Neler Yeni

sistem oyunlarda gri ekran oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berke
Öncelikle merhabalar,
uzun zamandır karşılaştığım bir sorunu dile getireceğim. belki bir yardımı dokunan biri olur diye yazacağım.
Bilgisayarımda bir oyuna girdiğimde (valorant) ekranın renk ağırlığına göre ekran tamamen o renk oluyor "genellikle gri ekran" ve bilgisayarı kullanamıyorum. tamamen kapatmam gerekiyor. Örneğin: ekrandaki görsellerin geneli mavi renkteyse ekran bir anda tamamen koyu mavi renkli ve çizgi çizgi oluyor. dıttt diye bir ses çıkıyor ve bilgisayarı kullanamıyorum. yeniden başlatmam gerekiyor güç düğmesini kullanarak. ayrıyeten ekran kartının sıcaklığı ve işlemcinin sıcaklığı gayet yerinde, bu durum aşırı sıcak olunca olmuyor yani. 60-65 derece arasında gpu, 30-35 derece arasında cpu geziyor.
---
Bir tane daha sorunum var. Bilgisayarda herhangi bir işlem yaparken ekran bir anda donuyor. 30-60 saniye boyunda hiçbir işlem yapamıyorum ama imleçi hareket ettirebiliyorum. Chrome'da donduğunda sol altta "önbellek bekleniyor" yazıyor. ve bu donma, ekran kartını aygıt yöneticisinden devre dışı bıraktığımda hiçbir zaman gerçekleşmiyor.
---
Bu gri ekran sorununu çözmek için amd radeon ayarlarından max 1050 mhz olabilen gpu işlemcisini 900 e indirdim ve max 1500mhz olan vramleri 1000mhzye indirdim. bu sorunla daha nadir karşılaştım. ama yine oldu. bunu çözmenin bir yöntemi var mıdır? internette çok araştırdım bulamadım. ekran kartımı 1 kez fırınladım. ama yine fark etmedi.

Pc donanımları:
cpu: amd fx8350 3.3ghz
gpu: powercolor amd radeon r7 265, 2gb
ram: kingston fury 4x2 1600mhz
anakart: gigabyte 970a-ds3p (rev2.0)
ssd: 128gb kingston
power supply: 500w

Top Bottom