Neler Yeni

Sistem uyumlu bir şekilde çalışır mı? f/p

Moker

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Mustafa Arslan
Daha öncede böyle bi konu açmıştım ama fiyatlar yükseldiği için bazı parçaları değiştirdim
İŞLEMCİ: Ryzen5 1600
EKRAN KARTI: Msi RX580 8GB
ANAKART: Gigabyte B450M S2H 3200MHz
RAM: Crucial 8GB Ballistix Sport Gray DDR4 3000MHz
SSD: Crucial 480GB BX500 Serisi

Ekstra olarak kasayıda vatanda bulunan https://www.vatanbilgisayar.com/ram...ronze-4x120mm-rainbow-fanli-usb-3-0-kasa.html Şu kasayı seçtim

Bütçem fazla olmadığı için böyle bir f/p topladım. Yazın yavaş yavaş yükselticem. Parçalar birbiriyle uyumlu mu? Kasa seçerken çok kararsız kaldım parçalar içine sığar mı?
Uyumlu ve güzel parçalar seçmişsin ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Arda Doğan
bence kasa olarak spec delta kullanmalısın yanında gelen psu da gayet iyi

Supreme

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Fatih
Yazaraan sevinirim. Grafik değerleri yüksek oyunlar oynamıyorum zaten. Lol cs r6 fifa falam bana yetecektir ?
Grafikleri yüksek oyunlar oynamıycaksan ekran kartını bir tık düşürebilir psu nu yükseltebilirsin.buna artı olarak Ryzen 1600 yerine 2600 yada 3600 kullanabilirsin çünkü RX580 8gb oc bir ekran kartına biraz yetersiz kalmış gibi.Yani ya işlemcini yükselt yada ekran kartını düşür battle field 5 yada forza horizon falan oynamayacaksan dediğimi yapabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Abdüssamet Albayrak
Dostum İnternete bottleneck calculator yaz çıkan sitelerden ekran kartı ve işlemci seç konu açmakla uğraşmasın hem ?

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Kasanın PSU'su kalitesiz değiştirirsen sistemdeki bütün parçalar için sağlıklı olacaktır. Ram'in 8 gb ileride aynı ram'den 8 gb daha ekleme yap oyunlarda 8 gb ram yetmiyor drop sorunları yaşarsın. İşlemciyi Ryzen 5 1600 12nm AF al, 14nm olanını alma. Onun dışında sisteme 1 TB Harddisk eklersin. Ama bunlar zamanla şimdilik güzel sistem şimdiden hayırlı olsun.

Top Bottom