Neler Yeni

Sigarayı nasıl bıraktırabilirim ?

Dolar Bey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,218
İsim
Mehmet Alp Uzun
İlgilendiği Kategoriler
Dizüstü Bilgisayar
Discord
Dolar#9411
Tek bir arkadaşım var oda gezdiği ortamdan dolayı erken yaştan beri sigara içiyor bugün evime çağırdım gel film izleyek sandviç falan yeriz Oda geç geldi 16.30 gibi geldiğindede yorgundu sabah 10'da yatmış neyse
Geldi film falan izledik o sırada bişeyler yedik oda saatte bir kere balkona çıktı bazen saatte 2 kere baya baya sigara içiyor. Günde bazen 1 bazen 2 paket kutu bitiriyor.
Gezdiği takıldığı ortamdan dolayı başlamış nasıl bıraktırabilirim ?

Konu ciddidir bu arada kendisi ilk ve tek arkadaşım sigarayı bırakmasını çok istiyorum.

Ne demeliyim ? Nasıl bıraktırabilirim ?

thykeonas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Yiğit Erkoyuncu
Selamlar.Babam da aktif olarak günde 1 paket sigara içiyordu.Ailemizin hem bütçesi hemde babama çok zarar verdiği için bırakma kararı aldı babam fakat ilk denediğinde hiçbir ilerleme kaydedemedi fakat sonra sigara bıraktırma hattına basvurdu ve ona birtakım ilaçlar verdiler bu ilaçlar vücuttaki nikotin isteğini ortadan kaldırıyordu babamın canı sigara istemiyordu aklına bile gelmiyordu fakat bu süreçte babam çok asabi idi ve başı çok ağrıyordu ama şükürler olsun ki kurtulduk sigaradan :)

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Tek bir arkadaşım var oda gezdiği ortamdan dolayı erken yaştan beri sigara içiyor bugün evime çağırdım gel film izleyek sandviç falan yeriz Oda geç geldi 16.30 gibi geldiğindede yorgundu sabah 10'da yatmış neyse
Geldi film falan izledik o sırada bişeyler yedik oda saatte bir kere balkona çıktı bazen saatte 2 kere baya baya sigara içiyor. Günde bazen 1 bazen 2 paket kutu bitiriyor.

Konu ciddidir bu arada kendisi ilk ve tek arkadaşım sigarayı bırakmasını çok istiyorum.

tek çaresi kendi iradesi
zorla olmaz malesef
iradesine hakim olucak 2 3 haftayı atlatırsa kalanı kolay ama 2 3 hafta içinde hakim olmak zorunda
ikotin ister vücut vermez ise sinirlenir
o yüzden
ancak sonunda mutlu olucaktır emin olsun ki

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,580
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538

Çakmağını al. Ben öyle azalttım sigarayı çakmak olmayınca içmiyoruz.

Dolar Bey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,218
İsim
Mehmet Alp Uzun
İlgilendiği Kategoriler
Dizüstü Bilgisayar
Discord
Dolar#9411
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Dolar Bey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,218
İsim
Mehmet Alp Uzun
İlgilendiği Kategoriler
Dizüstü Bilgisayar
Discord
Dolar#9411
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ciddiyim bu arada taktiği olan başka biri varsa söylesin.

Akın Taşkan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Sigarasını kendi üzerinde söndürsün. Bir daha içmez.

I Auditore I

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar,
İlk önce de kendi bırakmak istesin bu şekilde ilk adımı atmış olur. Daha sonrada değişik çözümleri deneyebilir ama ben azaltarak bırakmasını öneririm daha önce sigara kullanmadım ama aklıma bu fikir geliyor.

Top Bottom