Neler Yeni

Silikon tabancalarındaki silikonun kaynama noktası

The_Xeon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Adnan Sami För
Çok garip bir soru ama bir projede kullanacağım için kaynama yani buharlaşma noktasını merak ettim. Ancak bahsettiğim silikon maddesi değil. Silikon tabancalarında kullandığımız hobi projeleri için kullanılan çubuk silikon. İnternette sadece silikon maddesinin sıcaklığını söylüyorlar ve bu değerler çok yüksek. Bunları bilen çok az kişi var ama cevaplarsınız sevinirim :)

Tel Vurdu Beni

80+ Bronze
Çok garip bir soru ama bir projede kullanacağım için kaynama yani buharlaşma noktasını merak ettim. Ancak bahsettiğim silikon maddesi değil. Silikon tabancalarında kullandığımız hobi projeleri için kullanılan çubuk silikon. İnternette sadece silikon maddesinin sıcaklığını söylüyorlar ve bu değerler çok yüksek. Bunları bilen çok az kişi var ama cevaplarsınız sevinirim :)
Sorunun cevabı 51. Bölge'de gizli 🤫

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Allah başka merak vermesin kardeşim 😂

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,624
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Erime sıcaklığı: 160°C - 180°C.
Google amcaya sormak zor olmasa gerek :)

memz

80+ Silver
En İyi Cevap
2
tek bir maddeden oluşmadığı için sabit bir buharlaşma noktası aramana gerek yok

The_Xeon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Adnan Sami För
Sorum çözüldü arkadaşlar. Ben buharlaşma yani kaynama noktasını sormuştum siz erime sıcaklığını söylediniz ancak sorun değil :) Fen hocasına sordum 350 dereceymiş kaynama noktası. Moderatör arkadaşlarımız konuya kilit vurabilirler.

Top Bottom