Neler Yeni

Sistem kendi kendine donup kapaniyor

wekciya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ahmet
Arkadaşlar merhaba bu gün bir sistem aldım 4070 ti i7 11700kf 32 Gb ram.. sistemi test ettik FURMARK testi falan bir problem yok eve getirdim sistemi en başta youtube da bilgisayar kendi kendine döndü ve komple kapatmak zorunda kaldım. Tekrar açtığımda ise ekran gelmedi bir süre bekledim tekrar açtım geldi. Az önce cyberpunk oynarken aynı sey yine oldu. Klavyeye falan da enerji gelmiyor ama fanlar ekran kartı falan hepsi çalışıyor neyden dolayı olabilir? Anakarttan kaynaklı olabilir mi?

Ekler

• Screenshot_2024-03-20-00-49-13-151_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-03-20-00-49-13-151_com.miui.gallery.jpg
    870.2 KB · Hit: 27

Hydranoid

80+ Bronze
Arkadaşlar merhaba bu gün bir sistem aldım 4070 ti i7 11700kf 32 Gb ram.. sistemi test ettik FURMARK testi falan bir problem yok eve getirdim sistemi en başta youtube da bilgisayar kendi kendine döndü ve komple kapatmak zorunda kaldım. Tekrar açtığımda ise ekran gelmedi bir süre bekledim tekrar açtım geldi. Az önce cyberpunk oynarken aynı sey yine oldu. Klavyeye falan da enerji gelmiyor ama fanlar ekran kartı falan hepsi çalışıyor neyden dolayı olabilir? Anakarttan kaynaklı olabilir mi?
Güç kaynağı büyük ihtimalle güç kaynağın hangi marka model

wekciya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Horttt
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güç kaynağı büyük ihtimalle güç kaynağın hangi marka model
Kanka güç kaynağı enerji veriyor fanlara falan. 750w thermaltake sanirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ekrem Doğru
Valla dünde benim başıma geldi video izlerken, kendi kendine bir anda dondu sonra sistem kendini kapattı tekrar başladı. Ramlerden suphelenıyorum ddr5lerde sıkıntı devam edıyor gibi, anakart guncel ram hızları normal expo acık bakalım yıne yapacak mı

wekciya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ahmet
Valla dünde benim başıma geldi video izlerken, kendi kendine bir anda dondu sonra sistem kendini kapattı tekrar başladı. Ramlerden suphelenıyorum ddr5lerde sıkıntı devam edıyor gibi, anakart guncel ram hızları normal expo acık bakalım yıne yapacak mı
Kankam ben anakarttan şüphelendim anakart msi b550 dandik bı anakart. Ekran kartı 4070 ti 32 GB ram sıvı soğutucu da anakarta bağlı birde Logitech z906 ses sistemini bağladım yük binmiş olmasın? Ama yaklaşık 1 senedir aldığım abi kullanıyormuş öyle bı problem görmemiş.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ekrem Doğru
Kankam ben anakarttan şüphelendim anakart msi b550 dandik bı anakart. Ekran kartı 4070 ti 32 GB ram sıvı soğutucu da anakarta bağlı birde Logitech z906 ses sistemini bağladım yük binmiş olmasın? Ama yaklaşık 1 senedir aldığım abi kullanıyormuş öyle bı problem görmemiş.
evet senin problem biraz daha farklı , ekran gelmedi diyorsun bende boyle bir sey olmadı. Dedigin gibi anakartta problem olabilir ya da psu da. Ramlerin modeli nedir

wekciya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ahmet
Gskill marka

Wapentia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Murathan Çoban
Aynı problemi eski bilgisayarımda yaşamıştım. Belirttiğin gibi ekran kartında falan güç olmasına rağmen klavyeye gelen güç kesiliyordu. Birkaç gün sonra psu çöktü. Benim problemim güç kaynağıydı ve değiştirdikten sonra problem yaşamadım. Güç kaynağını kontrol etmelisin. Güç kaynağından değilse de diğer sebepler hakkında bilgim yok.

wekciya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ahmet
Aynı problemi eski bilgisayarımda yaşamıştım. Belirttiğin gibi ekran kartında falan güç olmasına rağmen klavyeye gelen güç kesiliyordu. Birkaç gün sonra psu çöktü. Benim problemim güç kaynağıydı ve değiştirdikten sonra problem yaşamadım. Güç kaynağını kontrol etmelisin. Güç kaynağından değilse de diğer sebepler hakkında bilgim yok.
Kanka kabloları komple arka tarafa bağlandığım için yük dağılımı olmadığı için sanırım öyle olmuş su an Bluetooth unon girişe mouse halini on girişe klavye ile wifi yinde alt alta arka tarafa taktım problem yaşamadım şu anlık.. bide Logitech z906 bağlı ondan dolayı olabilir mi

Top Bottom