Neler Yeni

Sistem toplayacağım kasa önerisi ve SSD anakart uyumu hk.

ogznny

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Oğuzhan Yıldırım
Merhabalar,
Monitorle birlikte 14-15 bine bir sistem yapmak istiyorum. Kafamda R5 5500 ve Rx6600 bir sistem var. 12 bin civarına hazır sistemler mevcut bu kombinasyonda ama benim şuan tak diye alma şansım yok önce biraz kart borcunu bitirmek istiyorum. O zaman kadar da beklemek yerine ucuza yakaladıkça parçalar alayım diyorum. Ama kasa konusunda pek bilgim yok. Büyük ihtimalle B450M anakart alacağım. (Müthiş başka bi fırsat çıkmazsa karşıma.) Bu parçalara uygun ucuz f/p kasa tavsiyesi alabilir miyim sizlerden?
Birde fırsat kısmına bu ssd atılmış B450M ile uyar mı? Eğer uyarsa fiyat avantajlı duruyor bunu alarak başlayayım diyorum böyle yakaladıkça alırım parçalar; https://www.itopya.com/goodram-1tb-px500-gen3x4-m2-nvme-ssd-2050mb-okuma-1650mb-yazma_u20030 (Konuyu girdiğimdeki fiyatı 999₺)

Not: Kasa konusunda RGB vs. Takıntım yok olmasa da olur veya varsa da kapanma tuşu vs varsa daha iyi olur rahatsız ettiğinde kapatabileyim. Havalandırması kötü olmasa yeterli. İçerisinde Psu yoksa psu tavsiyesine de açığım.

Son düzenleme:

Mehmet Ali KISA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
Mehmet Ali KISA
Instagram
malikisa31
Steam
mehmetalikisa
Twitter
malikisa31
Facebook
malikisa31
B450 anakartların bildiğim kadarıyla %99.9'unda en az 1 tane M.2 slotu var, tabii bu anakarttan anakarta değişir (alacağın her türlü SSD'de hız problemi yaşamazsın-PCIe 3.0 için); kendim ilk sistemimi Performax'ın Oasis kasasına toplamıştım (beyaz renkli olana); önü mesh ve 4 tane fan vardı içinde, hava akışından da gayet memnundum

O SSD'yi kaçırma derim :D

ogznny

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Oğuzhan Yıldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
B450 anakartların bildiğim kadarıyla %99.9'unda en az 1 tane M.2 slotu var, tabii bu anakarttan anakarta değişir (alacağın her türlü SSD'de hız problemi yaşamazsın-PCIe 3.0 için); kendim ilk sistemimi Performax'ın Oasis kasasına toplamıştım (beyaz renkli olana); önü mesh ve 4 tane fan vardı içinde, hava akışından da gayet memnundum

O SSD'yi kaçırma derim :D
SSD'yi aldım hocam sizde olumlu dönüş yapınca teşekkür ederim 🙏🏻

Mehmet Ali KISA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
Mehmet Ali KISA
Instagram
malikisa31
Steam
mehmetalikisa
Twitter
malikisa31
Facebook
malikisa31
Rica ederim ne demek, önerdiğim kasa güzel geldi mi?

ogznny

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Oğuzhan Yıldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Rica ederim ne demek, önerdiğim kasa güzel geldi mi?
Valla güzel duruyor ama dediğim gibi kasa ve psu konusunda 0 bilgim var ya. Parçaları yavaş yavaş toplayım en son diğer önerilerle beraber bakıp karar vericem yazdım kenara 👍🏻

Mehmet Ali KISA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
Mehmet Ali KISA
Instagram
malikisa31
Steam
mehmetalikisa
Twitter
malikisa31
Facebook
malikisa31
Tamamdır, başka kafana takılan herhangi bir şey olursa bildiğimiz kadarıyla yardım ederiz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,567
Üyeler
156,801
Son üye
Yurikov
Top Bottom