Neler Yeni

Şimşek düşmesinden sonra modem yandı

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Azizz
Merhaba dün izmirde aşırı şekilde yağmur yağdı bi 10 dk sonra şimşek düştü hemen ardından internet kesildi arıza kaydı oluşturduk gelip kontrol ettiler modem yanmış dediler sorum ise şu dünki şimşek düşmesi gerçekleştiğinde pc kapalıydı fişleri ise prize takılı değildi sadece modemin fişi takılıydı modem yanınca kasaya giden ethernet kablosundan pc' yide yakma ihtimali olurmu biraz saçma bir soru oldu

Biostar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Biostar Microtech International Corporation
Hayır tabii ki olmaz. Modeme giden güç kablosu, ethernet ise veri kablosu.
Modemin yanması bile şans işi olmuş.

Vartex

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,766
İsim
Mehmet
Merhaba dün izmirde aşırı şekilde yağmur yağdı bi 10 dk sonra şimşek düştü hemen ardından internet kesildi arıza kaydı oluşturduk gelip kontrol ettiler modem yanmış dediler sorum ise şu dünki şimşek düşmesi gerçekleştiğinde pc kapalıydı fişleri ise prize takılı değildi sadece modemin fişi takılıydı modem yanınca kasaya giden ethernet kablosundan pc' yide yakma ihtimali olurmu biraz saçma bir soru oldu
Şimşek düşmez yıldırım düşer.
Şimşek bulutlar arasında olur yıldırım bulut ile yer yüzünde.

yıldırım düşmesi sonucu modem yanması sık yaşanan bir şey, bana da olmuştu arıza kaydı oluşturdum yeni modem verdiler, sonra o da bozuldu eskisini takayım dedim ne saçmadır ki çalıştı :D

şahin doğan

80+ Platinum

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Şimşek düşmez yıldırım düşer.
Şimşek bulutlar arasında olur yıldırım bulut ile yer yüzünde.
Konumuz neyin düşüp düşmediği değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ethernet kablosundan PC ye zararlı akım gitmesi fizik kurallarına aykırı. Yani bir şey olmaz.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Diğer elektronik aletler in fişi iyiki takılı değilmiş. Köye yıldırım düştüğünde telsiz telefonu, televizyon LED türü olan özellikle,buzdolabı da iyi değilse yanabiliyor. Akım korumalı priz Yıldırım'a dayanabileceğini sanmıyorum

Top Bottom