Neler Yeni

Sistem çalışıyor monitöre ekran gelmiyor

Emresolak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre
Selamlar dün PC de hiç bir sorun yoktu normaldi her şey işten geldim PC açtım kasa çalışıyor ama ekrana hiç Bir şey gelmiyor siyah ekran herşeyi söktüm taktım hiç biri olmadı yardımcı olur musunuz teşekkür ederimm

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,144
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
bir kaç defa güç tuşuna basılı tutarak restart at. 3-5 denemeden sonra yine görüntü gelmezse tekrar bakalım

Kyles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
753
İsim
Caner
Selamlar dün PC de hiç bir sorun yoktu normaldi her şey işten geldim PC açtım kasa çalışıyor ama ekrana hiç Bir şey gelmiyor siyah ekran herşeyi söktüm taktım hiç biri olmadı yardımcı olur musunuz teşekkür ederimm
masaüstü kullanıyorsanız psudan fişi çekip 5-10dk bekleyin sonra tekrar deneyin olmuyorsa sistem full kapalı şekilde anakarttan bios pilini çıkartın 10dk sonra tekrar takın, değiştirdiğiniz bi ayar veya ram işlemci gibi parcanın stabil çalışmıyor gibi

Vuudx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,148
İsim
Yusuf Karakaya
Hocam ekrana monitör markası bile mi gelmiyorsa açmayı unutmuş olabilir misiniz?

Emresolak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ekrana monitör markası bile mi gelmiyorsa açmayı unutmuş olabilir misiniz?
Monitörüm çalışıyor ya hatta hdmı takıp Denedim yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

masaüstü kullanıyorsanız psudan fişi çekip 5-10dk bekleyin sonra tekrar deneyin olmuyorsa sistem full kapalı şekilde anakarttan bios pilini çıkartın 10dk sonra tekrar takın, değiştirdiğiniz bi ayar veya ram işlemci gibi parcanın stabil çalışmıyor gibi
Bios piline dokunmadım anlamadığım için bişi olur diye deneyeceğim teşekkür ederim

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,250
İsim
Emre Zengin
Anakartın nedir?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,250
İsim
Emre Zengin
Asus b450m dragon
Sistemini kapat komple. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra kasanın kapağını aç. RAM'lerini ve ekran kartını çıkar. Çıkardıktan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımı ile 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra ekran kartını ve RAM'lerini takıp sistemi çalıştır hocam.
Ekran Görüntüsü (383).png

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kerim SEZGİN
Bilgisayarım iki gün durduk yere gitti. Kasam çalışıyor. no signal DisplayPort yazıyor monitörde. Klavye ve farenin ışığı yanmıyor. Hiçbir parçada bozukluk yok. Test ettim hepsini. BIOS güncelleyince düzelir dendi . Ama düzelmedi . İşin garip kısmı arkadaşımda da aynı olay oluyor. O bekliyor ve sorunu geçiyor.

Top Bottom