Neler Yeni

Simülasyon, Multimedya Ekipmanları Yapmı , Bilgisayar ile Seri Ekranın Haberleşmesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ramazan Özkır
Merhaba, sorum dış dünyadaki bir bilginin bilgisayarda işlenmesi üzerine olacak. Bildiğiniz gibi klavye, mouse üzerindeki sensörlerden gelen bilgileri bilgisayara iletiyor bilgisayarda bu bilgileri işleyerek bizim istediğimiz işlemleri geçekleştiriyor. Buna benzer olarak arduino da üzerine takılan ekiplanlardan gelen bilgileri işleyip seri port ekranında gösterebiliyor.

Amacım resimdeki (simupad) gibi aletler yapabilmek. Örneğin: Bazı klavyelerde ses açma veya kısma tuşu var kısaca multimedya tuşları onları harici olarak yapmak, yarış oyunları gibi simülasyon oyunlarında kendi ekipmanlarımı geliştirebilmek.

Bunları yazmamın sebebi sorumun daha net anlaşılabilmesi içindi. Şimdi soruma geçiyorum.
Ben bu seri port ekranındaki bilgileri bilgisayarımda kullanmak istiyorum.
1- Bu kullanılabilir mi?
2-Kullanmak için arduinoya hangi kütüphaneler eklenmesi lazım mı? Lazımsa hangileri?
3- Ayrıca arduinoya gelen bilgileri kullanacak bir program yazılmalı mı? Yazılmalıysa hangi yazılım dilini kullanmak gerekir?
4-Yukarıdaki bilgileri öğrenirsem aynı zamanda yazdığım programla başka bir programı haberleştirmeyi de öğrenmiş olur muyum?
5- Bu işte sadece arduino veya raspberry pi gibi hazır devreler kullanmak mı mantıklı yoksa kendi devreni hazırlamak mı? Kendi devremi hazırlamak istersem bunu öğrenebileceğim kaynaklar nelerdir?
Sizden armut piş ağzıma düş bilgi istemiyorum. Bana sorularımı öğrenebileceğim başlıkları söylerseniz çok mutlu olurum. Bütün yazımı kodlama ve bu bilgileri öğrenerek geçirmeyi planlıyorum. Özellikle kaynak önerileri benim için çok yararlı olur.
Şimdiden yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.
slayt00.jpg

http://www.simupad.com => resim kaynağı

Top Bottom