Neler Yeni

Sigaraya başlamamak için ne yapılmalı?

GTX 1060

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Asus Dual GTX 1060
İlgilendiği Kategoriler
Masaüstü bilgisayar tavsiyeleri
Arkadaşlar lise son sınıf öğrencisiyim yavaş yavaş sınava hazırlanıyorum (mezuna kalacağım %90) bu dönemler çok stresli geçiyor.

Çevremde aşırı şekilde sigara içen var (100 kişiden 4-5 kişi içmiyor.) Stres olunca sigara içip sakinleşen insanları görünce içindeki içme isteği artıyor bunun önüne nasıl geçebilirim?

Son zamanlarda içinde aşırı sigara içme isteği oluşuyor bir türlü bastıramıyorum 2-3 defa yakmaya kalkıştım bir olaylar oldu hemen kaldırdım.

Evde kartonlarca sigara var ailemin hepsi içici ben öyle olmak istemiyorum ama hangi ortama girersem gireyim herkes ya nargile ya da sigara içicisi ikisinden de nefret ediyorum.

Kaç defa arkadaşlarım benim için söylemlerde bulunmuştu “ne sigara içiyor ne nargile içiyor bu nasıl bir şey” diye.

Nargileye her zaman karşıyım nefret ediyorum 10 kişi bir hortumdan duman çekiyor 🤮 mide bulandırıcı. Ama içene saygım var herkes istediğini yer/içer.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Not: ailem yurtdışından getirdiği için içmeye başlasam da maddi sıkıntı olmaz, babam tüm aileye/ tüm yılı çıkaracak kadar kartonlarca getiriyor.

GTX 1060

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Asus Dual GTX 1060
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Başlamamak için içmemen lazım 🤔
İraden kuvvetli değilse başlarsın büyük ihtimalle.
18 e basmama az kaldı o güne kadar irademi korumaya çalışacağım 🤠

Başlamamak için içmemen lazım 🤔
İraden kuvvetli değilse başlarsın büyük ihtimalle.
Aslında beni içmeye iten şey sinir-stres vb şeyler.

e_mir

80+ Gold
En İyi Cevap
2
18 e basmama az kaldı o güne kadar irademi korumaya çalışacağım 🤠

Aslında beni içmeye iten şey sinir-stres vb şeyler.
18'den sonra büyük olup içmeye mi başlayacaksın?

GTX 1060

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Asus Dual GTX 1060
İlgilendiği Kategoriler
Yaş ile pek alakası yok bunun.
30 yaşında da başlayan var 15 yaşında da başlayan var. Önemli olan senin içip içmeyeceğini kafanda belirlemen.
Doğru, yaş kısmını öylesine yazdım, 13 yaşında içen kuzenim var.

18'den sonra büyük olup içmeye mi başlayacaksın?
Ben hayatımda hep kuralcı biri olmaya çalışıyorum (bazı konularda) ondan dolayı 18 dedim, yoksa içmenin yaş veya büyüklük ile alakası yok. Çoğu küçük (12-17 aralığı) anneden babadan çevreden görüp içmeye başlıyor zevkinden falan değilde sanki cool olacakmış gibi, birde üstüne o ergenliğin verdiği güven var.

e_mir

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Çoğu küçük (12-17 aralığı) anneden babadan çevreden görüp içmeye başlıyor zevkinden falan değilde sanki cool olacakmış gibi, birde üstüne o ergenliğin verdiği güven var.
Doğrudur.Hiçbiri cool olmuyor. Aksine ilerde acısını çekecekler. İraden güçlü olursa 80de de başlamazsın 12sinde de.

GTX 1060

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Asus Dual GTX 1060
İlgilendiği Kategoriler
Bu yasta icmezsen daha icmezsin. Sigara icenlerin cogu kucuk yasta baslar 14 yasinda falan icmistim bi kere devami geldi 21 yasindayim.
Bende zaten başlamasam ilerde hiç başlamam diyerek irademi zorluyorum, ama stresle başa çıkmak zorlaşıyor.

Enesm06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Enes
çevremde herkes sigara alkol içiyor. ama tek bir kere heveslenmedim nedeni ise içtiğimde ne sağlığıma nede cebime hiç bir fayda olmayışı. eğer içince bazı şeylerin değişeceğine inansaydım bende çoktan başlamış olurdum fakat anlık olarak rahatlık hissinden başka bir şey vermiyor hatta krize girince daha fazla agresif ve stresli hale sokuyor

milenix

80+ Gold
19 yaşıma geldim ağzımı bile sürmedim içenlerin yanında bile durmadım teklif edenleri hep reddettim

sabır göstermek en iyisi

SametBuYav

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
393
İsim
cancan
İlgilendiği Kategoriler
Akıllı Telefon
Arkadaşlar lise son sınıf öğrencisiyim yavaş yavaş sınava hazırlanıyorum (mezuna kalacağım %90) bu dönemler çok stresli geçiyor.

Çevremde aşırı şekilde sigara içen var (100 kişiden 4-5 kişi içmiyor.) Stres olunca sigara içip sakinleşen insanları görünce içindeki içme isteği artıyor bunun önüne nasıl geçebilirim?

Son zamanlarda içinde aşırı sigara içme isteği oluşuyor bir türlü bastıramıyorum 2-3 defa yakmaya kalkıştım bir olaylar oldu hemen kaldırdım.

Evde kartonlarca sigara var ailemin hepsi içici ben öyle olmak istemiyorum ama hangi ortama girersem gireyim herkes ya nargile ya da sigara içicisi ikisinden de nefret ediyorum.

Kaç defa arkadaşlarım benim için söylemlerde bulunmuştu “ne sigara içiyor ne nargile içiyor bu nasıl bir şey” diye.

Nargileye her zaman karşıyım nefret ediyorum 10 kişi bir hortumdan duman çekiyor 🤮 mide bulandırıcı. Ama içene saygım var herkes istediğini yer/içer.

Not: ailem yurtdışından getirdiği için içmeye başlasam da maddi sıkıntı olmaz, babam tüm aileye/ tüm yılı çıkaracak kadar kartonlarca getiriyor.
İçen kişilerin durumuna bak bi araştır biraz diş sorunları nefes alamama kanser vb zaten o içme isteğin kaçacaktır

GTX 1060

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Asus Dual GTX 1060
İlgilendiği Kategoriler
İçen kişilerin durumuna bak bi araştır biraz diş sorunları nefes alamama kanser vb zaten o içme isteğin kaçacaktır
Çevremde sigaradan dolayı hastalığa yakalanan kimse olmadı, sadece tütün içenlerden birinde guatr mı ne artık kanser olmuştu onun dışında sigaradan hastalanın kimseye rastlamadım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,640
Üyeler
156,642
Son üye
nietzsche
Top Bottom