Neler Yeni

Sigarayı bırakalı 4 gün oldu, bırakmış olanlar yardım edebilir mi?

Rusty_Cohle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
662
İsim
Rusty
Ansızın bıraktım kafada bitirdim 15 yıl sürdü ama çok boş bir şey olduğunu kafamda kurgulayarak gördüm ama bazı sıkıntılar çekiyorum.Misal ilk gün çok kötü yoksunluk çektim ama sonraki günler bu yoksunluk azaldı. Şuan 4 günündeyim halen ara ara canım çekiyor. Sık sık su tüketiyorum, yemek yeme sıklıgim arttı ama sanki boğazımda bir boşluk var yoksunluk sadece oradan vuruyor. Bunun etkisi ne zaman geçer?
Bir ikinci sıkıntım da uykum kalitem de düşüş oldu. Uykum çok bölünüyor. İnşallah düzelir.
Artı kazanımlarım
Nefes almam kesinlikle değişti sanki daha derin nefes alabiliyorum, özellikle yemeklerin tadını alabiliyorum ve parasal olarak artıdayım. Artık yarım tavuk yerine tam tavuk söylüyorum 😁
Günde 15-16 dal içen biriydim, son 5 senedir tekel sarma tütünü içiyordum

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Sizin adınıza sevindim. Oldukça iyi bir karar almışsınız.
Hiçbir faydası zaten yok ve bunun üzerine oldukça zararları olan bir varlık sigara dediğimiz illet.
Umarım verdiğiniz kararda kalırsınız ömrünüzün sonuna dek.
Bildiğim kadarıyla ilk 72 saat zorlayıcı oluyor daha sonra zamanla istek azalıyor.
Canınız sigara çektiğinde sakız çiğneyin.

Rusty_Cohle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
662
İsim
Rusty
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sizin adınıza sevindim. Oldukça iyi bir karar almışsınız.
Hiçbir faydası zaten yok ve bunun üzerine oldukça zararları olan bir varlık sigara dediğimiz illet.
Umarım verdiğiniz kararda kalırsınız ömrünüzün sonuna dek.
Bildiğim kadarıyla ilk 72 saat zorlayıcı oluyor daha sonra zamanla istek azalıyor.
Canınız sigara çektiğinde sakız çiğneyin.
Teşekkürler hocam. Evet ilk gün zorladı fizyolojik olarak sersemledim ama sonraki günler psikolojik baskınlıklar artmaya başladı.(yeme sonrası yakma isteği,arkadaş muhabbet ortamı yakma isteği vs vs. bunlar aştıktan sonra çok kolay) Canım çekince naneli mentos atıyorum

TİTAN.

80+ Platinum
Ansızın bıraktım kafada bitirdim 15 yıl sürdü ama çok boş bir şey olduğunu kafamda kurgulayarak gördüm ama bazı sıkıntılar çekiyorum.Misal ilk gün çok kötü yoksunluk çektim ama sonraki günler bu yoksunluk azaldı. Şuan 4 günündeyim halen ara ara canım çekiyor. Sık sık su tüketiyorum, yemek yeme sıklıgim arttı ama sanki boğazımda bir boşluk var yoksunluk sadece oradan vuruyor. Bunun etkisi ne zaman geçer?
Bir ikinci sıkıntım da uykum kalitem de düşüş oldu. Uykum çok bölünüyor. İnşallah düzelir.
Artı kazanımlarım
Nefes almam kesinlikle değişti sanki daha derin nefes alabiliyorum, özellikle yemeklerin tadını alabiliyorum ve parasal olarak artıdayım. Artık yarım tavuk yerine tam tavuk söylüyorum 😁
Günde 15-16 dal içen biriydim, son 5 senedir tekel sarma tütünü içiyordum
Mükemmel bir karar vermişsiniz
Size çok ciddi zararlar veriyordu
İlk 1 hafta bana kalırsa en zoru sonra dahada iyiye gidiyorsun
Sadece metanetini koru

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Öncelikle seni tebrik ediyorum bu kararlı duruşundan dolayı kardeşim. Mükemmel bir karar vermişsin ve lütfen her ne olursa olsun bu kararını uygulamaya devam et. Bir süre bu şekilde yoksunluklar olması normal hatta ama mutlaka alışacaksın endişelenme. Uyku kalitenin bozulması da normal sonuçta vücudunun bağımlı olduğu bir şeyi ısrarla vücuduna vermiyorsun, ama yine hiç endişelenme çünkü vücut buna alıştığı zaman uyku kaliten kat kat artacak. Tekrardan tebrik ediyorum umarım bende bırakabilirim :)

Rusty_Cohle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
662
İsim
Rusty
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle seni tebrik ediyorum bu kararlı duruşundan dolayı kardeşim. Mükemmel bir karar vermişsin ve lütfen her ne olursa olsun bu kararını uygulamaya devam et. Bir süre bu şekilde yoksunluklar olması normal hatta ama mutlaka alışacaksın endişelenme. Uyku kalitenin bozulması da normal sonuçta vücudunun bağımlı olduğu bir şeyi ısrarla vücuduna vermiyorsun, ama yine hiç endişelenme çünkü vücut buna alıştığı zaman uyku kaliten kat kat artacak. Tekrardan tebrik ediyorum umarım bende bırakabilirim :)
Hocam mutlaka bırak azaltma ile elektronik sigaraya geçmekle,işte şu yaşıma gelince bırakırım vs çözülmüyor.Direk birakacaksin. Bu mesajı okuyunca bırak mesela, hiç bir faydası yok hocam.Özellikle son zamanlarda bitmeyen öksürüğüm vardı bıraktıktan sonra çok azaldı. Enerjimde net artış hissediyorum, bu artışı spora aktarmayı düşünüyorum

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Hocam mutlaka bırak azaltma ile elektronik sigaraya geçmekle,işte şu yaşıma gelince bırakırım vs çözülmüyor.Direk birakacaksin. Bu mesajı okuyunca bırak mesela, hiç bir faydası yok hocam.Özellikle son zamanlarda bitmeyen öksürüğüm vardı bıraktıktan sonra çok azaldı. Enerjimde net artış hissediyorum, bu artışı spora aktarmayı düşünüyorum
inşallah dostum o kadar haklısın ki, hem maddi hemde tıbbi çok fazla zarar verdiğinin farkındayım. Nereden bulaştık buna lanet olsun

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze
Kafanı biseyle meşgul et hep. Canın sıkılırsa ya da fazla boş durdugun da aklına gelip canin çeker kaçınılmaz. Bı anda aklına gelip canin çektiğinde kuruyemiş fln ye ya da şeker al naneli fln onu at agzina o an kendini kandır. Eğer bişey yemezsen süre uzadıkça daha çok isteyebilirisn. Yapacak işin yoksa oyuna bile gir oyna kafan meşgul olsun biseyle aklına gelmesin maksat. 1-2 hafta böyle yap ondan sonra vücut alışır zaten. Hep meşgul tut kendini arada canın çekince de çikolata şeker kuruyemiş fln ye

Techno08

80+ Gold
20 günden sonra yoksunluğun azalacak beyin reseptörlerin normale dönecek. O zamana kadar dayanman ve beynini başka şeylerle meşgul etmen lazım

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,322
İsim
BenRoboTdeğilİm
2 3 hafta dayan sonra kolaylaşıyor

Top Bottom