Neler Yeni

Sıfır sistem işlemci frekansındaki düşüşle kasma yaratıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Kuş
IMG_1701.jpeg

Merhabalar arkadaşlar game garajdan hazır sistem almıştım,freedos olarak geldi win10 kurulumunu gerçekleştirdim,win10 da böyle bi sorunla karşılaşmıştım kurumun teknik servisini aradığımda bir de win11 ile denememi istediler.
İki windows kurulumunda da görselde ki salakça sorunla karşılaşıyorum bilgisayar yeni başladığında işlemci frekansı 3.9-4.1 lerden bir anda 0.52-045 seviyesine düşüyor 4-5 dakika boyunca feci bir şekilde kasıyor mouse imleci bile zor hsreket eder hale geliyor,bilen yardımcı olursa çok sevinirim veya bilen deneyimli arkadaş varsa etiketlerse de çok mutlu olacağım.

Son düzenleme:

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
627
İsim
Ramazan
Alıntıyı görüntüle
Merhabalar arkadaşlar game garajdan hazır sistem almıştım,freedos olarak geldi win10 kurulumunu gerçekleştirdim,win10 da böyle bi sorunla karşılaşmıştım kurumun teknik servisini aradığımda bir de win11 ile denememi istediler.
İki windows kurulumunda da görselde ki salakça sorunla karşılaşıyorum bilgisayar yeni başladığında 4-5 dakika aradı böyle oluyor,bilen yardımcı olursa çok sevinirim veya bilen deneyimli arkadaş varsa etiketlerse de çok mutlu olacağım.
sıkıntı ne hocam görev yöneticisi var anlayamadım

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
389
İsim
Arda
Sıkıntı ne harbiden

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
389
İsim
Arda
Hocam işlemci frekansına bakarsanız anlarsınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci frekansı
normal hocam normal diye biliyorum oyunda denediniz mi ? yük binmiyor çünkü masaüstün de işlemciye

normal hocam normal diye biliyorum oyunda denediniz mi ? yük binmiyor çünkü masaüstün de işlemciye
Yanlış biliyorsam arkadaşlar düzeltebilir ama oyun da denemenizi isterim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Kuş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Yanlış biliyorsam arkadaşlar düzeltebilir ama oyun da denemenizi isterim.
Hocamm hiç bi bilgisayarımda boştayken böyle bir değerle karşılaşmadım

İşlemci boşta zaten çok normal?
Hocam açıldıktan sonra 3.9 lardan 0.52-0.45 değelerine düşüp çok feci bir kasma yapıyor ve 4-5 dakika geçmiyor

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
389
İsim
Arda
Hocamm hiç bi bilgisayarımda boştayken böyle bir değerle karşılaşmadım
Hocam eski sisteminiz muhtemelen kötü yani bir sorun gözükmüyor sorun da yok boşuna elham yapmışsınız

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Kuş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemci boşta zaten çok normal?
Zaten problemde işlemcinin bir anda bu değelere düşüp kasma yapması konudads belirttiğim gibi

Hocam eski sisteminiz muhtemelen kötü yani bir sorun gözükmüyor sorun da yok boşuna elham yapmışsınız
Hocam konuda belirttim bi anda bu değerlere düşüp kasma yapıyor feci bir şekilde 4-5 dakika boyunca

Mousenin imleci bile hareket etmiyor

Carlsson

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
burak yılmaz
Discord
cevll
bende anlayuamadım ne car

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Kuş
bende anlayuamadım ne car
Konuda ve yorumlarda belirttim hocam işlemci frekansı birden görselde ki gibi düşüşe geçiyor ve 4-5 dakşka boyunca feci bir şekilde kasma yapıyor mouse imleci bile zor hareket eder hale geliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Barış Seyhan
Soğutucu yanlış takılmış olabilir mi? Isındığından frekansı kısıyor olabilir. Frekans düşüşü yaşadığınız sırada sıcaklık ve kullanım değerleri ne durumda?

yahyabatu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
yahya batu bakaray
Konuda ve yorumlarda belirttim hocam işlemci frekansı birden görselde ki gibi düşüşe geçiyor ve 4-5 dakşka boyunca feci bir şekilde kasma yapıyor mouse imleci bile zor hareket eder hale geliyor
bu sorunun cpu dan kaynaklandığını düşünmüyorum

Top Bottom