Neler Yeni

Sistem topluyorum sizce uyumlu mu? #65bin

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muzaffer Çelik
Bütçe
65000
sistem.png

Genel olarak bu şekilde seçim yaptım. İlk kez masaüstü bilgisayar topluyorum o yüzden eksiklerim veya hatalarım olabilir.
Sizce f/p olarak yanlış seçim yaptığım yerler var mı?
Varsa neleri değiştirmeliyim?
Fiyatlar farklı farklı sitelerden alınma tek bir site bu şekilde satış yapmıyor ben kendim düzenledim en ucuzlarını bularak.
Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum daha hiçbir şey almadım.

Extra olarak termal macun dışında kasa için bir şey almam gerekiyor mu?
Şimdiden çok teşekkürler.

yolyordam35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
631
İsim
Celal Smyrna
Alıntıyı görüntüle
Genel olarak bu şekilde seçim yaptım. İlk kez masaüstü bilgisayar topluyorum o yüzden eksiklerim veya hatalarım olabilir.
Sizce f/p olarak yanlış seçim yaptığım yerler var mı?
Varsa neleri değiştirmeliyim?
Fiyatlar farklı farklı sitelerden alınma tek bir site bu şekilde satış yapmıyor ben kendim düzenledim en ucuzlarını bularak.
Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum daha hiçbir şey almadım.

Extra olarak termal macun dışında kasa için bir şey almam gerekiyor mu?
Şimdiden çok teşekkürler.

toplam: 68k.

yok ben 65kyi gecemiyorum diyorsan rami simdilik xpg 16gb 6000mhz cl30 alirsin daha sonra yanina bitane daha eklersin,

ya da illa 32gb ram olaun dersen ekran kartini 7900xtye dusurebiliriz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muzaffer Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladım genel olarak her yerde herkes amd öneriyor ben sanırım almaktan vazgeçip araştırmaya devam edeceğim teşekkür ettim tekrardan.

yolyordam35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
631
İsim
Celal Smyrna
Anladım genel olarak her yerde herkes amd öneriyor ben sanırım almaktan vazgeçip araştırmaya devam edeceğim teşekkür ettim tekrardan.
video editlerde intel sync kullanacaksaniz ve kullandiginiz programlarda nvidia xuda cekirdeklerine ihtiyac varsa intel nvidia sistem de toplayabiliriz hocam.

r7 7800x3d + rx 7900xtx ~= i7 14700kf + rtx 4080super. (oyun performansı olarak)

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muzaffer Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemcide amd seçebilirim ama ekran kartında 4070 ya da 4070ti düşünüyorum hocam. kullanım amacım genel ve oyun üzerine, intelden vazgeçtim gibi 7800x3d li hazır sistemlere bakıyorum ya da özelleştiriyorum şu an. Sorduğum herkesten aynı cevabı alınca 7800x3d almaya karar verdim.

yolyordam35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
631
İsim
Celal Smyrna
İşlemcide amd seçebilirim ama ekran kartında 4070 ya da 4070ti düşünüyorum hocam. kullanım amacım genel ve oyun üzerine, intelden vazgeçtim gibi 7800x3d li hazır sistemlere bakıyorum ya da özelleştiriyorum şu an. Sorduğum herkesten aynı cevabı alınca 7800x3d almaya karar verdim.
o zaman yukarida onerdigim sistemde guc kaynagini bu:

ekran kartini bu:

yaparsaniz asagi yukari 65k yapiyor. hayirli olsun.

Top Bottom