler baya kötü Serie x te o sorun varmı

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Özen özer
Bende Serie s var grafikler baya kötü Serie x te o sorun varmı
Ne ile kullanıyorsunuz televizyon veya hangi monitörle. Serie S in görüntü kalitesi bir tık X den kötü oyuna göre . Ben daha önce S kullandım 2 sene önce TV ile sonra Asus vaaz 27 inç 2k ips ekranla TV ile arasında çok fark vardı grafik görüntü olarak . Ama genel olarak x ile s arasında taş çatlasa %20 gibi bir grafik farkı var o da bazı oyunlarda .. öyle aman aman çok fark yok aslında .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,006
Üyeler
140,742
Son üye
ahmetsyhglu
Top Bottom