Neler Yeni

Çözüldü✓ SIFIR KURULUM SONRASI HİÇ TEKKİ VERMEYEN SİSTEM

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet
Merhaba iyi günler, arkadaşlar.
başlıkta belirttiğim gibi sistemi topladım, fakat hiç bir tepki alamadım, sonra biraz uğraştım. Şuanda psu dan tık tık diye ses geliyor. farklı bir psu denedim aynı şey onda da yapıyor fakat başka hiç tepki alamıyorum ramleri sök tak yaptım, ekran kartını söktüm öyle denedim, hhd yi çıkardım sadece ssd kaldı olmadı 4 slot ram vardı 2 ye düşürdüm denedim olmadı, bios pili sök tak yaptım olmadı, kabloları tekrar sök tak yaptım olmadı anlayacağınız çoğu şeyi yaptım olmadı sizce sorun nededir uzay motaj denemedim kasada yaptım uzay montaj denemelimiyim yoksa bir bilgisayarcıya mı göstereyim arıza tespit sonrası hangi parça arızalıysa garantiye göndermeyi düşünüyorum.
sistem:
işlemci :ryzen 5 5600
anakart: msi b550 gaming plus
ekran kartı : red devil 6700xt 12gb
ram: xpg d35 3600 mhz 4x8gb
psu: xigmatek doin 700w 80+
ssd: xgp s20g 500 gb rgb
hdd: 1 tb

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,358
İsim
Yusuf
Merhaba iyi günler, arkadaşlar.
başlıkta belirttiğim gibi sistemi topladım, fakat hiç bir tepki alamadım, sonra biraz uğraştım. Şuanda psu dan tık tık diye ses geliyor. farklı bir psu denedim aynı şey onda da yapıyor fakat başka hiç tepki alamıyorum ramleri sök tak yaptım, ekran kartını söktüm öyle denedim, hhd yi çıkardım sadece ssd kaldı olmadı 4 slot ram vardı 2 ye düşürdüm denedim olmadı, bios pili sök tak yaptım olmadı, kabloları tekrar sök tak yaptım olmadı anlayacağınız çoğu şeyi yaptım olmadı sizce sorun nededir uzay motaj denemedim kasada yaptım uzay montaj denemelimiyim yoksa bir bilgisayarcıya mı göstereyim arıza tespit sonrası hangi parça arızalıysa garantiye göndermeyi düşünüyorum.
sistem:
işlemci :ryzen 5 5600
anakart: msi b550 gaming plus
ekran kartı : red devil 6700xt 12gb
ram: xpg d35 3600 mhz 4x8gb
psu: xigmatek doin 700w 80+
ssd: xgp s20g 500 gb rgb
hdd: 1 tb
alternatif parçalarla test edilmesi lazım şuan bahsettiğine göre anakart gibi gösteriyor çünkü başka psu ile de denemişsin (eğer montaj hatası yapmadıysan).

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
alternatif parçalarla test edilmesi lazım şuan bahsettiğine göre anakart gibi gösteriyor çünkü başka psu ile de denemişsin (eğer montaj hatası yapmadıysan).
MONTEJ HATASI YAPMAKTAN KASTINIZ NEDİR

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakart Cpu giriş problemi varmış garantiye göndereceğim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,160
Üyeler
141,948
Son üye
Alitaş
Top Bottom